Vedúce duo nadeľovalo, Prejta menila čelo tabuľky

Sumár 7. a 8. futbalovej ligy

7. LIGA MUŽI

Súboj o prvenstvo stále nie je rozhodnutý. Podmanín mal ťažšieho súpera v podobe Kolačína, no jedenásť gólov v domácej sieti nečakal ani ten najväčší optimista. Teraz už len doma bodovať s Dohňami a oslavy môžu začať.

SkryťVypnúť reklamu

Pov. Bystrica sa predstavila vo Sverepci  a o vysokej výhre a tým aj zachovaní šance na prvenstvo rozhodla už do prestávky,

Tretie Dohňany pripravili Pružine nepríjemnú rozlúčku, keď jej nasúkali šesť gólov.

Na udalosti bol zaujímavý duel v Pruskom, kde sa Šebešťanová ujala gólom Karola Petríka vedenia už v 10. sekunde. Zápas sa nakoniec výrazne predĺžil, pretože sa dlho nehralo kvôli kolapsu jedného z hráčov.  Hosťom po domácom vyrovnaní  k výhre pomohol vlastný gól a penalta.

Visolaje si poradili podľa očakávania doma s Kvašovom, aj keď o výhru museli bojovať až do konca.

Po dlhej bodovej mizérii sa konečne dočkal aj Praznov, ktorý dvakrát dokázal vyrovnať v súboji s D. Marikovou. Ku cti hráčom slúži, že ich nezlomil ani gól na 1:2 päť minút pred koncom, lebo o tri minúty zaistil bod M. Tomana.

25. kolo: Dohňany – Pružina 6:1 (2:0), 40. a 66. Šprta (prvý 11 m), 18. Badura, 49. Brun, 71. Jancík, 75. Ondejčík - 74. A. Fabuš, Kolačín – Podmanín 0:11 (0:4), 9., 15. a 52. Michal Gardian, 33. a 79. R. Sovík,  63. a 85. P. Gardian, 69. a 72. L. Gardian, 42. Maroš Majtán, 88. M. Kostelanský, Sverepec - Pov. Bystrica 2:9 (1:4), 29. M. Dobrodenka, 80. Otradovec – 10., 26. a 38. Cesnárik, 7. a 55. Zubek, 36. a 53. Sloboda, 21. Almásy, 88. Bielik, Pruské – Šebešťanová 1:3 (1:2), 25. Bér – 1. a 49. K. Petrík (druhý z 11 m), 41. vlastný Goga, Praznov - D. Mariková 2:2 (0:0), 47. R. Šaradín, 88. M. Tomana – 61. Vajdík, 85. Slávik,  Visolaje – Kvašov 2:1 (2:0), 16. Kujaník, 40. R. Pazdera – 72. F. Kováč (11 m), Podvažie malo voľno.

8. LIGA MUŽI

Výsledok z Prejty môže mať veľký význam v otázke postupu. Domáci dali rýchly gól už v 2. min, no prvé Lazy v 27. min po Paliderovej jedenástke viedli 1:2. Domáci z penalty vyrovnali, a súperovi narobili komplikácie.

Situáciu využila druhá Dolná Breznica a po skvelej polhodine získala s Mikušovcami trojgólové vedenie, čo ju dostalo na prvú priečku.

Vyrovnaný súboj v Bodinej proti FC Púchov rozhodol v druhom polčase domáci Krabáč.

Ako vymenení na jar pôsobia hráči Orlového a tešili sa z ďalšej výhry, tentoraz nad rezervou Bolešova.

Červený Kameň si poradil s nebezpečnými Kameničanmi, keď dovolil hosťom znížiť až v závere.

Bláznivý priebeh mal zápas v Trstí. Vrchteplania viedli 0:2 a polčas vyhrali 1:3. Po prestávke neodolali náporu domácich, ktorí troma gólmi v rozpätí desiatich minút viedli v 67. min 4:3. šesť minút pred koncom zachraňoval remízu Mičo.

21. kolo: Prejta – Lazy 2:2 (2:2), 5. Ondrušík, 36. M. Bušík (11 m) – 16. Martinko, 27. Palider (11 m), D. Breznica – Mikušovce 3:0 (3:0), 11. P. Ilavský, 30. Dorotčin, 36. Gabriš, Bodiná - FC Púchov 1:0 (0:0), 66. Krabáč, Trstie – Vrchteplá 4:4 (1:3), 39. a 57. Vician, 62. T. Bušík, 67. Olšovský -  – 34. a 44. T. Dobrodenka, 11. E. Minarčík, 84. Mičo, Č. Kameň – Kameničany 3:1 (2:0), 27. a 49. Dobrodej, 13. Jakúbek (11 m) – 74. Mallo, Dynamo Orlové - Bolešov B 3:1 (1:1), 13. a 49. Urík, 60. Mrišo – 25. Kobela.

1. D. Breznica  21        14        2          5          50:33   44

2. Lazy 21        13        4          4          84:31   43

3. Bodiná         21        12        3          6          45:28   39

4. Mikušovce   21        11        1          9          47:42   34

5. FC Púchov  21        9          4          8          39:33   31

6. Vrchteplá     21        8          5          8          38:39   29

7. Kameničany 21        8          2          11        47:52   26

8. Č. Kameň    21        7          4          10        39:42   25