Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Sklári pretrhli nepriaznivú sériu (3. liga sumár)

Záchranárske práce Dubničanov naberajú na obrátkach.

Púchov – DAC B/Vrakúň 2:1 (0:1)

Úvod patril domácim a už v 1. min. pálil po rohu nad Zuziak. O desať minút hostia v poslednej chvíli zastavili únik Bartoša, z protiútoku sa dostal k odrazenej lopte v šestnástke Zsigmond a po kľučke na obrancu prekonal Letka – 0:1. Púchovčania pridali, nebezpečenstvo hrozilo najmä od Gajdošíka. Po úniku v 18. min. jeho strelu kryl Milošovič a o osem minút perfektný center zrazil pred nabiehajúcimi hráčmi Trajcsik. V 29. min. mieril spoza šestnástky tesne vedľa Zsigmond, ktorého tečovaný priamy kop múrom o desať minút skončil vedľa domácej brány. Po prestávke začali domáci výborne. Gajdošík prenikol takmer k bránkovej čiare a jeho center premenil Zuziak. Potom trafil Gajdošík zo šestnástky brvno a odrazenú loptu poslal Zuziak vedľa. V 56. min. si na kolmú prihrávku nabehol Gajdošík, vyhral šprint s obrancom a strelou k žrdi prekonal Milošoviča. Hostia sa skúšali presadiť nakopávanými loptami, ale bez úspechu. Potom ešte pohrozil domáci Vanák a Riška hlavičkoval do žrde.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 50. Zuziak, 56. Gajdošík – 11. Zsigmond.

R Bezák, ŽK: Riška, Mynář, Gamboš - Kiss, 123 divákov.

FK: Letko – Riška, Kopiš, Gamboš, Vanák, Mynář (79. Rypák), Svorada (73. Zavadzan), Bartoš, Paliesek, Gajdošík, Zuziak (85. Pastorek). Tréner J. Vágner.

DAC B: Milošovič – Varga, Kelemen, Szelle (78. Kubik), Trajcsik, Bódis, Nagy, Zsigmond (57. Belkovics), Tóth, Kiss, Fedor. Tréner B. Borbély. JOZEF ŠPROCHA

Led. Rovne – Trnava C 1:0 (1:0)

Sklári privítali popredný tím súťaže a obe mužstvá odohrali kvalitný zápas. Domáci prekvapili, diktovali tempo hry a v 3. min Prekop vyzval Čiernika do tutovky, no brankár loptu kryl a vzápätí vychytal aj Púčeka. V 4. min po rohu Prekop hlavičkoval zblízka vedľa. Hostia pohrozili Herákom, ale Kováč bol pozorný. V 8. min po faule na Púčeka Kovársky uvidel červenú kartu. Sklári sa dočkali v 16. min, keď po Tomanovej prihrávke skóroval Prekop. Herák potom vystrašil Kováča a v 36. min Detko sám pred brankárom neuspel. Po chybe obrany Kováč bravúrnym zákrokom podržal domácich. Prekop našiel po prestávke Čiernika, ktorý prestrelil bránu. Detkova bomba sa odrazila od brvna pred bránu a na druhej strane zasahoval Kováč pred Hlavnom. Hostia neuniesli vývoj hry a v nervóznom závere nedokázali vyrovnať. Domáci vyhrali zaslúžene.

Gól: 16. Prekop.

R Šima, ŽK: Tomana, Riečičiar - Ravas, Hlavna, Herák, Vido, ČK: 8. Kovársky (T), 120 divákov.

LED. ROVNE: Kováč – Tomana (90. Pilný), Kollár, Chmelík, Lipták, Riečičiar, Prekop (72. Pokorný), Púček (13. Detko), M. Hruška, Híreš, Čiernik. Tréner D. Kramlík.

TRNAVA C: Jedlička – Kovársky, Dzíbela, Ravas, Mišura, Hlavna, Pikulík, Magdolen, Ahn, Herák, Horváth. Tréner M. Hájiček. ĽUBOŠ DUBOVÝ

V. Ludince – Dubnica 0:1 (0:0)

Priebeh zápasu vyjadrovalo aj postavenie mužstiev v tabuľke, ale napriek tomu bol najlepším hráčom domácich brankár Benkó, ktorý zneškodnil tri samostatné nájazdy hosťujúcich hráčov. Najväčšiu šancu v zápase mali domáci futbalisti v 15. minúte, keď Cingel z pravej strany krásne nacentroval na Hlaváčika, ktorý hlavou trafil tyčku Dubnice a následne Konvický nedosiahol na odrazené loptu. Následne sa celý zápas odohrával na polovičke hostí, ktorí hrozili len po rýchlych protiútokoch. Jeden taký sa odohral v 90. minúte, keď sa sám voči domácemu brankárovi ocitol striedajúci Andrej Števček. Jeho stranu však Benkó vyrazil na roh, ale z následného rohu sa rovnakému hráčovi podarilo prekonať obranu Veľkých Ludiniec. Po tomto góle už hlavný rozhodca odpískal koniec zápasu a tak sa zrodilo prekvapenie na úkor favorita.

Gól: 90. Števček. R Patrovič, ŽK: Varga – Floriš, Števček, Mojto, 350 divákov.

DRUŽSTEVNÍK.: Benkó – Smiknya, Flídr, Varga, Konvický (64. Straňák), Kubala, Soboňa, Dobiaš (81. Turnai), Ahmad, Cingel, Hlaváčik. Tréner I. Kasana.

MFK: Digaňa – Poláček, Floriš, Vaculík, Števček, Mojto (89. Matuška), Čurik, Štefula, Štefánek, Habšuda (78. Turza), Hlatký (69. Suchánek). Tréner P. Kopačka.  (IP)

Ďalšie výsledky 30. kola: Nové Zámky – Veľký Meder 1:1 (0:0), 79. Tokar – 66. Králik, Šamorín – Topoľčany 5:2 (3:2), 1. a 22. Horváth, 41. Kuba, 59. Leonel, 65. José Lucas - 18. a 29. Militosjan, Neded – Palárikovo 2:0 (1:0), 9. Obassi, 63. Gányovics, Vráble - Galanta 4:0 (3:0), 31. a 89. Gavrilovič, 25. Balko, 40. Tužinský, Nemšová – Horná Nitra 0:3 (0:1), 20. Bublák, 52. Drozd, 74. Turančík, Komárno malo voľno.

1. Šamorín       28        18        6          4          51:23   60        (+18)

2. Trnava C     28        17        4          7          61:29   55        (+13)

3. V. Meder     28        15        7          6          47:34   52        (+10)

4. Púchov        28        15        5          8          43:25   50        (+8)

5. H. Nitra       28        14        5          9          49:34   47        (+5)

6. Nemšová     28        13        7          8          40:31   46        (+4)

7. DAC B        28        12        9          7          35:24   45        (+3)

8. N. Zámky    29        11        8          10        42:36   41        (-4)

9. V. Ludince   29        10        10        9          38:36   40        (-2)

10. Galanta      29        11        5          13        46:55   38        (-7)

11. Komárno   28        9          7          12        43:50   34        (-8)

12. Led. Rovne            28        10        3          15        29:40   33        (-9)

13. Vráble       28        8          8          12        27:34   32        (-10)

14. Topoľčany 28        7          7          14        29:50   28        (-14)

15. Neded       29        5          9          15        35:57   24        (-18)

16. Dubnica     28        3          12        13        18:41   21        (-21)

17. Palárikovo 28        2          8          18        21:55   14        (-28)

Topoľčanom a Galante odrátajú 3 b. Gabčíkovo odstúpilo zo súťaže.