Pondelok, 19. apríl, 2021 | Meniny má JelaKrížovkyKrížovky

3. liga dohrávka 16. a 20. kolo

Spartak Vráble - Matador Púchov B/Dohňany 1:0 (0:0) Gól: 75. J. ürge. Obe mužstvá vychádzali v prvom polčase zo zabezpečenej obrany. Domáci si postupne predsa len vytvorili miernu prevahu.

Spartak Vráble - Matador Púchov B/Dohňany 1:0 (0:0)
Gól: 75. J. ürge. Obe mužstvá vychádzali v prvom polčase zo zabezpečenej obrany. Domáci si postupne predsa len vytvorili miernu prevahu. V 36. min mal šancu ürge, ale z uhla namieril nad. Oživenie prišlo po zmene strán a v 60. min ürge v páde hlavou tesne minul. V 75. min jeho presná hlavička k žrdi otvorila skóre. Hostia potom otvorili hru, vytvorili si tlak, ale domáci rýchlymi kontrami neustále hrozili. V 81. min Chren vari zo 6 m namieril vedľa a v 85. min strelu Slováka z 25 m vytlačil spod brvna Ivanka na roh. R Barczi, ŽK: ürge, 800 divákov. Vráble: Vojtek - Slíž, Štefanka, Pánik (58. Pálenčík) - Husár, Drienovský, Toman, Slovák, Prešinský (79. Gyepes) - Kušpál (46. Chren), ürge. Púchov B/Dohňany: Ivanka - Štofík, Greguš, Jurga, Závaterník Šovčík, Pauer, Raninec, Novisedlák, Šnegoň (87. Pavlovič), Priečko (75. Michálek). (op)
Spartak Bánovce - LR Crystal Lednické Rovne 1:0 (0:0)
Gól: 73. J. Valach. Väčšinu zápasu mali na kopačkách domáci, ale gólovo ju dokázali vyjadriť až v druhom dejstve. Bánovčania mali dostatok streleckých pokusov, lenže v prvom polčase využiť nedokázali ani jeden. Po zmene strán začali opäť aktívnejšie domáci a výsledkom ich tlaku bol jediný gól. Po ňom sa prebrali aj hostia, niekoľkokrát nebezpečne zaútočili, ale P. Igaz si udržal čisté konto až do konca. R Hádek, ŽK: Kadlec, Martinka, 150 divákov. Bánovce: P. Igaz - M. Igaz (88. Olbert), Stano, Jurčák, Filín, Kolieska, Mezovský, Slovák (67. Valach), Zita, Šebo, Jančovič (77. Jandák). L. Rovne: Minárech - Meliš, Martinka, Kadlec (86. Bajza), Šatka, Basila, Detko (46. Holeščák), Nosický, Grendel, Václavík, Martinka (46. Mackovčin). (bul)
Ďalšie výsledky: MFK Topvar Topoľčany - MFK Myjava/Turá Lúka 0:1 (0:0), KFC Majorka Komárno - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 1:1 (1:1), FKM Nové Zámky - Juhcelpap Štúrovo 1:0 (1:0), Slovan Nemšová - AFC Nové Mesto 1:0 (0:0), SH Senica - Spartak Trnava B 0:3 (0:2), Slovan Levice - ŠK Vegum Dolné Vestenice 1:5 (1:3).
***
MFK Myjava/Turá Lúka - Matador Púchov B 2:0 (1:0)
Góly: 16. a 59. Zríni.
Domáci povzbudení víťazstvom z Topoľčian sa bez rešpektu pustili do kvalitného súpera a do 25. min mali jednoznačnú prevahu. Prvých desať minút sa nieslo v ohrozovaní brány súpera, keď po štandardných situáciách mali šance Černý, Zverec a najväčšiu Coufalík, ktorého gólovú strelu obrana zblokovala. V 16. min po faule na Kumančíka na hranici 16 m priamy kop Zvereca výborne tečoval Zríni a lopta ponad brankára skončila v sieti - 1:0. V 23. min sa v čistej šanci ocitol hosťujúci Priečko, ale trafil vedľa. Potom sa zobudili aj hostia, hru vyrovnali, ale do šance sa nedostali. V prvom polčase stojí za zmienku výborne kopnutý priamy kop Zvereca, ktorý brankár hostí vyboxoval. V 46. min bol v šanci Černý, ale nepremenil, v 48. min gólovú hlavičku Vojteka brankár vyrazil na roh a z nasledujúceho rohu perfektnú Zverecovu strelu z voleja doslova zázračne vyrazil. Od 50. min sa hráči asi osem minút venovali odplácaniu faulov, keď najskôr Náther likvidačne fauloval a na druhej strane odplácal Zríni. V 50. min obrana hostí zaspala, stopér Hrehuš čakal, že brankár vybehne, no nakopnutú loptu prudký vietor sfúkol tak, že bol pri nej najskôr Zríni a jasličkami dosiahol druhý gól domácich. Pred 150 divákmi rozhodoval Strasser, ŽK: Zríni - Raninec, Náther.
MFK: Solnička - Kumančík, Kvasnica, Buček, Vojtek (85. Bruško), Zverec, Zríni, Gúčik, Černý (76. Poláček), Coufalík (89. Pekník), Šarudi. Tréner Š. Potúček. MATADOR: Miščík - Štofík, Hrehuš, Jurga, Pauer, Šovčík (68. Michálek), Škorvánek, Raninec (66. Veng), Novisedlák, Náther (85. Poliak), Priečko. Tréner: L. Stehel. Zdeno Šimo
LR Crystal L. Rovne - ŠK Blava J. Bohunice 4:1 (3:1)
Góly: 6. a 41. Detko, 22. Šatka, 71. Václavík - 20. Karol.
Už v 2. min Hodál zachránil po strele Mačicu, na druhej strane Gebauer úspešne zasiahol po hlavičke Bajzu a o tri minúty aj po Šatkovej hlavičke. V 6. min ustál súboj s obrancami Detko a otvoril skóre. Ďalšie šance mali Václavík, Meliš a Mackovčin, no nepochodili. Šťastie nemal ani Grendel po prihrávke Václavíka. V 20. min na prekvapenie všetkých po štandardnej situácii vyrovnal Karol. O dve minúty na opačnej strane po priamom kope hlavou skóroval Šatka. Dvakrát potom hlavičkoval vedľa Detko a gólovku spálil Václavík. Sklári hrali s prehľadom a dobre kombinovali. V 41. min Basila vysunul Detka, a ten s prehľadom zvýšil na 3:1. V závere polčasu mieril ešte Václavík nad. Druhý polčas začal šancou hostí, ale Karol poslal loptu vedľa. Domáci odpovedali Bajzovou hlavičkou nad, ktorého o chvíľu napodobnil Detko. Po ďalšom útoku na jeho center nedočiahol Grendel. Potom hra upadla, ale šance sa rodili stále. Basilov center nenašiel nikoho a Václavík v 67. min zahodil dobrú možnosť. V 71. min Nosický preniesol loptu na Mackovčina a po jeho centri Václavík uzavrel skóre. V závere bolo veľa nepresností, ale sklári zápas s prehľadom vyhrali aj na spokojnosť divákov.
Pred 500 divákmi rozhodoval R. Farkaš, ŽK: Kobetič. CRYSTAL: Hodál, Meliš, Bajza, Šatka, Kadlec, Basila (85. Holeščák), Mackovčin (80. Kollár), Nosický (75. J. Martinka), Václavík, Detko, Grendel. Tréner V. Kavecký. ŠK BLAVA: Gebauer, Bango, Boháčik, Kubiš (68. Hrdlička), Lukáč, Gajarský, Németh, Mačica, Kobetič (69. Hanakovič), Karol (77. Vaňo), Kubík.
Ďalšie výsledky: FKM Nové Zámky - Spartak Trnava B 1:2 (0:0), KFC Majorka Komárno - Slovan Levice 1:1 (0:1), MFK Topvar Topoľčany - AFC Nové Mesto 2:1 (2:0), Spartak Bánovce - Juhcelpap Štúrovo 0:0, Spartak Vráble - ŠK Vegum Dolné Vestenice 2:0 (0:0), Slovan Nemšová - SH Senica 2:0 (0:0).

1. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
  2. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  3. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  4. Nech trénujete kdekoľvek, nikdy nešportujete sami
  5. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  6. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
  7. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
  8. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
  9. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  10. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  1. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  2. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?

Zberateľ Jakub Mišík s Tomášom Tatarom.

JAKUB MIŠÍK z Dulova je nadšený zberateľ autogramov. V jeho zbierke je vyše dvetisíc kúskov. Vďaka článku v Obzore sa dostal aj k podpisu Pavla Demitru.

9 h
Vodičku neminulo obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky, o jej treste rozhodne súd.

ILAVA: Vodičku policajti pristihli za volantom v podnapitom stave

11 h
Nová cesta pôjde okolo starej železničnej zastávky

Staré železničné teleso medzi Považskou Bystricou a Púchovom prerábajú na cestu. Nosice sa bránia, narastie im počet áut. Projekt je však už rozbehnutý.

Podľa kybernetických analytikov by mali výdavky na obranu počítať aj s výdavkami na kybernetickú obranu, pretože v dnešnom svete˙závislom od technológií je kybernetický útok na kritické systémy krajiny realistickejšou hrozbou ako vojenský útok.