Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Streženiciam súťaže do kopca vychádzajú

Tradičná súťaž do kopca, konajúca sa pod lednickým hradom, sa tentoraz konala za nepriaznivého počasia.

Ženy Hoštinej(Zdroj: SH)

LEDNICA. Podľa slov domácich hasičov si za dlhé roky nepamätajú, že by im na súťaži pršalo. Sami neočakávali takú bohatú účasť, na kopec si však napokon vybehlo pekných 42 družstiev v športovej aj klasickej kategórii. Dôležitá pri šmykľavej trati bola najmä opatrnosť, viacerí doplatili totiž na mokrú trať nepeknými pádmi.

Domáci boli druhí

Lednickí muži vybehli na trať ako prví a dosiahli čas 16,97 s. Čas to bol veľmi pekný, veď napokon s ním domáci získali pohár za 2. miesto. Pred nich sa dostali už len muži zo Streženíc, ktorým to do kopca ide. Na júnovej súťaži do kopca v susednom Kvašove tiež vyhrali aj s rekordom trate. V Lednici dosiahli čas 16,39 s, ktorý už neprekonal nikto, a tak si putovnú trofej odnášali práve Streženičania. Tretie miesto putovalo poza kopec do Mikušoviec za čas 17,58 s.Klasickú kategóriu vyhrala Horná Poruba s časom 23,24 s.

Najrýchlejšie ženy z Dulova

V ženskej kategórii súťažilo len šesť družstiev, no smola sa im lepila na päty, a tak bolo vidieť útoky s vysokými časmi. Trať najlepšie zvládli dulovské ženy, ktoré vyhrali s časom 23,85 s. Za nimi skončili Kvašovčanky, ktoré dosiahli čas 25,38 s. Tretie miesto putovalo do Hornej Poruby.Prvenstvo v klasickej kategórii patrilo Hornej Porube.

Výsledky

Muži šport: 1. Streženice 16,39 s, 2. Lednica A 16,97 s, 3. Mikušovce 17,58 s, 4. Horná Poruba 17,77 s, 5. Podlužany 17,90 s, 6. Jasenové 18,29 s, 7. Libichava 19,22 s, 8. Ruskovce 19,44 s, 9. Kvašov 19,84 s, 10. Lednica B 19,88 s, 11. Dulov 20,14 s, 12. Pruské 20,41 s, 13. Zbora 20,97 s, 14. Dolná Breznica 21,73 s, 15. Košecké Podhradie 22,62 s, 16. Vršatské Podhradie 22,74 s, 17. Trenčianske Stankovce 22,86 s, 18. Horná Breznica 26,97 s, 19. Opatová 28,17 s, 20. Lednické Rovne 28,26 s, 21. Dulov B 30,37 s, 22. Pruské B 30,50 s, 23. Dubnica n./V. 32,27 s.Muži klasika: 1. Horná Poruba 23,24 s, 3. Lednické Rovne 23,93 s, 3. Košecké Podhradie 24,44 s, 4. Opatová 25,29 s, 5. Lednica B 25,34 s, 6. Lednica A 27,31 s, 7. Streženice 29,76 s, 8. Vršatské Podhradie 31,18 s, Pruské B – N, Dolná Breznica, Horná Breznica – obe DŽeny šport: 1. Dulov 23,85 s, 2. Kvašov 25,38 s, 3. Horná Poruba 28,08 s, 4. Hoštiná 30,62 s, Mikušovce, Lednica – obe NŽeny klasika: 1. Horná Poruba 28,62 s, 2. Hoštiná 33,81 s. SIMONA HOŘÁKOVÁ