Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

Pov. Bystrica zdolala Hlohovec

Hádzanári Pov. Bystrice odohrali vo štvrtok 4. augusta doma prípravný duel s Hlohovcom.

Pov. Bystrica - Hlohovec 31:20 (16:9)

V prípravnom zápase domáci diváci videli prvýkrát v zápase trio posíl Motlíka, Pupíka a Saitza, ktorí sa ukázali v dobrom svetle. Súper od začiatku iba doťahoval tesný náskok MŠK 1:1, 2:2 a 4:4 (10. min). Potom predviedol niekoľko dobrách zákrokov Motlík, kým na druhej strane jeho spoluhráči pomaly navyšovali náskok až na 11:5 (21. min). Aj druhý gólman Dobroň pridal zopár zákrokov a naviac za stavu 12:6 chytil Tschurovi sedmičku. Bystričania zvýšili na 14:6, ale Sporta troma gólmi v závere stiahla na polčasových 16:9. Druhý polčas otvoril gólom zo sedmičky Chudoba – 17:9. Hlohovčania sa potom začali postupne čoraz viac presadzovať v útoku  a v 40. min znížili na 21:15. Dobroň chytil Lahovi sedmičku, ale vzápätí nasledujúcu Zaťkovu už nie a bolo 21:16. Hra sa zrýchlila, útoky sa prelievali z jednej strany na druhú, čo vyhovovalo viac súperovi, pretože hráči Pov. Bystrice veľa šancí zahodili. Súper to využíval, chodil do rýchlych brejkov a rozdiel neustále znižoval. V 43. min bolo ešte 23:17, ale o šesť minút bol stav 23:20. V 49. min si domáci tréner Straka zobral oddychový, čas, mužstvo sa upokojilo a začalo hrať svoju hru. Chudoba dvoma dôležitým gólmi zvyšoval na 25:20, kým súper nedokázal prekonať viackrát Biela, ktorému dvakrát pomohla žrď. Hlohovčania posledných jedenásť minút prehrali 8:0 a celkovo 31:20.

Pov. Bystrica: Motlík, Dobroň, Biel – Š. Macháč 1, Pupík 5, Zúbek 2, D. Valášek, Chudoba 11/3, Strelec, Vallo 5, Strelec, M. Macháč 2, Tumidalský 3, Saitz 2.

Hlohovec: Žernovič, Konečný, Papp – Zaťko 7/2, Briatka 4, Tschur 1, Hirtl 1, Majbík 2, Dečevič 3, Rakús, Pechy, Laho 2.

Sedmičky: 3/3 – 4/2.

Vylúčení: 3:2.