Štvrtok, 22. apríl, 2021 | Meniny má SlavomírKrížovkyKrížovky
HIL SEMIFINÁLE PLAY OFF

Na ceste do finále chýba jedna výhra

Úvod patril hosťom, ktorí až do 10. min neustále viedli o gól. Domácim sa nedarilo strelecky a naviac T. Stráňovský mieril zo sedmičky nad.

MŠK Pov. Bystrica
– Štart N. Zámky
33:27 (18:12)
Po nevyberavom zákroku nepokračoval v zápase Buchta a pri presilovke súper dvoma rýchlymi gólmi znepokojil hľadisko – 3:5 (13. min). Do útoku však zavelil Tůma hrajúci s novým účesom a v 17. min po ďalšom góle vynikajúceho Trabelssieho bolo 7:5. Novozámčania sa začali hnevať so streľbou, pretože čo nechytil Baďura, skončilo na žrdiach. Od stavu 10:7 v 21. min dali domáci po pekných kombinačných akciách štyri góly a súpera mali na lopatkách. Hostia v závere polčasu hru vyrovnali, ale na tabuli svietil stav 18:12. Druhý polčas začali hostia Braškovým gólom, ktorý ešte v 31. min uvidel červenú kartu po treťom vylúčení. V drese Štartu začal sa pomaly strelecky začal prebúdzať kanonier M. Stráňovský, po ktorého strele bolo 19:15. Pri oslabení zobral dvakrát na seba zodpovednosť v pohode hrajúci Tůma a razom bolo znova o šesť gólov – 21:15. Ivanov odpovedal rovnakou mincou – 21:17. Potom znova začala úradovať dvojica Trabelssie a T. Stráňovský. A v 45. min narástol náskok na 27:20. T. Stráňovský, ktorý v zápase dosiahol 800. gól MŠK, naviac neprekonal z ďalšej sedmičky Nagya. O dve minúty viedli domáci najvyšším rozdielom 29:21, a to ešte Tůma dvakrát netrafil zo sedmičky bránu. Osem minút pred koncom dosiahol S. Mažár tridsiatku (30:23) a domáci pokojne doviedli zápas k prvému víťazstvu. Škoda, že sa nevyznamenali niektorí z divákov, ktorí vulgarizmami častovali rozhodcov i lavičku súpera.
Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Trabelssie 10, Opoldík, Vicena 1, P. Zaťko 4, T. Stráňovský 9/2, Buchta 1, Konušík, Kasagranda, S. Mažár 4, Svitek, J. Kozák, Tůma 4. N. Zámky: Nagy, Kanás, Mojzes 2, Galla 3, Peťko, Szücs, Oros 2, Vadkerti 4, Laho 1, Braško 3/1, Szapu 3, M. Stráňovský 4/2, Ivanov 5, Vereš. Vylúčení: 7:7 na 2 minúty, Braško ČK za 3 vylúčenia. Sedmičky: 6/2 – 3/3. Rozhodovali Kohout a Dolejš. Stav série: 1:0.
Ďalší zápas: Prešov – ŠKP Bratislava 31:29. Stav série: 1:0.
34:24 (16:8)
Hostia chceli získať na Považí aspoň jednu výhru, no ani v nedeľu im to nevyšlo. Domáci mali znova výborný nástup, keď sa darilo najmä brankárovi Baďurovi a strelcovi T. Stráňovskému. Postupne domáci náskok narastal až na polčasových osem gólov. U Novozámčanov išla streľba M. Stráňovskému, no ten sám na všetko nestačil. Baďura čaroval aj v druhej časti, keď si zapísal tri zlikvidované sedmičky, a keď sa pridal strelecky aj S. Mažár, o víťazovi bolo rozhodnuté. V závere poslal tréner Šulc na palubovku omladinu, no hostia už nedokázali odolávať. Považania urobili dôležitý krok v ceste za postupom.
Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Trabelssie 4, Opoldík 1, Vicena, P. Zaťko 3, T. Stráňovský 9, Buchta 1, Konušík, Kasagranda, S. Mažár 9, Svitek, J. Kozák 2, Tůma 5. N. Zámky: Nagy, Kanás, Mojzes 1, Galla 1, Peťko 1, Szücs 3, Oros 1, Vadkerti 1, Laho 1, Braško 3, Szapu 1, M. Stráňovský 10, Ivanov 1, Vereš 1. Stav série: 2:0.
Ďalší zápas: Prešov – ŠKP Bratislava 28:21. Stav série: 2:0.
Semifinále pokračuje v nedeľu 24. a prípadne aj v pondelok 25. apríla v Nových Zámkoch a v Bratislave.

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  2. Snažíte sa o ekologickú domácnosť?
  3. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
  4. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  5. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  6. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  7. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  8. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  6. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  7. Viete ako na to, ak potrebujete silu a energiu?
  8. Viac ako polovica to zažila, hovoriť nechce nikto
  9. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  10. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  10. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 6 607

Považskobystrický atletický oddiel Olympia je liahňou výborných pretekárov. Jednou z nich je chodkyňa TERÉZIA KURUCOVÁ (16).