Štvrtok, 20. september, 2018 | Meniny má Ľuboslav(a)

Trio je zachránené, štvrtý má ešte jeden pokus

Sumár výsledkov 29. kola 5. futbalovej ligy

Horovce – Chocholná-Velčice 3:0 (2:0)

Domáci začali aktívnejšie a v 6. min R. Brix po Körmendyho prihrávke trafil žrď. Gól Adamčího o minútu neplatil pre faul. Skóre otvoril v 28. min Balocký, keď priamy kop R. Brixa poslal hlavou v páde do siete. O päť minút Škrapko kopal priamy kop a Kuric hlavou do protipohybu Drga zvýšil na 2:0. Hostia pohrozili v 40. min, ale strelu Adamčího vyrazil nohami Rajník. Po prestávke Kučo, Škrapko, Körmendy či Kuric Drga neprekonali. V 66. min Adamčího strelu Rajník kryl. V 68. min po ôsmom rohu R. Brixa Kuric hlavou zvýšil na 3:0. O dve minúty Kuricovu strelu Drgo vyrazil na roh a v 77. min Rajník kryl pokus Sabadku. Strelu R. Brixa a Körmendyho už skóre nezmenili a po zápase fanúšikova oboch tímov ocenili hráčov za výkon.

Góly: 33. a 68. Kuric, 28. Balocký.

Rozhodoval Ágg, ŽK: Lukša, 150 divákov.

HOROVCE: Rajník – Škrapko (80. Ciesar), Štefanec, Balocký, Kučo, Körmendy, R. Brix, Ďurovec, Kuric (72. Chupáč), Milan Loduha, Marek Siekel (10. Borovský).

CHOCHOLNÁ-VELČICE: Drgo – Lukša, N. Cingel, Gvizd, Smolík, Sabadka, Vavro, Adamčí, Bariš (69. Brlej), Michalec (84. L. Cingel), Juraj Tulpík. MARIÁN PECUŠ

Streženice – Ladce 1:1 (1:0)

Zápas začal obojstranne opatrne, v prvej štvrťhodine sa hralo medzi šestnástkami. V 15. min po rohu ohrozil bránu hlavou Eliaš, ale Hrišo bol pozorný. Po výkope brankára v 17. min unikol P. Štrbák a po zasekávačke Hajduchovi prešla cez ruky do siete. V 28. min po centri do šestnástky vypálil M. Štrbák, no Hrišo loptu vyrazil. V 42. min vysunul P. Štrbák E. Medňanského, ktorého strelu obrana zrazila na roh. Druhý polčas začali domáci ospalo a po tlaku v 47. min premenil Lukáč hlavou center z krídla. Priamy kop P. Štrbáka v 51. min tesne minul cieľ. O deväť minút bol v šanci Marián Loduha, no trafil iba Hajducha. V 64. min po rohu Michal Šesták tesne minul bránu. Desať minút pred koncom po centri P. Štrbáka chýbali hlavičke E. Medňanského centimetre.

Góly: 18. P. Štrbák – 47. Lukáč.

Rozhodovala Gašparíková, ŽK: P. Štrbák - Eliaš, 200 divákov.

STREŽENICE: Hrišo – Struhárňanský (61. Žiaček), Ľ. Medňanský, Bernhauser, Martin Lamžo (69. Sagan), P. Štrbák, Trník, Michal Šesták, Korený, Marián Loduha (83. Rypák), E. Medňanský.

LADCE: Hajduch – J. Váň (78. Bonan), Homér, E. Mražík, Eliaš (55. Krajči), Kušík, P. Oťahel (75. Vagala), M. Štrbák, Martinka, Mokrička, Lukáč. STANISLAV BALÁT

Brvnište – Uhrovec 0:0

Domáci mali v prvom polčase prevahu, ale dve dobré strely Deckého kryl Kolárik. Brankár hostí sa vyznamenal aj po krásnej strele T. Kramaríka, ktorú vytlačil zo šibenice. Hostia sa mohli ujať vedenia, ale v 34. min ich útočník spálil nemožné. Minútu pred prestákou vyvrcholila domáca smola, lebo Mário Hároník trafil iba brvno. Prevaha Brvnišťa pokračovala aj po prestávke, z viacerých šancí mal najväčšie Belej, ale ani jeho dva samostatné nájazdy neskončili gólom, lebo Kolárik si udržal čisté konto až do záverečného hvizdu.

Rozhodoval T. Birkus, ŽK: Decký – Stano, Pavelek, 250 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Kolembus, Zelenák, R. Polník, V. Kramarík, Ofori, T. Kramarík, Matúš Hároník, Decký, Mário Hároník, Belej (79. M. Slámka).

UHROVEC: Kolárik – Poštrk (78. Súkeník), Provazník, Zajac, Stano, Pavelek, Opáth, Malina, Pavle, Pavlovič, Stuparič. (JK)

Ďalšie výsledky 29. kola: Podolie – Cigeľ 2:0 (1:0), 10. a 50. Omasta (druhý z 11 m), Tr. Turná – St. Turá 2:1 (2:1), 3. P. Chorvát, 42. Marek Kováč – 38. Durec, Malá Čausa - Myjava B 4:1 (3:0), 15., 41. Obžera, 7. Matiaško, 90. Michal Krško – 54. Pecha, M. Hradná – Z. Kostoľany 0:2 (0:0), 79. Liptaj, 82. Mokoš, V. Uherce - Bošany 1:2 (0:0), 78. Kováč – 85. Kapusta (11 m), 89. Zvala.

1. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  2. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  2. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  3. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Z hádzanárskej brány viedla cesta až do primátorskeho kresla

Nedávno oslávil krásne životné jubileum – 80. rokov – Juraj Červinka.

Púchovská televízia vysielala nelegálne

Od novembra minulého roka je Púchovská televízia bez licencie. Napriek tomu vysiela stále.

Na festival prídu aj zaujímaví hostia

Po roku sa do Považskej Bystrica opäť vracia festival, počas ktorého návštevníci môžu prežiť napínavé chvíle, ale aj dozvedieť sa veľa o iných krajinách.

Na Považí boli dve drámy v predĺžení + bohaté foto

V 1. hokejovej lige sa hralo 3. kolo.

Vzorový Hokejový región Trenčín bude vychovávať budúce hokejové hviezdy!

Vrátiť mládež na športoviská a vychovať novú hokejovú generáciu. S týmto jasným cieľom začína misiu Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). Pilotným regiónom, ktorý bude vzorom pre ďalšie regióny na Slovensku, je práve Trenčiansky samosprávny kraj.