Pondelok, 25. jún, 2018 | Meniny má Tadeáš

Dubničania ukončili nelichotivú domácu sériu

Sumár výsledkov 31. kola 3. futbalovej ligy

Dubnica – Galanta 2:1 (2:0)

Hostia, ktorí prišli iba s dvoma náhradníkmi, mali v prvej štvrťhodine niekoľko nepríjemných centrov, no nič z nich nevyťažili. V 12. min sa do šance dostával Štefula, no zaváhal. Hlavičku Štefánka po rohu Masár vyrazil iba na žrď, no v 16. min po Hlatkého prudkom centri voľný Štefula hlavou trafil presne - 1:0. Hostia pohrozili ďalekonosným pokusom  Meszlényiho a v 22. min Štefánek po priamom kope hlavičkoval nad. Števčekovi chýbal kúsok, aby bol pri lopte skôr ako ďaleko vybehnutý brankár hostí. V 36. min nekrytý Jakubjak hlavičkoval z päťky tesne vedľa a o dve minúty sa najprv nepresadil Štefula, no Habšuda vyzval Števčeka parádnou prihrávkou pred odkrytú bránu, a ten sa nemýlil – 2:0. Po prestávke sa hralo väčšinou v strede ihriska, až v 62. min Digaňa kryl strelu Žáka, ktorému o dve minúty vyrazil gólovú hlavičku. Domácim sa smerom dopredu nedarilo a v 76. min Žák poslal hlavou gólový oblúčik za Digaňov chrbát – 2:1. V 88. min Digaňa vyrazil gólovú strelu Jakubjaka a Dubnica dosiahla prvú domácu výhru.

Góly: 16. Štefula, 38. Števček – 76. Žák. R Kozolka, ŽK: Poláček, Čurik, Matuška – Rusňák, Žák, 123 divákov. DUBNICA: Digaňa – Poláček, Floriš, Vaculík, Števček (85. Turza), Čurik, Štefula, Štefánek, Habšuda (79. Púpala), Suchánek, Hlatký (72. Matuška). Tréner P. Kopačka. SLOVAN: Masár – Grús, Eliáš, Rusňák, Bočko, Meszlényi, Jakubjak, Winkler, Pilo (46. Blaho), Žák, Prágai. Tréner T. Meszlényi. JOZEF ŠPROCHA

Horná Nitra – Púchov 1:2 (0:0)

Za nádherného slnečného počasia nastupovali domáci s cieľom zvíťaziť a potvrdiť cenné tri body z Nemšovej. Avšak hostia z Púchova od úvodných minút naznačovali, že aj s podporou svojho fanklubu si do Prievidze prišli pre tri body. Už v 3. min. po rohovom kope pekne hlavičkoval Zavadzan, ktorý opečiatkoval brvno domácej brány. V 5. min. po peknej individuálnej akcii strieľal z hranice pokutového územia Svorada, no jeho pokus vyrazil brankár do bezpečia. Domáci sa postupne dostávali do zápasu i do streleckých príležitostí. V 10. min. po prihrávke Belanca strieľal zvnútra pokutového územia Tiep Pham Thanh, ale lopta letela tesne veľa pravej žrde brány hostí. V 16. min. po kombinácie Tiep PhamThanh – Turančík strelecký pokus Kopála vyrazil Letko na rohový kop. V 25. min. poslal Belanec dlhý pas na Turančíka, avšak hosťujúci brankár Letko sa k lopte dostal skôr. Po rušnej úvodnej polhodine so šancami na oboch stranách sa v závere polčasu hra trošku upokojila a vzruch priniesol len výborný sklz stopéra hostí na rohový kop. Úvod druhého polčasu vyšiel domácim výborne. V 50. min. získal loptu v súboji s hosťujúcim Mynářom aktívny Turančík a strelou zvnútra pokutového územia s prehľadom otvoril skóre stretnutia – 1:0. V 66. min. rozohrával priamy kop Bublák, Halmeš loptu hlavičkou predĺžil a ďalšia hlavička Hubočana skončila vedľa pravej žrde brány hostí. Ako blesk z jasného neba prišla situácia v 70. min., keď po prihrávke Svoradu do prázdnej brány zblízka vyrovnal Gajdošík – 1:1. V nasledujúcej štvrťhodiny dianie na ihrisku smerovalo k spravodlivej remíze. V 86. min. sa po dôraznom napádaní Obžeru s Viktorym a odkope hosťujúceho brankára Letka dostal k lopte Drozd, no jeho technickú strelu z tridsiatich metrov hosťujúci brankár chytil. Z nasledujúceho rýchleho protiútoku strelou zvnútra pokutového územia k ľavej žrdi Pilát dostal hosťujúcich futbalistov do vedenia – 1:2. V 90. min. Obžera po peknej individuálnej akcii posielal dlhú loptu na Drozda, avšak kapitán hostí Brezničan odvrátil loptu na rohový kop. V nadstavenom čase si hostia udržali tesné víťazstvo a z hornej Nitry si tak odviezli všetky tri body.

Góly: 50. Turančík – 70. Gajdošík, 87. Pilát. R Pecek, ŽK: Belanec – Brezničan, Rypák, Pilát, 516 divákov. BANÍK: Lacko – Búry, Halmeš, Hubočan (90. Strečanský), Tiep Pham Thanh, Turančík (63. Obžera), Belanec, Kopál, Bublák, Zelenický (82. Viktory), Drozd. Tréner P. Černák. MŠK: Letko – Gajdošík, Kopiš, Zuziak (65. Bartoš), Mynář, Svorada, Paliesek, Vanák (46. Rypák, 84. Pastorek), Pilát, Zavadzan, Brezničan. Tréner J. Vágner. IGOR BELÁK

Topoľčany - Led. Rovne 0:2 (0:2)

Hostia sa od úvodu pustili do hráčov Topoľčian, v 3. minúte Lipták páli do tyče. Domáci sa postupne rozbiehali, po rohovom kope Hovsepjan len tesne míňa. V 17. minúte ale center Prekopa prepadol za obranu domácich a nekrytý Lipták otvoril skóre – 0:1. Hneď po rozohraní sa k lopte dostal Militosjan, ale ten obstrelom tesne míňa. Aj v ďalšom priebehu mali domáci viac šancí, najmä pokusy Militosjana a Hovsepjana volali po góloch, oba pokusy ale smerovali tesne vedľa. Trest v podobe druhého gólu prišiel v 36. minúte, keď štandardku hostí zahrával autor prvého gólu Lipták, jeho prudkú strelu hlavičkou pozmenil Chmelík a bolo 0:2. Po zmene strán sa domáci dostávali do šancí, ale vo finálnej koncovke ich chýbala najmä rozvaha. Pokusy Militosjana či Nehariho gólom neskončili. Hostia umne bránili a domácich do vyložených šancí nepúšťali. Domáci doma prehrali, ale všetci do jedného si musia uvedomiť, že takto sa o záchranu nebojuje. Nestačí len platonický tlak, treba využívať vypracované šance. Hostia v zápase boli šťastnejším mužstvom a odviezli si veľmi dôležité tri body.

Góly: 17. P. Lipták, 36. Ľ. Chmelík. R Šandrik, ŽK: Grman, Otrísal, Nehari – Čiernik, 200 divákov. MFK: Junas – Števko, Grman, Rybánsky (46. Kučera), Otrísal, Luzin, Ventúra, Salim, Nehari, Hovsepjan (58. Slovák), Militosjan. Tréner M. Podmajerský. CRYSTAL: Kováč – Tomana (68. Pokorný), Kollár, Chmelík, Detko (76. Pilný), Lipták, Riečičiar, Prekop, Hruška, Híreš, Čiernik (80. Jurkovič). Tréner D. Kramlík.   (JAŠ)

Ďalšie výsledky 31. kola: Trnava C/Šúrovce – Komárno 1:3 (1:1),  32. Hlavna (11 m) – 28. a 69. Faragó, 82. Podlucký (11 m),  Veľký Meder – Veľké Ludince 0:0, DAC B/Vrakúň – Šamorín 1:2 (0:1), 74. Belkovics – 33. Kuba, 89. Čemba, Nemšová – Vráble 0:0, Palárikovo – Nové Zámky 0:0, Neded mal voľno.

1. Šamorín       29        19        6          4          53:24   63        (+21)

2. Trnava C     29        17        4          8          62:32   55        (+10)

3. Púchov        29        16        5          8          45:26   53        (+11)

4. V. Meder     29        15        8          6          47:34   53        (+8)

5. H. Nitra       29        14        5          10        50:36   47        (+2)

6. Nemšová     29        13        8          8          40:31   47        (+2)

7. DAC B        29        12        9          8          36:26   45        (0)

8. N. Zámky    30        11        9          10        42:36   42        (-3)

9. V. Ludince   30        10        11        9          38:36   41        (-1)

10. Galanta      30        11        5          14        47:57   38        (-7)

11. Komárno   29        10        7          12        46:51   37        (-5)

12. Led. Rovne            29        11        3          15        31:40   36        (-6)

13. Vráble       29        8          9          12        27:34   33        (-9)

14. Topoľčany 29        7          7          15        29:52   28        (-17)

15. Neded       29        5          9          15        35:57   24        (-18)

16. Dubnica     29        4          12        13        20:42   24        (-21)

17. Palárikovo 29        2          9          18        21:55   15        (-30)

Topoľčanom a Galante odrátajú 3 b. Gabčíkovo odstúpilo zo súťaže.

1. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  2. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?