Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

V derby stratili obaja, Brvnišťania sa nezľakli druhého

Sumár 27. kola 5. futbalovej ligy

Malá Hradná - Ladce 1:1 (0:1)

Hostia sa ujali vedenia z pokutového kopu, domáci vyrovnali až v samotnom závere. Dokonca Malá Hradná mohla aj vyhrať, keď v 89. minúte čistú tutovku spálil Rychtárech. Domácich trápia zranenia, každý zápas majú problémy poskladať vôbec mužstvo, a preto aj tento bod má pre nich cenu zlata.

Góly: 83. T. Rychtárech – 39. L. Ondrašík (11 m).

Rozhodoval Dutka, 100 divákov.

TJ: Ježík – B. Varhaník, Juraj Varhaník, Rychtárech, Petrík, Jakub Varhaník, Michal Varhaník, T. Jandák, L. Jandák, Dudáš, Martin Varhaník (81. Bolfa).

Ladce: Machala – J. Váň, Zábojník (86. Homér), Mrážik (65. P. Oťahel), Jakuš, Kučera, Ondrašík (74. Vagala), M. Štrbák, Martinka, Mokrička, Lukáč.

Streženice – Horovce 2:2 (1:1)

Derby začalo obojstranne opatrne, už v 1. min sa domáci museli prezliekať, aby sa nemýlila farba dresov. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami, viac z hry mali hostia, ale prvú tutovku si vypracovali Streženice, keď po krídle unikol Marián Loduha, prihral na päťku P. Štrbákovi, ale jeho slabú strelu brankár vyrazil. Hostia potom boli aktívnejší, ale snaha končila pred šestnástkou. V 27. min faulovala domáca obrana hráča hostí a R. Brix z priameho kopu trafil prudkým centrom hlavu Balockého, ktorý poslal loptu do šibenice. Domáci vyrovnali hru, v 32. min P. Štrbák kopal roh a na zadnej žrdi E. Medňanský ukázal, že v týchto pozíciách sa nemýli -1:1. Streženice ešte do prestávky prišli o dvoch zranených hráčov a na lavičke už nezostal nik. V 48. min mal sľubnú šancu R. Brix, no mieril tesne vedľa. V 56. min Horemuž vystihol rozohrávku hostí a jasličkami prekonal Rajníka – 2:1. Hostia zvýšili aktivitu a v 78. min Hrišo chytil Škrapkovu bombu. V 85. min sa Horovce dočkali, keď po rohu vyrovnal hlavou Kuric. Záver bol veľmi nervózny, no remíza je spravodlivá.

Góly: 32. E. Medňanský, 56. Horemuž – 27. Balocký, 85. Kuric.

Rozhodoval Bečka, ŽK: Struhárňanský, P. Štrbák, Michal Šesták – Balocký, Borovský, Kuric, 100 divákov.

STREŽENICE: Hrišo – Struhárňanský, Ľ. Medňanský, Vavrík (44. Horemuž), Martin Lamžo, P. Štrbák, Michal Šesták, Miloš Šesták (11. D. Štrbák), Krajči, Marián Loduha, E. Medňanský.

HOROVCE: Rajník – Škrapko, Štefanec, Balocký, Kebis, Borovský (73. Ďurovec), Milan Loduha, Kučo, Kuric, Körmendy, R. Brix. STANISLAV BALÁT

Brvnište – Cígeľ 2:1 (1:0)

V prvom polčase mali domáci viacero gólových šancí, ale premenili iba jedinú, keď Mário Hároník otvoril skóre v 12. min hlavou po centri J. Barbosu. O desať minút z rovnakej pozície ten istý hráč hlavičkoval do brvna. Ďalšie šance mal opäť Mário Hároník, ale po sóle mieril zblízka vedľa. Hostia v prvom polčase nemali žiadnu šancu. Po prestávke zvýšil Mário Hároník na 2:0 v 52. min. Potom sa nepresadili T. Kramarík, Decký a Belej po únikoch trafili iba brankára. V 71. min Kamdem technickou strelou znížil na 2:1. Cigeľ domácich v závere pritlačil, ale bez úspechu. Orság fauloval unikajúceho Mária Hároníka, ale uvidel iba žltú kartu a domáci získali tri cenné body.

Góly: 12. a 52. Mário Hároník – 71. Kamdem.

Rozhodoval Ďurčovič, ŽK: Zelenák - Orság, 150 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Kolembus, Zelenák, J. Barbosa, V. Kramarík (85. Matúš Hároník), Ofori, P. Polník, Decký (89. Decký), Mário Hároník, T. Kramarík, Belej.

CíGEĽ: Hurtiš – Ďuriš, Medera, Orság, Halaška, Zaťko, Kamdem, Madarász, Babašta, Petráš, Oboňa (46. Sonnemann). (JK)

Ďalšie výsledky 27. kola: Podolie – Myjava B 1:0 (0:0), 50. Omasta (11 m), Tr. Turná – Zem. Kostoľany 5:2 (2:1), 74. a 78. Stronček, 27. M. Chorvát, 40. P. Chorvát, 87. Jakub Kováč – 29. Zaťko, 51. Mokoš, V. Uherce - Uhrovec 2:1 (1:0), 7. a 63. Kováč – 57.  Malina,  Bošany - Stará Turá 3:1 (2:1), 15. Kostolný, 18. Murko, 71. Beko - 12. Mazák,  Malá Čausa - Chocholná-Velčice 1:0 (0:0), 64. Slaný (11m).

1. Myjava B     27        19        4          4          64:19   61

2. Cigeľ           27        16        3          8          50:32   51

3. Veľké Uherce          27        14        5          8          44:34   47

4. M. Čausa     27        13        4          10        50:43   43

5. Ladce          27        9          9          9          32:24   36

6. Brvnište       27        10        6          11        40:39   36

7. Chocholná   27        10        5          12        52:42   35

8. Horovce      27        9          8          10        46:38   35