Nedeľa, 19. január, 2020 | Meniny má Drahomíra, Mário

O prvenstvo stále bojujú dve dvojice

Do konca 7. a 8. futbalovej ligy ostávajú iba dve kolá, no stále nepoznáme víťaza.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.

7. LIGA MUŽI

Považskobystričania najprv zvládli dohrávku v Praznove, kde sa poriadne natrápili. Zahodili jedenástku a do vedenia išli z ďalšej penalty až štvrťhodinu pred koncom. Domáci zápas s Pruským zvládli bez problémov a stále dýchajú na krk vedúcemu Podmanín.

Líder si so Sverepcom nerobil problémy a rýchlymi gólmi naštartoval cestu za povinnou výhrou.

Z výhry sa tešilo aj Podvažie, ktorému s ana jar nedarí, a tentoraz si to odniesol Kvašov.

V súboji dvoch mestských častí Pov. Bystrice dominovala jasne Šebešťanová nad Praznovom, ktorý v dvoch zápasoch za dva dni nazbieral záporné skóre 0:9.

Pružina ide za piatou priečkou, čo potvrdila tesnou výhrou s Kolačínom.

23. kolo: Praznov - Pov. Bystrica 0:3 (0:0), 74. Cesnárik (11 m), 87. Almásy, 89. J. Zúbek (26. Ivanovič nepremenil 11 – tku).

24. kolo: Podvažie – Kvašov 4:1 (2:0), 77. a 89. Majerčík, 36. P. Papšo, 38. Borčický – 53. D. Kováč, D. Mariková – Visolaje 1:2 (1:1), 9. Vajdík – 18. Krála, 88. Baránek, Šebešťanová – Praznov 6:0 (3:0), 13. a 81. Mičúch, 21. a 57. K. Petrík, 27. Martin Petrík, 90. Michal Petrík, Pov. Bystrica – Pruské 5:0 (2:0), 35. a 59. Ivanovič, 23. Cesnárik, 49. Almásy, 71. Sloboda, Podmanín – Sverepec 6:1 (4:0), 18. a 34. J. Sovík, 44. a 75. Maroš Majtán, 4. Michal Gardian, 53. P. Gardian – 84. M Dobrodenka, Pružina – Kolačín 2:1 (2:1), 13. Kostka, 42. A. Fabuš – 38. Hruboš, Dohňany mali voľno.

8. LIGA MUŽI

Neskutočnú kanonádu predviedli prvé Lazy, ktoré nastrieľali bezbrannej rezerve Bolešova štrnásť gólov. Polovicu z nich dal Kmošena.

Drámu sledovali diváci v Prejte, kde druhá D. Breznica potrebovala bodovať naplno, aby ostala v hre o prvenstvo. Domáci už v 5. min viedli 2:0 a hostia aj keď zahodili jedenástku, do prestávky vyrovnali. Nástup d druhej časti patril hosťom, ktorí za štyri minúty dali dva góly a viedli 2:4. Prejte sa tri minúty pred koncom podarilo vyrovnať na 4:4, no Dorotčin dal minútu pred koncom víťazný gól D. Breznice, ktorá tak na prvé Lazy stále stráca iba bod.

Orlové, ktoré na jar chytilo druhý dych, si ľahko poradilo s Kameničanmi, na čom mal najväčšiu zásluhu štvorgólový Kalás.

FC Púchov prehrával doma s Trstím ešte dve minúty pred prestávkou 0:1, no šiestimi gólmi zápas dokonale otočili.

Bodiná si v prvom polčase v Mikušovciah vybudovala dvojgólový náskok, o ktorý do 48. min prišla. Domáci potom pridali ešte dva góly a priblížili sa tesnejšie k svojmu súperovi.

Zápas otáčala aj Vrchteplá proti Červenému Kameňu, o čo sa postaral v závere z Marek Kuriš z jedenástky.

20. kolo: Lazy - Bolešov B 14:0 (6:0), 27., 39., 48., 60., 67., 88. a 89. Kmošena, 28., 55. a 66. Palider (prvý z 11 m), 7. Blaho, 15. Dlobík, 37. Martinko, 83. Pivko (11 m), Dynamo Orlové - Kameničany 5:2 (4:0), 2., 29., 39. a 51. Kalás, 17. Púček – 65. Žiaček, 88. Pagáč,  Vrchteplá - Č. Kameň 2:1 (1:1), 39. a 85. Marek Kuriš (druhý z 11 m) – 22. Jakúbek (11 m), FC Púchov – Trstie 6:1 (1:1), 43., 50. a 65. Novosedliak, 55. M. Klučka, 60. Prostredný, 85. Hriadel – 14. Vician, Mikušovce – Bodiná 4:2 (0:2), 48. a 89. Sondor (prvý z 11 m), 47. Kollman, 63. Pagáč – 38. Tomašík, 42. Krabáč, Prejta - D. Breznica 4:5 (2:2), 5. a 65. Porubčan 3. M. Bušík, 87. Hric – 47. a 89. Dorotčin, 23. P. Ilavský, 36. M. Ilavský, 49. Hanták, (15. M. Dubový nepremenil 11 – tku).

1. Lazy 20        13        3          4          82:29   42

2. D. Breznica  20        13        2          5          47:33   41

3. Bodiná         20        11        3          6          44:28   36

4. Mikušovce   20        11        1          8          47:39   34

5. FC Púchov  20        9          4          7          39:32   31

6. Vrchteplá     20        8          4          8          34:35   28

7. Kameničany 20        8          2          10        46:49   26

8. Trstie           20        6          6          8          33:47   24