Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Kušnier dal šesť gólov. Ktorému súperovi?

Sumár 23. kola 6. futbalovej ligy

M. Lednice – Jasenica 1:2 (0:1)

Dôležitý zápas začal opatrne, hostia sa ujali vedenia v 16. min, keď po Pavlíkovom centri sa presadil z päťky strelou popod J. Košúta F. Šterdas. V 24. min po dlhom pase T. Húdeka hlavičkoval Ľ. Vančo do rúk brankára. V 46. min pohrozil z 25 metrov Adamík, ale J. Košút loptu vyrazil na roh. V 56. min mohol vyrovnať M. Kardoš, no trafil iba žrď. V 60. min zvýšil striedajúci Mišúr strelou pod brvno na 0:2. V 74. min sa dočkali aj domáci, keď M. Kardoš z 20 metrov znížil na 1:2 povedľa gólmana. Hostia si umnou hrou výhru udržali.

Góly: 74. M. Kardoš – 16. F. Šterdas, 60. Mišúr.

M. LEDNICE: J. Košút – Ľ. Vančo, A. Lednický, T. Húdek, Juraj Lednický, Fapšo (Čerňanský), Krajčír (Martinka), T. Lednický, M. Kardoš, L. Lednický, Ľ. Kardoš (Dudák).

JASENICA: Juraj Bednár – Hlušek, Moravík, J. Mišutka (A. Kňažko), Vaštík (Gaban), Adamík, F. Šterdas, Pecník, J. Janáček (Mišúr), Heldes, Pavlík. (RH)

Košeca – Dulov 5:0 (2:0)

V 3. min hlavičkoval Jaroslav Palček nad a v 6. min dal vedúci gól. V 10. min Fulec tesne minul bránu a v 17. min si to zopakoval. V 22. min pohrozili aj hostia, ale Chudý strelu Bujnocha kryl. V 23. min po narážačke s Fulecom netrafil bránu T. Kašša. V 34. min Mihalik netrafil ideálnu prihrávku T. Kaššu. Chudý bravúrne vyrazil priamy kop v 42. min Fulec premenil prihráku Štepanoviča – 2:0. V 44. min neprekonal Chudého Bialeš. V 46. min z 20 metrov vypálil Štepanovič iba do brankára. Fulec v 47. min z jedenástky netrafil bránu. O päť minút jeho sólo zmaril Dzurko. T. Kašša potom trafil žrď a Bugala mieril vedľa. V 62. min G. Bortel nedal šancu brankárovi po prihrávke Jaroslav Palčeka. V 69. min Fulec hlavičkoval nad. Chudý kryl strelu D. Hrušku v 78. min a v 80. min neuspel opäť Fulec. V 86 min pridal štvrtý gól G. Bortel a skóre uzavrel minútu pred koncom Fulec.

Góly: 42. a 89. Fulec, 62. a 86. G. Bortel, 6. Jaroslav Palček.

KOŠECA: Chudý – Štepanovič, Švehla, Fulec, Pavol Ondrejka, Mihalik, T. Kašša (G. Bortel), M. Vicen (Bugala), Jozef Palček, Jaroslav Palček, B. Oťahel (J. Barkáč).

DULOV: Dzurko – Vozár, Hazala, D. Hruška, Brnka, M. Kováč, Baláž, Bujnoch, Bialeš, Ježo, Štefanec. (JP)

Lysá - H. Poruba 1:2 (0:1)

V 10. min vystrelil A. Pagáč tesne vedľa a v 13. min Smolka chytil strelu Ľ. Janíčka. O dve minúty ušiel Jánoško a s prehľadom dostal hostí do vedenia. Futbalovejší hostia neustále podkurovali Cichákovi, domáci hrali iba na nakopávané lopty. Center R. Staňa nik v 41. min netrafil a pokus Ľ. Janíčka skončil v 44. min nad. Po prestávke domáci pritlačili, ale snaha končila na šestnástke. A. Pagáč v 57. min netrafil bránu a v 60. min si Smolka zrazil do brány strelu A. Zlochu – 1:1. V 75. min vychytal Cichák A. Staňa a Jánoško na druhej strane prehlavičkoval prázdnu bránu. V 85. min bol vylúčený R. Sviečka a oslabení hostia rozhodli v 88. min Hetflajšom.

Góly: 60. A. Zlocha - 15. Jánoško, 88. Hetflajš.

LYSÁ: Cichák – P. Kováč, Hošták, Muziga, Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček, Lišaník (L. Kalus), M. Janíček, M. Panáček (M. Kováč).

H. PORUBA: Smolka – R. Staňo, Hudec, A. Staňo (Kasenčák), L. Sviečka, P. Dražkovec, Bielik (Ruman), Papp, Jánoško, Prekop (R. Sviečka), A. Pagáč (Hetflajš). (ZT)

Udiča – Papradno 3:1 (2:1)

Po rýchlom úniku otlačil v 7. min loptu do prázdnej brány Kvasník – 1:0. O dve minúty sa pri strele T. Drblíka vyznamenal P. Gardoň. Chybu obrany hostí potrestal v 18. min po rohu hlavičkou Harušinec. V 25. min brankár hostí vytlačil na roh strelu T. Drblíka a v 30. min Kozáčikov úmysel po priamom kope nikto zo spoluhráčov nezúžitkoval. Súľovský sa ocitol sám pred bránou, no lopta mu odskočila. Kuliha na dvakrát zasahoval pred útočníkmi hostí a v 40. min pálil M. Drblík nad. O dve minúty po skrumáži M. Galko poslal odrazenú loptu po rohu do siete – 2:1. V 50. min spálil čistú šancu Súľovský a na druhej strane ho napodobnil v 52 min Tóth. V 55. min dlhý Dánekov aut zlikvidoval brankár. Streľba bola nepresná, oba tímy sa nevedeli strelecky presadiť. V 71. min Drienik v poslednej chvíli zabránil najhoršiemu a v 73. min po najkrajšej akcii Kvasníkov únik premenil T. Drblík – 3:1. V 80. min J. Galko mieril tesne vedľa a v 88. min sa strhla šarvátka, ktorú rozhodca ocenil žltými kartami.

Góly: 7. Kvasník, 18. Harušinec, 73. T. Drblík – 42. M. Galko.

UDIČA: Kuliha – T. Drblík, Hurtoň, M. Dánek, Habáň, Ignácik, Harušinec, Súľovský, Drienik, Kvasník (Dzurdzík), M. Drblík.

PAPRADNO: P. Gardoň – M. Trúchlik (Sepeš), Tóth (S. Trúchlik), Pauk (A. Zboran), J. Galko, Kozáčik, Macošínec, M. Galko, Šmulík (Jeleník), Lokšík, Fujaček. ADRIÁN DEMÁČEK

K. Podhradie - D. Kočkovce 4:2 (4:1)

V 8. min po Slávikovom centri strelu M. Pučeka vyrazil brankár a v 10. min Turzovu strelu Valach vytlačil na roh. V 12. min Turza hlavičkoval nad. Po chybe otvoril skóre hosťujúci Mišík – 0:1. V 21. min Turza po nájazde trafil Valacha a P. Slávik pálil nad. V 25. min Kvocerovu strelu vyrazil Floriš a v 30. min po Turzovej prihrávke vyrovnal P. Slávik. V 32. min po prieniku M. Pučeka dal Turza gól do prázdnej brány – 2:1. Pšenák v 36. min mieril vedľa a v 42. min strela M. Vlasatého zaskočila brankára – 3:1, V 45. min P. Slávik po prihrávke M. Vlasatého zvyšoval na 4:1. V 56. min po akcii Ľ. Vlasatého neskóroval M. Vlasatý a v 57. min Ľ. Vlasatý našiel Turzu, ktorého obrana zablokovala. V 62. min M. Vlasatý nepremenil nájazd, keď ho vychytal brankár. Po chybe v 70. min Pšenák znížil na 4:2. V 80. min Turza po sól nedal a v 84. min sa nepresadil Jankovič. V 88. min po brejku minul domácu bránu Pšenák.

Góly: 30. a 45. P. Slávik, 32. Turza 42. M. Vlasatý – 16. Mišík, 70. Pšenák.

K. PODHRADIE: Floriš – Rafaj, Thier, Mikuš, M. Vlasatý (J. Pagáč), Turza (Jankovič), Ďatko, P. Slávik (Čepák), P. Bagin (Prostinák), Ľ. Vlasatý, M. Puček.

D. KOČKOVCE: Valach – Bajza, Chobot, Urban, D. Koncový (J. Koncový), Šedík, Kryštof, Crkoň, Kvocera (Kopiš), Pšenák, Mišík. (VM)

Plevník – Ilava 8:1 (6:0)

Už 1. min A. Buday trafil brvno a v 5. min Butko mieril tesne nad. Prvý gól dal v 6. min prízemnou strelou Dodek. Od 20. min začal gólostroj J. Kušniera, keď zvýšil na 2:0 po chybe obrany. V 29. min pridal tretí gól Dodek, ktorý na dvakrát prekonal Kisa. Na 4:0 po vyšachovaní obrany dal v 38. min J. Kušnier, ktorý po rýchlom brejku pridal piaty gól v 43. min. To mu nestačilo a stihol aj šiesty gól minútu pred prestávkou po narážačke s Kamasom – 6:0. V 63. min po ďalšej chybe obrany hostí a jej vyšachovaní zakončil akciu po spolupráci s Michalom Budayom J. Kušnier. Čestný gól dal Ladecký v 71. min, keď Magerčiaka preskočila lopta. V 81. min ukončil svoj strelecký koncert J. Kušnier svojím šiestym gólom už odovzdanému súperovi.

Góly: 20., 38., 43., 44., 63. a 81. J. Kušnier, 6. a 29. Dodek – 75. Ladecký.

PLEVNÍK: Magerčiak – Zelenák, Čižmárik, Butko, A. Buday, J. Tomaník (P. Ďurkech), Kamas (J. Kremeň), Martin Buday, Dodek (Martin Janech), J. Kušnier, Michal Buday.

ILAVA: Kis – Tomanica, Branický, D. Kopačka, M. Barkáč, Ladecký, Krcheň, Mišík, Pažitka, Turza, Jáňa. (PZV)

Bolešov – Tuchyňa 1:2 (1:1)

V 4. min pohrozili domáci priamym kopom Janiša nad, ale po jeho v 10. min J. Šatka zavesil loptu krásne pod brvno – 1:0. O šesť minút Veselého center nedočiahol Závodný a v 19. min mal dve šance Michal Barták, no stav sa nemenil. Z ojedinelej šance v 20. min po akcii Koťana vyrazenú loptu brankárom vrátil do siete Suchánek. V 37. a v 45. min Koťan pohrozil dvoma únikmi, no raz mieril vedľa a druhý pokus zmaril gólman. V 49. min po akcii Prnu, a Šandora Závodný mieril tesne vedľa. V 70. min Šandor našiel Kočku, ale ten trafil iba gólmana. V 76. min Höfer vyrazil strelu Michala Bartáka Šesť minút pred koncom D. Barták prešiel obranou, obišiel brankára, no z uhla trafil iba žrď. Potom prišiel trest, keď v 88. min po rohu P. Hrehuš hlavou rozhodol. V 90. min mohol zvýšiť vedenie hostí Kočan, no sólo nezvládol.

Góly: 10. J. Šatka – 20. Suchánek, 88. P. Hrehuš.

BOLEŠOV: Martin Barták – Janiš, J. Šatka (B. Barták), M. Kvasnica, Veselý, Prna, Kočka, Závodný, Michal Barták (Šišaj), D. Barták, Mojto (Šandor).

TUCHYŇA: Höfer – Adamovic (Rajník), P. Hrehuš, Letko, Hrubina (Daňo), Eliaš, P. Poliak (Krajči), Koťan, Mikoláš, Jozef Poliak, Suchánek (A. Filo). (KK)

Z 22. kola: Ilava – Bolešov 0:3 kontumačne

1. Plevník         23        17        4          2          69:28   55

2. H. Poruba    23        16        2          5          67:33   50

3. Bolešov       23        15        3          5          56:21   48

4. Tuchyňa       23        14        2          7          49:36   44