Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Z postupu sa netešili iba víťazi

Sumár výsledkov záverečného kola 7. a 8. futbalovej ligy.

Boj o prvenstvo vrcholil v záverečnom kole. Pov. Bystrica  si doma hladko poradila s Kolačínom, keď hetrik dosiahol nielen Almásy, ale aj kanonier Jakub Valient, ktorý deň predtým dal v zápase dorastu päť gólov. Čakanie na definitívu bolo viac ako dvojhodinové, ale po správe, že Streženice vyhrali v Cígli a udržali sa v 5. lige, mohli sa tešiť aj Považskobystričania z postupu do 6. ligy.

Podmanín vedel, že na prvenstvo mu stačí bod s Dohňanmi. Štvrťhodinu pred koncom dal vedúci gól a hoci súper vyrovnal, Podmanín sa stal víťazom súťaže.

Drámu videli diváci v Podvaží, kde Visolaje po polhodine viedli 0:2, no po troch góloch v rozpätí deviatich minút v druhom polčase išli do vedenia 4:2 Podvažania. Hostia v závere znížili a o bod ich pripravila zahodená jedenástka v poslednej minúte.

Kvašov zásluhou dvoch Lukajkových gólov zdolal Praznov a D. Mariková sa lúčila s fanúšikmi tesnou výhrou nad Pruským, keď o výhre rozhodol dve minúty pred koncom Lukáš Huličiak.

Šebešťanová si bez väčších problémov poradila so Sverepcu, ktorému nadelila „tenisového kanára“.

7. LIGA MUŽI

26. kolo: Podvažie – Visolaje 4:3 (1:2), 34. a 75. Majerčík, 66. a 69. L. Papšo (69. L. Papšo nepremenil 11 – tku) – 13. Kujaník, 31. Bielik, 81. Valach (90. Kujaník nepremenil 11 – tku),  Kvašov – Praznov 2:0 (0:0), 65. a 82. Lukajka, D. Mariková – Pruské 2:1 (1:1), 34. Mihálik, 88. L. Huličiak – 22. Bér, Šebešťanová – Sverepec 6:0 (3:0), 79. a 84. Fusko, 4. Michal Petrík, 7. Mičúch, 45. Šumec, 57. vlastný Kopinec, Pov. Bystrica – Kolačín 7:1 (2:0), 18., 46. a 75. J. Valient, 65., 70. a 80. Almásy, 35. Bielik – 77. Michálik, Podmanín – Dohňany 1:1 (0:0), 74. P. Gardian – 85. Zigo, Pružina mala voľno.

Šebešťanová má odrátané 3 body

V boji o prvenstvo bola ako prvá na ťahu Dolná Breznica, ktorá hrala o deň skôr v Mestečku proti Fan clubu Púchov, ktorý po necelej hodine viedol 2:0. Hostia vyrovnali, ale desať minút pred koncom bolo 3:2. V poslednej minúte ratoval aspoň nič neriešiacu remízu z penalty P. Ilavský.

Veľkú šancu na prvenstvo dostali Lazy, ktoré hrali na ihrisku posledného, no jar druhý dych chytajúceho Orlového. Lazania viedli od 79. min 0:2 a smerovali k prvenstvu v súťaži, no dve minúty pred koncom Výbošťok posadil na prvú priečku D. Breznicu. Z postupu do 7. ligy sa tak tešia oba prvé tímy.

Kameničany načali Trstie bleskovým gólom a súperovi dovolili skorigovať výsledok až za stavu 5:0.

Bolešov B viedol s Č. Kameňom, no potom už gól nedal, naopak súper dvoma získal tri body.

Derby vo Vrchteplej malo nečakaný výsledok, keď mierne favorizovaní hostia odišli s vysokou prehrou.

Mikušovce si mali podľa predpokladov poradiť s Prejtou, ktorá v 60. min viedla 0:3 a snaha domácich stačila iba na zmiernenie prehry.

8. LIGA MUŽI

22. kolo: Dynamo Orlové – Lazy 1:1 (0:0), 88. Výbošťok – 79. Kmošena, Bolešov B - Č. Kameň 1:2 (1:2), 14. Kobela – 25. Dobrodej, 45. Fus, Kameničany – Trstie 5:1 (3:0), 1. Varga, 32. Horňák, 39. Ivan, 49. P. Buday, 65. Visolajský – 87. T. Bušík, Vrchteplá – Bodiná 7:2 (5:1), 35., 44. a 83. Marek Kuriš, 2. a 29. Grbál, 39. Zadňančin, 60. Mičo – 30. Tomana, 54. Milo, FC Púchov - D. Breznica 3:3 (1:0), 20. a 55. Novosedliak, 80. Trenčan – 58. a 70. Gabriš, 90. P. Ilavský (11 m), Mikušovce – Prejta 2:3 (0:1), 63. Kristín, 70. Kollman – 40. a 60. Porubčan (druhý z 11 m), 49. M. Bušík.

1. D. Breznica  22        14        3          5          53:36   45

2. Lazy 22        13        5          4          85:32   44

3. Bodiná         22        12        3          7          47:35   39

4. Mikušovce   22        11        1          10        49:45   34

5. FC Púchov  22        9          5          8          42:36   32

6. Vrchteplá     22        9          5          8          45:41   32

7. Kameničany 22        9          2          11        52:53   29

8. Č. Kameň    22        8          4          10        41:43   28