Na záver nechýbali bláznivé výsledky

Sumár záverečného 26. kola 6. futbalovej ligy

Jasenica – Plevník 8:6 (3:3)

Ani najstarší pamätníci si nespomínajú na zápas, kde by padlo štrnásť gólov.

Pavlík v v 2. min po úniku oklamala gólmana – 1:0, ale o dve minúty vyrvnal A. Buday. Potom ukázala kvality J. Kušnier a v 15. a v 28. min zvýšil na 1:3. Slovo si zobral potom domáci Pavlík, ktorý v 36. a v 42. min dvoma gólmi vyrovnal na 3:3. Po prestávke domáci brankár Krajčoviech nestíhal vyťahovať loptu zo siete. V 48. min ho prekonal J. Kušnier, V 56. min Lukáč a v 58. min Zelenák zvýšil na 3:6. Jasenica reagovala podobne, v 58. min Heldes, o minútu Juraj bednár z jedenástky a v 61. min J. Janáček vyrovnali na 6:6. V 84. min Heldes dostal Jasenicu do vedenia 7:6, potom Juraj Bednár prestreli z jedenástky bránu  a výhru potvrdil v 88. min Mišúr.

Góly: 2., 36. a 42. Pavlík, 58. a 84. Heldes, 59. Juraj Bednár (11 m), 61. J. Janáček, 88. Mišúr – 15., 28. a 48. J. Kušnier, 4. A. Buday, 56. Lukáč, 58. Zelenák.

JASENICA: Krakčoviech – Juraj Bednár, Hlušek (P. Jánošík), Moravík, Vaštík, Adamík, F. Šterdas (Strašík), J. Janáček, Heldes, Pavlík, Mišúr.

PLEVNÍK: Magerčiak – Zelenák, I. Čižmárik (Lukáč), J. Kremeň, A. Buday, P. Ďurkech, Kamas (Hrubo), Martin Buday, Dodek, J. Kušnier (Pavlovič), Michal Buday (M. Čižmárik).

Bolešov - K. Podhradie 0:1 (0:0)

V 12. min priamy kop M. Vlasatého brankár vyrazil na roh. Po treťom rohu nebezpečnú hlavičku Mikuša vyrazil Martin Barták. D. Barták v 22. min trafil iba padajúceho brankára a v 28. min po Janišovom prieniku sa stav nemenil. V 34. min gól Veselého neplatil pre ofsajd a v 41. min zahodil najväčšiu šancu Veselý, ktorý z päťky poslal loptu vedľa. V 55. min Šandor po prihrávke Veselého po sóle neprehodil Satinu. V 75. min M. Vlasatý po odrazenej lopte krásnou strelou nedal Martinovi Bartákovu šancu – 0:1. V 81. min Šišaj z päťky netrafil prázdnu bránu a v 90. min osamotený Šandor trafil iba do Satinu.

Gól: 75. M. Vlasatý.

BOLEŠOV: Martin Barták – J. Šatka, M. Kvasnica, Janiš, Veselý, Kočka, B. Barták (Šišaj), Prna, Mojto, Michal Barták (Šandor), D. Barták.

K. PODHRADIE: Satina – Rafaj, Thier, Mikuš, M. Vlasatý (P. Suchomel), P. Slávik (Čepák), Ďatko, Turza (Floriš), P. Bagin (R. Suchomel), Ľ. Vlasatý, M. Puček. (KK)

Tuchyňa – Udiča 6:1 (4:0)

V 4. min Koťan pálil tesne nad a v 8. min Eliaš otvoril skóre. V 15. min Höfer zlikvidoval tvrdú strelu M. Drblíka. V 25. min Letko zvýšil prudkou strelou na 2:0 a v 30. min sa predral obranou Adamovic, našiel Koťana a bolo 3:0. Kvasníkov priamy kop v 37. min polčasu Höfer vytlačil na roh a v 40. in Jozef Poliak krásnou strelou pridal štvrtý gól. V 63. min Mikolášov center poslal Suchánek z voleja do siete. Kuliha sa vyznamenal v 73. min po bombe Letka a o minútu Suchánek uvoľnil A. Fila – 6:0. V 78. min znížil na 6:1 Okrutský. Tuchyňa mala ešte niekoľko gólových šancí, ale ich nevyužila. Výhru domáci venovali brankárovi Höferovi, ktorý ukončil kariéru.

Góly: 8. Eliaš, 25. Letko, 30. Koťan, 39. Jozef Poliak, 64. Suchánek, 76. A. Filo – 80. Okrutský.

TUCHYŇA: Höfer – Adamovic, P. Hrehuš (Daňo), Letko, Hrubina (A. Filo), Koťan, Mikoláš, Jozef Poliak, Suchánek, Krajči, Eliaš (F. Baláž – Rajník).

UDIČA: Kuliha – T. Drblík, Habáň, M. Dánek (Okrutský), Pacek, Ignácik, Harušinec, J. Trško, Drienik, Kvasník (N. Beník), M. Drblík. JOZEF POLIAK

Ilava – Lysá 6:2 (3:0)

Divákom sa zápas musel páčiť, pretože najmä domáci skvele dirigovaní Mišíkom si schuti zastrieľali. V 10. min sa presadil Jáňa, v 27. min pridal druhý gól Pružinec a prvú polhodinu zakončil tretím gólom Kňažek. V 42. min Mišík delovkou z 30 metrov napálil loptu do spojnice. V 58. min po chybe gólman znížil Lišaník na 3:1, ale Kňažek v 65 a 68. min skompletizoval hetrik – 5:1. Ilava zahadzovala šance ako na bežiacom páse, až v 87. min uspel Pružinec. V 90. min Miroslav Kováč zdiaľky prekvapil Vrábela a znížil na 6:2.

Góly: 30., 65. a 68. Kňažek, 27. a 87. Pružinec, 10. Jáňa – 58. Lišaník, 90. Miroslav Kováč.

ILAVA: Kis (Vrábel) – Tomanica, Branický, Mišík, Jáňa (Krcheň), Pružinec, Šedo, Kňažek, T. Bortel, Porubčan (M. Barkáč), D. Kopačka.

LYSÁ: Fojtek – Baška, P. Kováč, Hošták, R. Panáček, Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, Miroslav Kováč, Lišaník, L. Kalus.

D. Kočkovce – Košeca 2:2 (2:1)

Po opatrnom začiatku volej Ľ. Michálka v 8. min tesne minul bránu. V 12. min Kučík mieril tesne nad a v 20. min priamy kop T. Kaššu kryl Leško. V 24. min Pšenákov center premenil Kučík na vedúci gól – 1:0. O dve minúty po chybe obrany Štepanovič vyrovnal. V 33. min Jaroslav Palček a T. Kašša skúšali Leškovu pozornosť. V 38. min Pšenák po Kučíkovej prihrávke netrafil a o minútu ho napodobnil Kučík. V 45. min Kučík vyhral súboj a Pšenák druhý nájazd premenil na gól – 2:1. Chudý vyrazil Kučíkovu strelu v 49. min a Pšenák v 57. min mieril vedľa. Domáci zabudli na obranu a J. Barkáč z ojedinelej akcie v 63. min vyrovnal. Pokusy Pšenáka, Kučíka, J. Koncového ku gólu neviedli, a keď Pšenák v 78. min trafil žrď, body sa v zápase, kde boli domáci lepší, delili.

Góly: 24. Kučík, 45. Pšenák – 26. Štepanovič, 63. J. Barkáč.

D. KOČKOVCE: Leško – Kryštof, Chobot, Bajza (K. Michálek), Urban, Crkoň (J. Koncový), Mišík, Ľ. Michálek, Kvocera (Kopiš), Pšenák, Kučík.

KOŠECA: Chudý – Kalus, Štepanovič, Švehla, J. Barkáč, Pavol Ondrejka, M. Vicen, T. Kašša, B. Oťahel (Kotris), Jaroslav Palček, Laskovič (Bugala). (KM)

Papradno - M. Lednice 6:1 (3:0)

Hostia nastúpili na dôležitý zápas iba deviatimi hráčmi. Konušík v 5. min zachraňoval po strelách Macošínca a J. Galka. V 8. min Fujaček po centri Tótha otvoril skóre. Strelu J. Galka v 14. min Konušík vyrazil na žrď. Domácim sa pri dvojnásobnej presilovke dlho nepodarilo zvýšiť až v 25. min J. Galko po spolupráci s Tóthom a Černošíkom do prázdnej brány zvýšil na 2:0. Konušík vyrazil v 30. min bombu J. Galka, ktorý o dve minúty z päťky hlavičkoval vedľa, no v 34. min bol úspešný – 3:0. V 52. min dovŕšil hetrik J. Galko – 4:0. Konušík vychytal v 58. min Jeleníka, no v 59. min ho hlavou prekonal M. Galko. Pri útočnej aktivite domácich Dudák v 66. min znížil na 5:1. J. Galko v 69. min hlavičkoval vedľa a o minútu trafil žrď. Konušík zmaril Cupanovu strelu v 71. min. Juraj Lednický neprehodil brankár a v 81. min uzavrel skóre hlavou Šmulík. Tri minúty pred koncom netrafil odkrytú bránu Sepeš.

Góly: 25., 34. a 52. J. Galko, 8. Fujaček, 59. M. Galko, 81. Šmulík – 66. Dudák.

PAPRADNO: Hromadík (P. Gardoň) – M. Hrebičík (Šmulík), M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth (Cupan), Pauk, J. Galko, Černošík, Macošínec, M. Galko, Fujaček (Jeleník).

M. LEDNICE: Konušík – Ľ. Vančo, M. Vančo, Martinka, Juraj Lednický, Fapšo, J. Košút, L. Lednický, Dudák, Š. Lednický, Krajčír. ADRIÁN DEMÁČEK

H. Poruba – Dulov 0:3 (0:2)

Domáci nastúpili s niekoľkými hráčmi s lavičky a s dorastencami s ktorými rátajú do budúcej sezóny. Hostia bojovali, čo sa im vyplatilo v 10. min, kedy Ježo ušiel obrane a otvoril skóre. Vyrovnať mohli v 20. min A. Staňo a v 23. min R. Švaňa, no minuli. Dulovu vyšla v 24. min pekná akciu, ktorú premenil Bujnoch – 0:2. H. Poruba sa snažila o obrat, ale obrana hostí v čele s Vozárom do prestávky chybu neurobila. Po prestávke sa domáci pokúšali o zníženie, obrana Dulova a brankár Pecuš odolávali. Protiútoky hostí boli neúspešné, až v 72. min sa odhodlal k strele spoza šestnástky Mikšík a lopta skončila v Smolkovej sieti. Pokusy domácich A. Pagáča, Jánoška, A. Staňa a Pappa bránu minuli a v 85. min Ježo po úniku trafil žrď Smolkovej brány.

Góly: 10. Ježo, 24. Bujnoch, 72. Mikšík.

H. PORUBA: Smolka – Pánis (A. Pagáč), P. Puček (Majerík), P. Dražkovec, Kasenčák, Hudec, Pučkovica, R. Švaňa, A. Staňo, Prekop, Hofierka.

DULOV: Pecuš – Martin Kováč, D. Hruška, Vozár, Hazala, Ďurčík, R. Pagáč, Baláž, Bujnoch, Ježo, Mikšík. ONDREJ MIŠECH

1. Plevník         26        19        4          3          81:37   61

2. H. Poruba    26        18        2          6          74:38   56

3. Tuchyňa       26        16        2          8          58:42   50

4. Bolešov       26        15        3          8          57:28   48

5. Košeca        26        14        4          8          79:39   46