Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián

Kadeti Pov. Bystrice bojovali pod košmi o titul. Dosiahli na medailu?

V Leviciach sa konal finálový turnaj majstrovstiev Slovenska kadetov v basketbale.

Finálový turnaj v Leviciach

Piatok:

IMC Pov. Bystrica – MBA Prievidza 66:68 (24:12, 37:37, 48:52)

Hráči Pov. Bystrice mali výborný nástup, viedli 5:0 , neskôr 18:7 a prvú desaťminútovku zvládli jednoznačne 24:12. Prievidza sa nevzdávala a v dvoma trojkami hráčov IMC zaskočila – 24:18. Nepomohol ani oddychový čas, Bystričania nepresne strieľali, z deviatich trojkových pokusoch v druhej štvrtine trafili iba jediný. Keď nešla ani streľba z poľa či trestné hody, súper pomaly sťahoval rozdiel a po polčase bolo vyrovnané 37:37. Tretiu časť začali Bystričania dvoma košmi, no od 22. min za stavu 44:37 neskórovali štyri minúty a súper otočili na 44:46. Hráči IMC pokračovali v nepresnej streľbe a v 36. min prehrávali 55:61. K obratu zavelil Trnčík – 57:61 a Krčmárik s Kubalom trojkami otočili v 38. min na 63:61. Ďalšie dva pokusy na zvýšenie náskoku boli neúspešné, ale po vyrovnaní Trnčík v 39. min trojkou zvýšil na 66:63. Hostia kontrovali rovnako a osem sekúnd pred koncom dali víťazný kôš. Záverečný pokus Zachara dve sekundy pred koncom už v koši neskončil.

IMC: Zachar 9, Mátych 11, A. Randa 3, Trnčík 11, Kubala 17, Krčmárik 13, Sádecký 0, Mahdoň 2, Velič 0, Paulíny 0, Barniak 0, Koprda 0-

Levice – Sp. N. Ves 74:78

Sobota:

Levice – Pov. Bystrica 77:65 (15:20, 36:35, 59:48)

Levice v úvode viedli 8:0, no hostia otočili na 8:11 a prvú štvrtinu vyhrali o päť bodov 15:20. Bystričania viedli ešte 17:23, no domáci sa zlepšili a viedli 33:30. Po päťbodovej šnúre IMC viedli 33:35, ale polčas vyhrali Levičania premeneným trestným hodom 36:35. Hostia sa držali do stavu 39:37, no potom súper postupne získal niekoľkobodový náskok – 48:41, ktorý zvýšil až na štrnásťbodový rozdiel 59:45. V záverečnej časti Levice získali až pätnásťbodové vedenie a pohodlné vedenie kontrolovali až do konca.

IMC: Zachar 17, Mátych 19, A. Randa 1, Trnčík 6, Kubala 10, Krčmárik 6, Sádecký 0, Mahdoň 6, Velič 0, Paulíny 0, Janíček 0, Koprda 0.

Sp. N. Ves – Prievidza 68:72

Nedeľa:

IMC Pov. Bystrica – Sp. N. Ves 75:82 (21:17, 43:41, 58:59)

Ak chceli Bystričania pomýšľať na medailu, museli vyhrať, no ani to im nemuselo stačiť. Prvé body dal súper, ale v 6. min bolo 16:7. Slabšiu chvíľky Spišiaci využili a znížili na 19:17. V 13. min IMC vyhrávali 28:21, ale po hluchej päťminútovke bol stav 28:32. V závere polčasu Bystričania zabrali, otočili na 41:38 a do kabín išli s vedením 43:41. Súper vstúpil do tretej časti lepšie a získal vedenie 43:47. Potom sa súperi striedali v tesnom vedení a po 30. min bol stav 58:59. Bystričania otočili z 58:61 na 64:61, no v 34. min opäť prehrávali 66:68. Kubala piatimi bodmi zmenil stav na 71:68 v 35. min. Hojdačkový priebeh pokračoval – 73:74, 75:74 (38. min). Záver Bystričanom opäť nevyšiel, keď súper ôsmimi bodmi v rade získal vedenie 75:82, čo hráčom Pov. Bystrice definitívne zobralo medailové nádeje.

IMC: Zachar 8, Mátych 14, A. Randa 0, Trnčík 4, Kubala 32, Krčmárik 11, Sádecký 0, Mahdoň 4, Velič 2, Barniak 0, Janíček 0, Koprda 0.

IMC: Levice – Prievidza 66:76.

1. Prievidza      3          3          0          216:200           6

2. Sp. N. Ves  3          2          1          228:221           5

3. Levice          3          1          2          217:219           4

4. Pov. Bystrica           3          0          3          206:227           3