Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Favoriti sa lúčili s pohárom

Ďalšími zápasmi 1. kola pokračoval futbalový Slovnaft cup.

Slovan Brvnište – Partizán Domaniža 3:1 (2:1)

Domáci začali ofenzívne a v 3. min po rohu hlavou otvoril skóre. O dve minúty V. Kramarík po úniku do prázdnej brány zvyšoval na 2:0. Mário Hároník dvakrát neuspel, no v 11. min ušiel Sádecký a strelou k žrdi dal na 2:1. V 24. min strelu Mária Hároníka Kubiš vyrazil, rovnako ak strelu V. Kramaríka v 33. min. Hostia sa väčšinou bránili, no domáci ďalší gól do prestávky nepridali. Po prestávke sa hra vyrovnala, v 48. min V. Kramarík v čistej šanci neuspel, lebo Kubiš loptu vyrazil. Blažek v 51. min trafil iba Čapliara. V 61. min priamy kop J. Kardoša skončil nad a Čaplia ro minútu vytiahol spod brvna Braciníkovu strelu. Sádecký mieril v 66. min vedľa. V 76. min J. Kardoš neprestrelil obranný val a po biliardovej akcii Čapliar trikrát úspešne zasiahol a gól Domaniže neplatil pre ofsajd. V 90. min Mário Hároník zakončil únik z polovice strelou povedľa vybiehajúceho gólmana potvrdil výhru.

Góly: 3. a 90. Mário Hároník, 6. V. Kramarík – 11. Sádecký.

Rozhodoval Ondráš, ŽK: Zelenák, P. Polník, Decký, Mário Hároník – Sádecký, Fapšo, 250 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Kolembus, Zelenák, P. Polník (88. J. Barbosa), Hudek, Ofori, Čelko, V. Kramarík, Decký (84. T. Kramarík), Mário Hároník, Matúš Hároník.

DOMANIŽA: Kubiš – Bednár (22. Blažek – 79. Fapšo), M. Šterdas, Svoboda, Braciník, Marek Kardoš, M. Košút, J. Kardoš, Miroslav Kvaššay, Sádecký, T. Lednický. ADRIÁN DEMÁČEK

Plevník – Prečín 2:0 (1:0)

Už v 3. min po zaváhaní obrany Miščík v núdzi odkopom trafil Michala Buday a lopta sa odrazila za jeho chrbát – 1:0. V 8. min Vrábel v dobrej pozícii bombou trafil iba Magerčiak. Michal Buday v 11. min neprekonal Miščíka, v 18. min Hudekov center pred domácou bránou nik nezachytil. Po prieniku Michala Budaya v 22. min sa nepresadil Kušnier v páde a potom prišli chvíle hostí. V 27. min Hybben vo vyloženej šanci mieril tesne nad, o dve minúty Hudekov prienik zlikvidoval Magerčiak. V 35. min Kaprálikovu strelu zblokovala obrana. O chvíľu musel zasahovať na druhej strane Miščík pred Michalom Budayom. Po prestávke začali domáci útočnejšie a už v 47. min sa nepresadil A. Buday. Ten istý hráč mohol pridať druhý gól v 55. min, no Miščíka neprekonal. Hostia sa do šestnástky dostávali iba sporadicky a Magerčiak veľa práce nemal. V 67. min obrancovia hostia faulovali prenikajúceho Kušniera a Dodek s prehľadom premenil jedenástku – 2:0. O chvíľu sa nepresadil ani Michal Buday. Zápas stratil dramatickosť a už sa iba dohrával. V závere mal ešte šancu Kamas, no stav sa už nezmenil a Plevník sa môže tešiť na majstra.

Góly: 3. Michal Buday, 67. Dodek (11 m).

Rozhodoval Otiepka, ŽK: Ľ. Gajdošík, 400 divákov.

PLEVNÍK: Magerčiak – Zelenák, I. Čižmárik, Butko, A. Buday, Pajger (78. Smataník), Kamas, Martin Buday (74. Tomaník), Dodek, J. Kušnier (87. Slaninka), Michal Buday.

PREČÍN: Miščík – Boško, M. Gajdošík (58. Galát), Vrábel, Ľ. Gajdošík, Vojtek, Kmošena, Kaprálik (46. Hedera), Škrabák, Hybben, Hudek (73. Michalec). JOZEF ŠPROCHA

Horovce – Tr. Teplice 5:1 (5:0)

Domáci začali aktívnejšie, no Škrapko ani Štrbák šance nevyužili. V 20. min sa presadila nová akvizícia Štrbák, ktorý lobom po úniku prehodil Bernáta. O šesť minút Štrbák priťukol loptu Pilnému, ktorý zvyšoval v 26. min 2:0. V 38. min unikol Škrapko a jeho strelu si umiestnil Paška do vlastnej brány. O dve minúty neskôr Škrapko opäť unikol a zvýšil na 4:0. V 42. min Kebis vystihol rozohrávku obrancov hostí a dal piaty gól. Druhý polčas sa už iba dohrával. Hostia sa snažili znížiť, no strely Beláka, Šika Bretschneidera skončili vedľa. Päť minút pred koncom sa presadil Belák a znížil na konečných 5:1. Horovce si za aktivitu výhru zaslúžili, hostia pôsobili príliš profesorsky, čo na Horovčanov nestačilo.

Góly: 20. Štrbák, 26. Pilný, 38. vlastný Paška, 40. Škrapko, 42. Kebis – 85. Belák.

Rozhodoval Laco, ŽK: A. Gorelka, 300 divákov.

HOROVCE: Ciesar – Balocký, Marek Siekel, Borovský (66. R. Brix), Štefanec, Kebis, Škrapko (46. Chupáč), A. Gorelka, Buček, Pilný, Štrbák (80. Gajdoš).

TR. TEPLICE: Bernát – Krivda, Vlado, Haško, Bretschneider, Paška, Šiko, Puček, Hamaňa, Švikruha (78. Ružička), Bubenko (40. Belák). MARIÁN PECUŚ