Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Trio je zachránené, štvrtý má ešte jeden pokus

Sumár výsledkov 29. kola 5. futbalovej ligy

Horovce – Chocholná-Velčice 3:0 (2:0)

Domáci začali aktívnejšie a v 6. min R. Brix po Körmendyho prihrávke trafil žrď. Gól Adamčího o minútu neplatil pre faul. Skóre otvoril v 28. min Balocký, keď priamy kop R. Brixa poslal hlavou v páde do siete. O päť minút Škrapko kopal priamy kop a Kuric hlavou do protipohybu Drga zvýšil na 2:0. Hostia pohrozili v 40. min, ale strelu Adamčího vyrazil nohami Rajník. Po prestávke Kučo, Škrapko, Körmendy či Kuric Drga neprekonali. V 66. min Adamčího strelu Rajník kryl. V 68. min po ôsmom rohu R. Brixa Kuric hlavou zvýšil na 3:0. O dve minúty Kuricovu strelu Drgo vyrazil na roh a v 77. min Rajník kryl pokus Sabadku. Strelu R. Brixa a Körmendyho už skóre nezmenili a po zápase fanúšikova oboch tímov ocenili hráčov za výkon.

Góly: 33. a 68. Kuric, 28. Balocký.

Rozhodoval Ágg, ŽK: Lukša, 150 divákov.

HOROVCE: Rajník – Škrapko (80. Ciesar), Štefanec, Balocký, Kučo, Körmendy, R. Brix, Ďurovec, Kuric (72. Chupáč), Milan Loduha, Marek Siekel (10. Borovský).

CHOCHOLNÁ-VELČICE: Drgo – Lukša, N. Cingel, Gvizd, Smolík, Sabadka, Vavro, Adamčí, Bariš (69. Brlej), Michalec (84. L. Cingel), Juraj Tulpík. MARIÁN PECUŠ

Streženice – Ladce 1:1 (1:0)

Zápas začal obojstranne opatrne, v prvej štvrťhodine sa hralo medzi šestnástkami. V 15. min po rohu ohrozil bránu hlavou Eliaš, ale Hrišo bol pozorný. Po výkope brankára v 17. min unikol P. Štrbák a po zasekávačke Hajduchovi prešla cez ruky do siete. V 28. min po centri do šestnástky vypálil M. Štrbák, no Hrišo loptu vyrazil. V 42. min vysunul P. Štrbák E. Medňanského, ktorého strelu obrana zrazila na roh. Druhý polčas začali domáci ospalo a po tlaku v 47. min premenil Lukáč hlavou center z krídla. Priamy kop P. Štrbáka v 51. min tesne minul cieľ. O deväť minút bol v šanci Marián Loduha, no trafil iba Hajducha. V 64. min po rohu Michal Šesták tesne minul bránu. Desať minút pred koncom po centri P. Štrbáka chýbali hlavičke E. Medňanského centimetre.

Góly: 18. P. Štrbák – 47. Lukáč.

Rozhodovala Gašparíková, ŽK: P. Štrbák - Eliaš, 200 divákov.

STREŽENICE: Hrišo – Struhárňanský (61. Žiaček), Ľ. Medňanský, Bernhauser, Martin Lamžo (69. Sagan), P. Štrbák, Trník, Michal Šesták, Korený, Marián Loduha (83. Rypák), E. Medňanský.

LADCE: Hajduch – J. Váň (78. Bonan), Homér, E. Mražík, Eliaš (55. Krajči), Kušík, P. Oťahel (75. Vagala), M. Štrbák, Martinka, Mokrička, Lukáč. STANISLAV BALÁT

Brvnište – Uhrovec 0:0

Domáci mali v prvom polčase prevahu, ale dve dobré strely Deckého kryl Kolárik. Brankár hostí sa vyznamenal aj po krásnej strele T. Kramaríka, ktorú vytlačil zo šibenice. Hostia sa mohli ujať vedenia, ale v 34. min ich útočník spálil nemožné. Minútu pred prestákou vyvrcholila domáca smola, lebo Mário Hároník trafil iba brvno. Prevaha Brvnišťa pokračovala aj po prestávke, z viacerých šancí mal najväčšie Belej, ale ani jeho dva samostatné nájazdy neskončili gólom, lebo Kolárik si udržal čisté konto až do záverečného hvizdu.

Rozhodoval T. Birkus, ŽK: Decký – Stano, Pavelek, 250 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Kolembus, Zelenák, R. Polník, V. Kramarík, Ofori, T. Kramarík, Matúš Hároník, Decký, Mário Hároník, Belej (79. M. Slámka).

UHROVEC: Kolárik – Poštrk (78. Súkeník), Provazník, Zajac, Stano, Pavelek, Opáth, Malina, Pavle, Pavlovič, Stuparič. (JK)

Ďalšie výsledky 29. kola: Podolie – Cigeľ 2:0 (1:0), 10. a 50. Omasta (druhý z 11 m), Tr. Turná – St. Turá 2:1 (2:1), 3. P. Chorvát, 42. Marek Kováč – 38. Durec, Malá Čausa - Myjava B 4:1 (3:0), 15., 41. Obžera, 7. Matiaško, 90. Michal Krško – 54. Pecha, M. Hradná – Z. Kostoľany 0:2 (0:0), 79. Liptaj, 82. Mokoš, V. Uherce - Bošany 1:2 (0:0), 78. Kováč – 85. Kapusta (11 m), 89. Zvala.

1. Myjava B     29        20        4          5          67:23   64

2. Cigeľ           29        17        3          9          55:34   54

3. V. Uherce    29        14        5          10        45:40   47

4. M. Čausa     29        14        4          11        54:48   46

5. Horovce      29        11        8          10        53:38   41

6. Ladce          29        10        10        9          38:26   40

7. Brvnište       29        10        8          11        41:40   38

8. Uhrovec       29        11        5          13        43:54   38