5. liga 16. a 20. kolo

Góly: 28. Patrik Brezuľa, 65. M. Ivana – 77. Živčic. Vo vyrovnanom dueli domáci viedli 2:0, no súper zbrane neskladal. V závere zápasu dal M. Živčic gól, no na vyrovnanie to už nestačilo.

Podolie – Horná Poruba
2:1 (1:0)
Pov. Teplá – Prečín
2:1 (2:1) nedohrané
Góly: 5. Meheš, 30. Jankejech – 40. Orávik. Domáci mali od začiatku prevahu, ktorú vyjadrili rýchlym úvodným gólom Meheša. Po polhodine hry zvýšili na 2:0 a mali ďalšie príležitosti. Hostia podnikli dva nebezpečné útoky, z ktorých jeden premenili na gól. Po zmene strán sa hralo iba päť minút, pretože veľká prietrž mračien zmenila ihrisko na obrovskú kalužu a rozhodca zápas predčasne ukončil. Obaja súperi sa dohodli, že zápas odohrajú 4. mája.
Sverepec
– Malé Lednice 2:1 (2:0)
Góly: 15., 35. Stacha – 63. Miloš Lednický. V Orlovom sa hostia predstavili s trénerom Zvakom, ktorý ešte na jeseň viedol domácich. Tí zásluhou dvoch Stachových zásahov viedli 2:0, no potom zaúradovalo počasie. Kvôli prietrži mračien museli obaja súperi asi na polhodinu do kabín a až potom sa zápas mohol dohrať. Hosťom sa podarilo znížiť, ale Sverepec tri body nestratil.
Ďalšie výsledky: Trenč. Stankovce – Bošany 2:1 (1:0), Zem. Kostoľany - Brezová p/B 0:0, Kanianka - Krásno 4:0 (4:0) nedohrané, hral sa iba jeden polčas, keďže hostia, ktorí prišli do Kanianky iba ôsmi, ohlásili cez prestávku dvoch zranených, Rybany - Tr. Jastrabie 0:0, V. Uherce - Lehota p/Vt. 1:1(0:0).
***
Trenč. Stankovce
– Horná Poruba 2:0 (1:0)
V zápase priemernej úrovne zvíťazili domáci futbalisti, keď už v 13. minúte otvoril skóre Ďuďák a v 80. minúte poistil víťazstvo Pavol Bulko. Rozhodoval Guliš, 100 divákov.
Horná Poruba: Staňo – Meliš, P. Živčič, Stano, Krajčí, Prostinák, Kozík, Jozefovič, Buchta, Solík, Vrábel. (vič)
Sverepec – Bošany
1:4 (1:1)
Na ihrisku v Malých Ledniciach začali lepšie hostia a ujali sa vedenia. Po vyrovnávajúcom góle sa vyrovnala aj hra, najprv mali šance domáci a v závere polčasu aj hostia. Papranec nedal a Hodál prehodil prázdnu bránu. V druhom polčasr Bošany ovládli hru a po druhom góle museli domáci otvoriť hru. Po brejkoch do otvorenej obrany pridali hostia dva góly a ďalšie šance zlikvidoval Paprancovi a Kontúrovi Pružinský.
Góly: 15. I. Kardoš (11 m) - 5. Husár, 60. Papranec, 68. Husár, 90. Kontúr. Sverepec: Pružinský, Štedrák, Ľ. Biel (Letko), Richtárik, Pavlík, Kostelanský, Kardoš, Mikušík, Hôrkový, A. Biel (Valášek), Popelka. (no)
Prečín – Brezová
2:1 (1:0)
Góly: 40. Almasy 1:0, 68. Nemec 1:1, 90. Birošík (11 m).
Prečín hrozil najmä dlhými Dubcovými autami, no ujal sa až jeden v závere polčasu, keď ho hlavou zužitkoval Almasy. Šancí veľa nebolo, a tak sa hostia postarali o vyrovnanie z priameho kopu. Potom rozhodca neodpískal faul na Almasyho v 77. min, no v 90. min rovnaký priestupok potrestal pokutovým kopom. Birošík ho premenil a Prečín sa tešil z troch bodov. Zápas mal veľmi dobrú úroveň, u domácich sa vytiahli najmä mladí Sádecký a Dubec. Prečín: Múčka, Mojžišík, Dubec, Raček, Ľ. Sádecký, Almasy, Kopáč, Birošík, Blaško, Buday (Bazala), Oravík (Sklenář, Ligas). (dub)
M. Lednice
– Trenč. Jastrabie
4:0 (1:0)
Góly: Miloš Lednický, 57. Žilinčík, 75. Žilinčík, 81. J. Vančo.
V priemernom zápase bol prvý polčas vyrovnaný. Rybárik najprv vyrazil strelu hostí na brvno a z protiútoku trafil Miloš Lednický pod brvno – 1:0. V druhom polčase domáci začali využívať šance, čo bolo rozhodujúce. Dudák najprv trafil brankára, no Žilinčík po centri Čelka hlavou zvýšil na 2:0. Hostia odpovedali nepresným pokusom Bohuša v 65. min. Žilinčík zakončil únik strelou ponad brankára – 3:0 a skóre uzavrel hlavou J. Vančo. V závere najprv zahodil dobrú šancu Fodrek a v 85. min mieril Dudák do žrde.
M. Lednice: Rybárik, P. Lednický, P. Vančo, J. Vančo, Miloš Lednický (Dudák), M. Hudek, Bielik (T. Hudek), Žilinčík, Milan Lednický, T. Čelko (Čerňanský), J. Lednický.
Pov. Teplá – Krásno
8:0 (2:0)
Góly: 10. Šimík (11 m), 31. Mucha, 54. Mucha, 58. Mucha, 66. Bauer, 70. Sárinec, 78. Hlušek, 85. Hrubo. Hostia sa predstavili ako odovzdaný súper s veľmi slabým brankárom. Teplania začali naplno a po premenenej jedenástke dosiahol hattrick Mucha. V závere domáci dávali jeden gól za druhým a mohli dať ešte ďalšie. Pov. Teplá: Zábojník, Meško (Lutišan), Repáč, Hlušek, Barenčík, Šimík, R. Zlatoš (Urík), Jankejech (Hrubo), Bauer, Mucha, Sárinec. Mucha. (zla)
Ďalšie výsledky: Rybany - V. Uherce 1:0 (0:0), Kanianka – Podolie 8:1 (2:0), Zemianske Kostoľany – Lehota pod Vtáčnikom 3:3 (0:2).
1. Tr. Stankovce 20 12 6 2 34:14 42
2. Bošany 20 12 2 6 44:31 38
3. Kanianka 18 11 3 4 52:19 36
4. H. Poruba 19 10 2 7 45:34 32
5. Brezová 20 9 3 8 29:30 30
6. M. Lednice 19 9 3 7 27:33 30
7. Rybany 20 8 5 7 29:23 29
8. V. Uherce 20 8 5 7 29:31 29