Piatok, 17. november, 2017 | Meniny má Klaudia

Výhry sklárov a Púchova

Sumár 33. kola 3. futbalovej ligy

Púchov - Vráble 4:0 (1:0)

Domáci sa ujali vedenia už z prvej nebezpečnej akcie, ktorú zvnútra šestnástky zakončil presnou strelou v 4. min Gajdošík. Hostia pridali a v 12. min najprv Gavrilovič z päťky hlavičkoval tesne nad. O minútu ten istý hráč prešiel domácou obranou, vyzval do šance Balka, no ten slabšou nohou zakončil veľmi nepresne. Púchov sa snažil o krídelné akcie, ale chýbala presnosť. Až v 21. min pálil Gamboš zo šestnástky nad. Vráble bojovali, ale po prehraných súbojoch teatrálne padali na zem v čom dominoval najmä Nurkovič. V 29. min Nurkovič po zblokovanom priamom kope mieril vedľa a v 31. min Letko nohami zmaril šancu Gavriloviča. O dve minúty vyhral Gajdošík súboj s Husárom, ale trafil iba padajúceho Pichňu. V 50. min po prečíslení Letko chytil čistý gól Šlachtovi a hostia vzápätí pykali. Brezničnan vysunul Hrnka, ktorý popod brankára v 51. min svojím prvým seniorským gólom zvyšoval na 2:0. O osem minút Pilát po úniku hľadal spoluhráčov pred odkrytou bránou, ale Balko loptu odkopol. V 66. min Vanák nádherným centrom našiel Gajdošíka, ktorý hlavičkoval presne do horného rohu - 3:0. Púchovčania kontrolovali hru a skóre uzavrel v 82. min krásnou prízemnou strelou z 20 metrov žrdi v 82. min Pilát - 4:0.

Góly: 4. a 66. Gajdošík, 51. Hrnko, 82. Pilát.

Rozhodoval A. Gádoši, ŽK: Zavadzan - Nurkovič, 115 divákov.

PÚCHOV: Letko - Riška, Brezničan, Zavadzan, Gamboš (72. Veteška), Vanák, Pilát, Bartoš (46. Kopiš), Gajdošík, Zuziak (46. Svorada), Hrnko. Tréner J. Vágner.

SPARTAK: Pichňa - Husár, Fekiač, Šlachta, Balko (80. Tužinský), Gavrilovič (56. Bakaľár), Nurkovič, Advigov (65. Sombat), Brajovič, Hamar, Brath. Tréner L. Molnár. JOZEF ŠPROCHA

Horná Nitra - Led. Rovne 1:3 (1:3)

V stretnutí, v ktorom sa domáci po dvoch prehrách mali vypnúť k výkonu na hraniciach svojich možností, od úvodných minút dominovali hostia. V 5. min si po peknej prihrávke Liptáka nabehol za obranu domácich Púček a umiestnenou strelou s prehľadom dostal hostí do vedenia - 0:1. Ako blesk z jasného neba prišla v 26. min pekná kombinačná akcia Baníkov po osi Búry - Turančík - Bublák - Turančík, kedy si odrazenú loptu do vlastnej siete poslal Híreš - 1:1. Baníci sa však dlho netešili, z rýchleho protiútoku sa uvoľnil Púček a domácej obrane a brankárovi Lackovi nedal šancu - 1:2. V 35. min využil hosťujúci Lipták zaváhanie gólmana Lacka, získal loptu, prihral úplne voľnému Púčekovi, a ten do opustenej brány zavŕšil svoj hetrik - 1:3. Do druhého polčasu nastúpili domáci s dvomi zmenami v zostave a snahou získať v poslednom stretnutí sezóny aspoň bod. Zverenci trénera Černáka mali niekoľko streleckých pokusov i príležitostí, no túžobného gólu sa nedočkali. Víťazstvo hosťujúcich futbalistov v tomto stretnutí je však zaslúžené. Aktívny Púček vyškolil domácich z efektivity a v momentoch, keď mali Baníci prevahu, boli v koncovke úplne neškodní.

Góly: 26. vlastný - 5., 29. a 35. Puček.

Rozhodoval Kozolka, ŽK: Belanec, Kopál - Pokorný, Híreš, 267 divákov.

BANÍK: Lacko - Búry (65. Hubočan), Oškrobaný, Pekár, Tiep Pham Thanh, Belanec, Turančík (46. Kopál), Viktory (46. Strečanský), Bublák, Obžera, Drozd.

CRYSTAL: Cúcik - Kollár, Chmelík, Híreš, Riečičar, Pokorný, Lipták (83. Pilný), Tomana, Prekop, Hruška, Púček. IGOR BELÁK

Veľký Meder - Dubnica 1:0 (1:0)

Hralo sa vo veľkom teple. Mladé a behavé mužstvo hostí vzdorovalo domácemu favoritovi. Hralo sa medzi šestnástkami, viac z hry mali kúpeliari. V 20. min po centri Bališa otvoril skóre hlavou Bognár. O desať minút to ten istý hráč skúšal nožničkami, prestrelil však bránu Digaňu. V 36. min Gagič z dobrej pozície prestrelil bránu Dubničanov. Snahy hostí sa končili pri šestnástke V. Mederu. Druhý polčas priniesol rovnaký obraz hry. V 56. min Pisár prestrelil bránu z priameho kopu. V 73. min zachraňoval po chybe Králika gólman Szekely pred Hlatkým. O dve minúty mal šancu Tóth, skóre sa však už do konca duelu nemenilo.

Gól: 20. Bognár.

Rozhodoval Fehér, bez kariet, 150 divákov.

MŠK: Székely - Buka (59. Kákics), Bolega, Szöcs, Bališ, Králik, Gagič, Tóth, Bíró, Pisár, Bognár. Tréner A. Gögh.

MFK: Digaňa - Poláček, Floriš, Vaculík, Čurík, Štefula, Štefánek, Habšuda, Suchánek (63. Matuška, 69. Hlatký), Mojto, Turza (46. Števček). Tréner P. Kopačka. IVAN BOBKOVIČ

Ďalšie výsledky 33. kola: Topoľčany - Neded 1:0 (1:0), 20. Salim, Palárikovo - Galanta 1:2 (0:0), 88. Markusek - 65. Žák, 76. Winkler, Nemšová - Šamorín 5:1 (3:0), 10., 45. a 74. Holiš, 44. Amrich (11 m), 59. Mikeš - 55. Mendonca, DAC B/Vrakúň - Komárno 0:1 (0:1),

13. vlastný Slávik, Trnava C/Šúrovce – Nové Zámky 2:1 (1:0), 44. Pikulík, 53. Hlavna (11 m) – 83. Vašek, V. Ludince mali voľno.

1. Šamorín                    31       20        6          5          59:29   66        (+21)

2. Trnava C                  31       18        4          9          66:37   58        (+10)

3. Púchov                     31       17        6          8          50:27   57        (+9)

4. Veľký Meder           31       16        9          6          50:36   57        (+9)

5. Nemšová                  31       14        9          8          46:33   51        (+3)

6. DAC B/Vrakúň        31       13        9          9          39:29   48        (0)

7. Horná Nitra              32       14        5          13        51:45   47        (-1)

8. Komárno                  32       13        7          12        51:51   46        (-2)

9. V. Ludince               31       11        11        9          41:37   44        (-1)

10. Nové Zámky          31       11        9          11        43:38   42        (-3)

11. Galanta                   32       12        6          14        51:60   42        (-6)

12. Led. Rovne            31       12        3          16        36:44   39        (-6)

13. Vráble                    31       8          9          14        27:43   33        (-12)

14. Topoľčany             31       8          7          16        30:55   31        (-17)

15. Dubnica                  31       5          12        14        25:43   27        (-18)

16. Neded                    31       6          9          16        39:60   27        (-18)

17. Palárikovo              31       2          9          20        23:60   15        (-33)

Topoľčanom a Galante odrátajú 3 body. Gabčíkovo sa odhlásilo zo súťaže.