Piatok, 26. február, 2021 | Meniny má ViktorKrížovkyKrížovky

Namiesto hanby šokujúce víťazstvo v Prešove

Vyhrať v bašte slovenskej hádzanej v Prešove v hociktorej kategórii patrí medzi veľmi zriedkavé javy. O posledný z nich sa v prvú májovú nedeľu postarali mladší dorastenci MŠK Považská Bystrica, keď v 19. kole I. ligy nečakane vyhrali 26:24 (12:11).

„Na východ sme cestovali iba so siedmimi hráčmi do poľa dvoma brankármi s cieľom neurobiť si proti kompletným domácim hanbu. Tatran bol favorit, na jeseň u nás vyhral 29:19. Lenže chalani podali výborný výkon a keď sme viedli 0:4 začal som veriť v úspech. Mužstvo bojovalo, v bráne podával výborný výkon Oravík, mimoriadne strelecky sa darilo spojkám Valáškovi a Aujsekému, ktorí dali šestnásť gólov a mali viac ako päťdesiatpercentnú úspešnosť a Oravík mal v bráne 33 – percentnú úspešnosť. Súper síce v prvom polčase náš náskok znižoval, vyrovnal na 8:8, ale do kabín sme išli iba s jednogólovým vedením 11:12. Po prestávke mali domáci úsek, kde troma gólmi otočili z 12:14 na 15:14, čo bolo ich jediné vedenie. V polovici druhého polčasu to bolo 20:20, no domáci šesť minút neskórovali, kým po dvoch góloch Hutňana a jedného Zábavčíka sme opäť získali vedenie 20:23. Pršov sa snažil, dvakrát dotiahol na rozdiel gólu 22:23 a 24:25, no posledné slovo mal Hutňan, ktorý potvrdil nečakanú výhru. Chlapcov výhra povzbudila a dokázali, že ešte nevzdali boj o piatu priečku. Radi by sme zdolali doma Stupavu aj Levoču a radi by sme prekvapili v Bratislave. Každá priečka vyššie v tabuľke je pre nás motiváciou,“ dodal na margo nečakaného výsledku tréner Pov. Bystrice Dušan Firit mladší.

Zostava Pov. Bystrice s gólmi: Oravík, Lahdo - E. Valášek 8, Aujeský 8, Hutňan 6, Zábavčík 2, Oselský 2, Bottrill, Stoklasa.

1. Topoľčany   19        18        0          1          620:408           36

2. Modra         19        18        0          1          607:463           36

3. Trebišov      18        13        1          4          613:411           27

4. Sečovce       19        11        2          6          570:505           24

5. Prešov         19        10        1          8          561:484           21

6. ŠKP                        19        9          2          8          431:414           20

7. Pov. Bystrica           19        7          3          9          462:518           17

8. N. Zámky    19        6          2          11        483:4518         14

9. Stupava       19        6          0          13        508:558           12

10. Hlohovec   19        4          1          14        476:583           9

11. Košice       18        3          0          15        448:625           6

12. Levoča      19        2          0          17        375:664           4

1. Mesto mladých čaká na teba: buď vysokoškolákom v Nitre!
  2. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  3. Ivan Krechňák: Robiť niečo, čo máš rád, je na nezaplatenie
  4. Začni svoju budúcnosť v Prahe! Staň sa špičkovým ekonómom!
  5. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!
  6. Fakulta orientovaná na pútavú výučbu prepojenú s praxou!
  7. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  8. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  9. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  10. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  1. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  2. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  3. Dáma s pávím pierkom
  4. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  5. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  6. Získaj náskok pred štartom
  7. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
  8. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  9. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne