Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Dubnica bojovala o udržanie, Púchov zaskočil lídra

Sumár záverečného 34. kola 3. futbalovej ligy

Led. Rovne – Nemšová 1:0 (1:0)

Od začiatku videli diváci kvalitný zápas, na čom mali zásluhu oba tímy. Ako prvý ohrozil vynikajúceho gólmana hostí Vavrúša Pilný, no nastrelil žrď. V 15. min už Pilný po ideálnom centri Púčeka nekompromisne rozvlnil sieť – 1:0. O chvíľu sa zoči-voči Vavrúšovi ocitol T. Prekop, ktorý nechal gólmana vyniknúť. Koncert domácich šancí pokračoval, avšak T. Prekop a Púček stroskotali na Vavrúšovi. Kombinačne hrajúci hostia sa do šance dostali v 34. min, lenže Cúcik si poradil so strelou Šalátu. O štyri minúty smoliar zápasu T. Prekop nedokázal opäť skórovať. Po prestávke sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, hráči Nemšovej  dobre kombinovali, ale ich snaha končila na hranici šestnástky na pozornej obrane sklárov. V 87. min trafil hosťujúci Holiš spojnicu a sklári zakončili sezónu domácim víťazstvom. Oba tímy odprevádzali diváci potleskom za dobrý výkon.

Gól: 15. Pilný. R Bezák, ŽK: Holiš, 150 divákov. L. ROVNE: Cúcik – Tomana, Kollár, Chmelík, Lipták, Riečičiar, T. Prekop, Púček, Pokorný, Pilný (66. Detko), Híreš. Tréner D. Kramlík. NEMŠOVÁ: Vavrúš – Šaláta, Kresánek, Mikeš, Amrich, Holiš, E. Prekop, Holíček (68. Komorovský), Schiszler, Kvasnička, Zahustel. Tréner V. Cifranič. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Šamorín – Púchov 2:3 (1:1)

Prvý gól zápasu strelil Púchov, konkrétne Gajdošík, v 11. minúte. Šamorínčania dokázali odpovedať, keď do prestávky vyrovnal Leonel. Po zmene strán sa ŠTK ujal vedenia, keď gól strelil José Lucas. Domáci sa dlho neradovali, keď o 5 minút na to gumári vyrovnali. Následne sa hral vyrovnaný duel so šancami na oboch stranách. Záverečnú päťminútovku zvládli lepšie Púchovčania, keď minútu pred koncom striedajúci Pastorek strhol víťazstvo na ich stranu. Ani prehra v záverečnom kole nemení nič na tom, že Šamorín je víťazom tretej ligy a v budúcej sezóne si zahrá o súťaž vyššie. Po zápase sa udeľovali zlaté medaily a víťazný pohár.

Góly: 45. Leonel, 61. José Lucas - 11. Gajdošík, 66. Bartoš, 89. Pastorek. R Valent, ŽK: Zuziak, Brezničan (P), 300 divákov. ŠTK: Hajdúch – Špánik (75. Alexandre), Pončák, Horváth, Ágh – Kassiano – Krištan, Čemba (53. Levi), Mezovský, Leonel – Kuba (60. Jose Lucas). Tréner M. Keeney. MŠK: Letko – Riška, Gajdošik, Kopiš, Zuziak, Rypák (65. Bartoš), Svorada, Paliesek, Pilát (68. Pastorek), Zavadzan, Brezničan. Tréner J. Vágner. (JCS)

Dubnica – Palárikovo 2:0 (1:0)

Domáci nastupovali proti už zostupujúcemu súperovi s cieľom vyhrať. Zápas sa odohrával väčšinou medzi šestnástkami, do veľkej šance sa v 17. min dostal po kolmej prihrávke hosťujúci Letko, ktorý obstrelil vybiehajúceho Digaňu, no lopta skončila na žrdi. Dubnici vyšla v 34. min pekná akcia a po spätnej prihrávke Štefula zo siedmich metrov prekonal Friša – 1:0. Po prestávke si Dubničania vypracovali niekoľko šancí, no Števček ani Štefula neboli úspešný. Mojto po peknej kľučke nedokázal trafiť prázdnu bránu, ale v 78. min striedajúci Hlatký premenil jednu zo svojich dvoch príležitostí a poistil výhru.

Góly: 34. Štefula, 78. Hlatký. R Santa, ŽK: Štefula, Števček, 155 divákov. DUBNICA: Digaňa – Poláček, Floriš, Vaculík, Čurik, Štefánek, Štefula (84. Remšík), Habšuda (74. Minárik), Suchánek (61. Hlatký), Mojto, Števček. Tréner P. Kopačka. OTJ: Frišo – Farkaš, Janso, Rusinko, Šenk, Sipos (54. Španír), Letko (74. Hausleitner), Švajlen, Zvoncsár, Kutiš, Gejdoš (69. Markusek). Tréner A. Czuczor. (JA)

Ďalšie výsledky 34. kola: Veľké Ludince – Trnava C 3:2 (2:1), 12. Cingel, 37. Varga, 58.  Kubala – 6. Ravas, 71. Horváth, Vráble - Veľký Meder 3:2 (1:1), 27. Tužinský (11 m), 60. Zrubec, 86. Brajovic - 45. Szöcs, 78. Bognár, Neded – DAC B/Vrakúň 1:2 (1:2), 45. Valachovič – 5. Nagy, 42. Trajcsik, Nové Zámky – Topoľčany 0:1 (0:1), 12. Rajník,  Komárno – Horná Nitra predohrali (1:0), Galanta mala voľno.

1. Šamorín                    32       20        6          6          61:32   66        (+18)

2. Púchov                     32       18        6          8          53:29   60        (+12)

3. Trnava C                  32       18        4          10        68:40   58        (+10)

4. V. Meder                 32       16        9          7          52:39   57        (+9)

5. Nemšová                  32       14        9          9          46:34   51        (+3)

6. DAC B                    32       14        9          9          41:30   51        (+3)

7. H. Nitra                    32       14        5          13        51:45   47        (-1)

8. V. Ludince               32       12        11        9          44:39   47        (-1)

9. Komárno                  32       13        7          12        51:51   46        (-2)

10. N. Zámky               32       11        9          12        43:39   42        (-6)

11. Led. Rovne            32       13        3          16        37:44   42        (-6)

12. Galanta                   32       12        6          14        51:60   39        (-6)

13. Vráble                    32       9          9          14        30:45   36        (-12)

14. Topoľčany             32       9          7          16        31:55   31        (-14)

15. Dubnica                  32       6          12        14        27:43   30        (-18)

16. Neded                    32       6          9          17        40:62   27        (-21)

17. Palárikovo              32       2          9          21        23:62   15        (-33)

Topoľčanom a Galante odrátali 3 b. Gabčíkovo odstúpilo zo súťaže.

1. Kam patria rolky z toaletného papiera? Dávať dole etikety zo sklenených nádob?
  1. Koniec čakania na kuriéra
  2. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
  9. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
  10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
  10. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 2 582

Najviac termínov očkovania si zrušili ľudia, ktorí mali byť očkovaní vakcínou Vaxzevria od AstraZenecy.

Od budúceho pondelka bude podľa COVID automatu v druhom stupni ostražitosti šesť okresov.

TASR 9 h

Trenčianska Dukla ohlásila dva návraty Považskobystričanov. Obranu vojakov vystužia Andrej Meszároš a Martin Nemčík.

11 h
Relácia MY Športujeme denne prináša dynamický prehľad športových aktualít, exkluzívne rozhovory a aj rady a tipy nielen pre športovcov.

Pozrite si MY športujeme.

14 h
Natália Chanová je úspešnou riešiteľkou sudoku a logických úloh.

Rodáčke z Horných Kočkoviec NATÁLII CHANOVEJ to páli. Mladá maturantka sa pravidelne zúčastňuje súťaží v riešení sudoku a logických úloh a pravidelne v nich aj boduje.