Štvrtok, 20. september, 2018 | Meniny má Ľuboslav(a)

Dubničania ukončili nelichotivú domácu sériu

Sumár výsledkov 31. kola 3. futbalovej ligy

Dubnica – Galanta 2:1 (2:0)

Hostia, ktorí prišli iba s dvoma náhradníkmi, mali v prvej štvrťhodine niekoľko nepríjemných centrov, no nič z nich nevyťažili. V 12. min sa do šance dostával Štefula, no zaváhal. Hlavičku Štefánka po rohu Masár vyrazil iba na žrď, no v 16. min po Hlatkého prudkom centri voľný Štefula hlavou trafil presne - 1:0. Hostia pohrozili ďalekonosným pokusom  Meszlényiho a v 22. min Štefánek po priamom kope hlavičkoval nad. Števčekovi chýbal kúsok, aby bol pri lopte skôr ako ďaleko vybehnutý brankár hostí. V 36. min nekrytý Jakubjak hlavičkoval z päťky tesne vedľa a o dve minúty sa najprv nepresadil Štefula, no Habšuda vyzval Števčeka parádnou prihrávkou pred odkrytú bránu, a ten sa nemýlil – 2:0. Po prestávke sa hralo väčšinou v strede ihriska, až v 62. min Digaňa kryl strelu Žáka, ktorému o dve minúty vyrazil gólovú hlavičku. Domácim sa smerom dopredu nedarilo a v 76. min Žák poslal hlavou gólový oblúčik za Digaňov chrbát – 2:1. V 88. min Digaňa vyrazil gólovú strelu Jakubjaka a Dubnica dosiahla prvú domácu výhru.

Góly: 16. Štefula, 38. Števček – 76. Žák. R Kozolka, ŽK: Poláček, Čurik, Matuška – Rusňák, Žák, 123 divákov. DUBNICA: Digaňa – Poláček, Floriš, Vaculík, Števček (85. Turza), Čurik, Štefula, Štefánek, Habšuda (79. Púpala), Suchánek, Hlatký (72. Matuška). Tréner P. Kopačka. SLOVAN: Masár – Grús, Eliáš, Rusňák, Bočko, Meszlényi, Jakubjak, Winkler, Pilo (46. Blaho), Žák, Prágai. Tréner T. Meszlényi. JOZEF ŠPROCHA

Horná Nitra – Púchov 1:2 (0:0)

Za nádherného slnečného počasia nastupovali domáci s cieľom zvíťaziť a potvrdiť cenné tri body z Nemšovej. Avšak hostia z Púchova od úvodných minút naznačovali, že aj s podporou svojho fanklubu si do Prievidze prišli pre tri body. Už v 3. min. po rohovom kope pekne hlavičkoval Zavadzan, ktorý opečiatkoval brvno domácej brány. V 5. min. po peknej individuálnej akcii strieľal z hranice pokutového územia Svorada, no jeho pokus vyrazil brankár do bezpečia. Domáci sa postupne dostávali do zápasu i do streleckých príležitostí. V 10. min. po prihrávke Belanca strieľal zvnútra pokutového územia Tiep Pham Thanh, ale lopta letela tesne veľa pravej žrde brány hostí. V 16. min. po kombinácie Tiep PhamThanh – Turančík strelecký pokus Kopála vyrazil Letko na rohový kop. V 25. min. poslal Belanec dlhý pas na Turančíka, avšak hosťujúci brankár Letko sa k lopte dostal skôr. Po rušnej úvodnej polhodine so šancami na oboch stranách sa v závere polčasu hra trošku upokojila a vzruch priniesol len výborný sklz stopéra hostí na rohový kop. Úvod druhého polčasu vyšiel domácim výborne. V 50. min. získal loptu v súboji s hosťujúcim Mynářom aktívny Turančík a strelou zvnútra pokutového územia s prehľadom otvoril skóre stretnutia – 1:0. V 66. min. rozohrával priamy kop Bublák, Halmeš loptu hlavičkou predĺžil a ďalšia hlavička Hubočana skončila vedľa pravej žrde brány hostí. Ako blesk z jasného neba prišla situácia v 70. min., keď po prihrávke Svoradu do prázdnej brány zblízka vyrovnal Gajdošík – 1:1. V nasledujúcej štvrťhodiny dianie na ihrisku smerovalo k spravodlivej remíze. V 86. min. sa po dôraznom napádaní Obžeru s Viktorym a odkope hosťujúceho brankára Letka dostal k lopte Drozd, no jeho technickú strelu z tridsiatich metrov hosťujúci brankár chytil. Z nasledujúceho rýchleho protiútoku strelou zvnútra pokutového územia k ľavej žrdi Pilát dostal hosťujúcich futbalistov do vedenia – 1:2. V 90. min. Obžera po peknej individuálnej akcii posielal dlhú loptu na Drozda, avšak kapitán hostí Brezničan odvrátil loptu na rohový kop. V nadstavenom čase si hostia udržali tesné víťazstvo a z hornej Nitry si tak odviezli všetky tri body.

Góly: 50. Turančík – 70. Gajdošík, 87. Pilát. R Pecek, ŽK: Belanec – Brezničan, Rypák, Pilát, 516 divákov. BANÍK: Lacko – Búry, Halmeš, Hubočan (90. Strečanský), Tiep Pham Thanh, Turančík (63. Obžera), Belanec, Kopál, Bublák, Zelenický (82. Viktory), Drozd. Tréner P. Černák. MŠK: Letko – Gajdošík, Kopiš, Zuziak (65. Bartoš), Mynář, Svorada, Paliesek, Vanák (46. Rypák, 84. Pastorek), Pilát, Zavadzan, Brezničan. Tréner J. Vágner. IGOR BELÁK

Topoľčany - Led. Rovne 0:2 (0:2)

Hostia sa od úvodu pustili do hráčov Topoľčian, v 3. minúte Lipták páli do tyče. Domáci sa postupne rozbiehali, po rohovom kope Hovsepjan len tesne míňa. V 17. minúte ale center Prekopa prepadol za obranu domácich a nekrytý Lipták otvoril skóre – 0:1. Hneď po rozohraní sa k lopte dostal Militosjan, ale ten obstrelom tesne míňa. Aj v ďalšom priebehu mali domáci viac šancí, najmä pokusy Militosjana a Hovsepjana volali po góloch, oba pokusy ale smerovali tesne vedľa. Trest v podobe druhého gólu prišiel v 36. minúte, keď štandardku hostí zahrával autor prvého gólu Lipták, jeho prudkú strelu hlavičkou pozmenil Chmelík a bolo 0:2. Po zmene strán sa domáci dostávali do šancí, ale vo finálnej koncovke ich chýbala najmä rozvaha. Pokusy Militosjana či Nehariho gólom neskončili. Hostia umne bránili a domácich do vyložených šancí nepúšťali. Domáci doma prehrali, ale všetci do jedného si musia uvedomiť, že takto sa o záchranu nebojuje. Nestačí len platonický tlak, treba využívať vypracované šance. Hostia v zápase boli šťastnejším mužstvom a odviezli si veľmi dôležité tri body.

Góly: 17. P. Lipták, 36. Ľ. Chmelík. R Šandrik, ŽK: Grman, Otrísal, Nehari – Čiernik, 200 divákov. MFK: Junas – Števko, Grman, Rybánsky (46. Kučera), Otrísal, Luzin, Ventúra, Salim, Nehari, Hovsepjan (58. Slovák), Militosjan. Tréner M. Podmajerský. CRYSTAL: Kováč – Tomana (68. Pokorný), Kollár, Chmelík, Detko (76. Pilný), Lipták, Riečičiar, Prekop, Hruška, Híreš, Čiernik (80. Jurkovič). Tréner D. Kramlík.   (JAŠ)

Ďalšie výsledky 31. kola: Trnava C/Šúrovce – Komárno 1:3 (1:1),  32. Hlavna (11 m) – 28. a 69. Faragó, 82. Podlucký (11 m),  Veľký Meder – Veľké Ludince 0:0, DAC B/Vrakúň – Šamorín 1:2 (0:1), 74. Belkovics – 33. Kuba, 89. Čemba, Nemšová – Vráble 0:0, Palárikovo – Nové Zámky 0:0, Neded mal voľno.

1. Šamorín       29        19        6          4          53:24   63        (+21)

2. Trnava C     29        17        4          8          62:32   55        (+10)

3. Púchov        29        16        5          8          45:26   53        (+11)

4. V. Meder     29        15        8          6          47:34   53        (+8)

5. H. Nitra       29        14        5          10        50:36   47        (+2)

6. Nemšová     29        13        8          8          40:31   47        (+2)

7. DAC B        29        12        9          8          36:26   45        (0)

8. N. Zámky    30        11        9          10        42:36   42        (-3)

9. V. Ludince   30        10        11        9          38:36   41        (-1)

10. Galanta      30        11        5          14        47:57   38        (-7)

11. Komárno   29        10        7          12        46:51   37        (-5)

12. Led. Rovne            29        11        3          15        31:40   36        (-6)

13. Vráble       29        8          9          12        27:34   33        (-9)

14. Topoľčany 29        7          7          15        29:52   28        (-17)

15. Neded       29        5          9          15        35:57   24        (-18)

16. Dubnica     29        4          12        13        20:42   24        (-21)

17. Palárikovo 29        2          9          18        21:55   15        (-30)

Topoľčanom a Galante odrátajú 3 b. Gabčíkovo odstúpilo zo súťaže.

1. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  2. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  2. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  3. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Z hádzanárskej brány viedla cesta až do primátorskeho kresla

Nedávno oslávil krásne životné jubileum – 80. rokov – Juraj Červinka.

Púchovská televízia vysielala nelegálne

Od novembra minulého roka je Púchovská televízia bez licencie. Napriek tomu vysiela stále.

Na festival prídu aj zaujímaví hostia

Po roku sa do Považskej Bystrica opäť vracia festival, počas ktorého návštevníci môžu prežiť napínavé chvíle, ale aj dozvedieť sa veľa o iných krajinách.

Na Považí boli dve drámy v predĺžení + bohaté foto

V 1. hokejovej lige sa hralo 3. kolo.

Vzorový Hokejový región Trenčín bude vychovávať budúce hokejové hviezdy!

Vrátiť mládež na športoviská a vychovať novú hokejovú generáciu. S týmto jasným cieľom začína misiu Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). Pilotným regiónom, ktorý bude vzorom pre ďalšie regióny na Slovensku, je práve Trenčiansky samosprávny kraj.