Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

Sedem majstrov sveta je z Považia

Anglický Sheffield bol od 6. do 12. júla dejiskom MS v hokejbale hráčov v kategóriách U 16, U 18 a U 20. V konkurencii šiestich tímov Slováci vybojovali jednu zlatú a dve strieborné medaily. O niečo lepšie bola v celkovom hodnotení Kanada s dvoma zlatými a jednou striebornou medailou, dva bronzy získalo Česko a jeden USA.

O veľký úspech sa pričinili vo všetkých troch kategóriách aj hráči z Double teamu Považská Bystrica a ŠK 98 Pruské. Sedem zlatých a päť strieborných medailí si priviezla dvanástka hráčov.

U 16

V reprezentácii bol Simon Jelluš z Pruského, ktorý dal tri góly a na štyri prihral. Slováci postupne zdolali Švajčiarsko 6:3, Veľkú Britániu 17:1 (Jeluš 2), Česko 6:4, prehrali s Kanadou 0:7 a zdolali USA 3:0 (Jelluš). V boji o zlato Slováci podľahli Kanade 1:2, keď súper dal víťazný gól tri minúty pred koncom.

Okrem Kanady, s ktorou prehrali oba zápasy, si Slovensko so súpermi poradilo s prehľadom. Aj duel s Českom bol rozhodnutý už v necelej polovici (6:1) a súper už iba skorigoval stav. Dôležitý bol zápas proti USA, ktorý bol schodíkom na ceste do finále. Už v 1. min otvoril skóre práve Jelluš, a keďže Slováci neinkasovali a pridali ešte ďalšie dva góly, Simonov gól bol nakoniec víťazný a finálový.

Zápas s Kanadou začal lepšie súper, ktorý rýchlo viedol, ale o chvíľu bolo 1:1. Keď sa zdalo, že zápas by mohol dospieť do predĺženia, Kanada dala druhý gól.

U 18

Za Slovensko nastupovala štvorica hráčov Double teamu Považská Bystrica. Michal Luhový dal dva góly a na dva prihral, Roman kalaš dal jeden gól, Ján Nahálka a Matej Turan si pripísali po jednej asistencii.

Mladí Slováci neprehrali v základnej dobe ani jediný duel, no stačilo to „iba“ na striebro. Po povinných výhrach nad Švajčiarskom 2:0 a Veľkou Britániou 8:2 (Luhový 2), prišla pre s Čechmi po nájazdoch 1:2, po ktorej nasledovalo víťazstvo 2:1 po nájazdoch nad Kanadou. V dôležitom zápase proti USA otváral skóre Kalaš a jeho gól bol víťazný, pretože Slováci nakoniec vyhrali 3:0.

Vo finále ich čakala Kanada, ktorá sa chcela revanšovať za prehru zo skupiny. Po góle Svitanu viedlo Slovensko ešte päť minút pred koncom 1:0, ale Lowe vyrovnal a ten istý hráč obral našich o zlatý sen druhým gólom v predĺžení.

U 20

Najväčšie zastúpenie mal náš región v tejto kategórii, kde sa predstavilo až sedem hráčov druhého a tretieho tímu extraligy. Z Double teamu Považská Bystrica hrali Lukáš Ďurkech, ktorý dal sedem gólov a stal sa najlepším strelcom, Michal Bušovský s jedným gólom a štyrmi asistenciami bol najlepším obrancom turnaja. Lukáš Bednár dal jeden gól a mal tri asistencie a Ivan Švantner prihral na jeden gól. Z hráčov ŠK 98 Pruské sa najviac darilo Samuelovi Šimkovi, ktorý dal tri góly a mal šesť asistencií. Marcel Cíbik prihral na päť gólov a Filip Krčmárik dal jeden gól.

V prvom zápase Slováci zdolali Švajčiarsko 7:0 (Bušovský, Ďurkech, Krčmárik) a ani v druhom zápas s Veľkou Britániou neinkasovali a zvíťazili 13:0 (Ďurkech 3, Šimko 2, Bednár). Nasledoval vyrovnaný zápas s Českom s výhrou 5:3 (Ďurkech 2). V zápase s Kanadou otvoril skóre Ďurkech, ale potom už skórovali ani hráči javorového listu a vyhrali 1:3. Výhru nad USA 4:1 v poslednom dueli potvrdil posledným gólom Šimko.

Vo finále proti Kanade nevyužil v úvode dve šance Šimko a pri vylúčení Bušovského v 15. min skóroval Wong – 0:1. V 31. min Zwick vyrovnal, ale v 40. min Grier dostal súpera do vedenia 1:2. O niekoľko sekúnd Šándor takmer z polovice vyrovnal. V predĺžení nemal šťastie Šimko a zápas museli rozhodnúť nájazdy. Zo Slovákov neuspeli Kratochvíla, Bednár ani Šimko, no keď Surák zneškodnil všetky kanadské pokusy, štvrtý aktér bednarčík zvládol blafák a zaistil Slovensku zlato.

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Svätojánska cyklojazda pôjde uličkami mesta

Kultúrno-komunitné leto v Cooltajneri začína. Prvou akciou bude svätojánska cyklojazda po Považskej Bystrici, ktorá bude symbolicky práve na Jána.

Viaceré pohotovosti v kraji nemá kto prevádzkovať

Ministerstvo neobsadilo viaceré pohotovosti v Trenčianskom kraji. Podľa Asociácie nemocníc Slovenska hrozí kolaps.

Kamarát síce zatiaľ neprišiel, ale výhra si ho našla

Keď pán Jozef vyzeral spoza plota kamaráta, či už nejde, netušil, že práve jeho si vyhliadla šťastena. Stal sa ďalším výhercom v súťaži o dvadsať eur.

Putovný pohár vyhrali žiaci z Otrokovic

V Dubnici sa konal jubilejný 15. ročník medzinárodných atletických pretekov Memoriál Marty Herdovej.

Víťazné ťaženie Pruského a Ilavy

Druhé kolo detskej ligy sa konalo v Streženiciach. Poradie sa oproti sobotňajšej súťaži menilo.