Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Úspešný vstup Borčíc a Domaniže

Sumár výsledkov 1. kola 4. futbalovej ligy

Šimonovany – Prečín 1:0 (1:0)

Domáci mali raketový vstup do zápasu, keď už v 2. min nachytal lišiackym spôsobom brankára hostí Rybanský, ktorý nenápadnou strelou z 30 metrov trafil presné ľavý horný roh – 1:0. Domácich gól posmelil, boli to oni, ktorí udávali tempo stretnutia. Dokázali si vypracovať aj viacero šancí, no ani jedna z kopačiek Bartu, Kotulu, Rybanského, či Kodaja neskončila gólom. Aj hostia mali v prvom polčase dve dobré šance, no Hudek dvakrát po presných centroch hlavou minul domácu bránku. Aj v druhom polčase tempo udávali domáci a hoci si vypracovali niekoľko dobrých šancí, keď najväčšiu mal v 80. min opäť Rybanský po prihrávke Sobotu, no nedokázali už však navýšiť svoje vedenie, a tak sa zápas skončil tesným víťazstvom 1:0.

Gól: 2. Rybanský.

Rozhodoval Šmátrala, ŽK: Varga, Barta – Hedera, Hudek, Pauer, 250 divákov.

SLOVAN: Gramblička – Oravec, Miro Oršula, Žiak, Varga, Barta (84. Rusňák), Chrenko, Jakubík (60. Laurinec), Rybanský, Halás, Kodaj (51. Sobota).

TJ: Miščík – Boško, Ľ. Gajdošík, Pauer, Vrábel, Škrabák, Vojtek, Hedera (72. Kaprálik), Hudek, Kmošena (46. Michalec), Blaško. PETER LETAVAY

Domaniža – Partizánske 5:2 (3:1)

V 2. min po rohu využil zaváhanie obrany Obert hlavou - 0:1. V 9. min center Miroslava Kvaššaya hlavičkoval M. Košút iba do rúk brankára. V 30. min po akcii D. Augustína a M. Košúta Sádecký vyrovnal. Ten istý hráč v 34. min vymietol šibenicu zo šestnástky – 2:1 a v 45. min dovŕšil hetrik po prihrávke Michala Petríka. V 50. min mal šancu Kučera, no nepresadil sa ani Slivka, ktorý stroskotal na Kubišovi. V 55. min Michal Petrík prešiel obranou, ale neobstrelil brankára. V 62. min Sedláčkovu strelu Kubiš vyrazil na roh. V 74. min M. Košút vybojoval loptu našiel Sádeckého, a ten zvyšoval po kľučke na brankára do prázdnej brány na 4:1. V 82. min Křapkov priamy kop skončil v sieti  4:2. Aktívny Michal Petrík po prihrávke od Sádeckého uzavrel skóre na 5:2.

Góly: 30., 34., 45. a 75. Sádecký, 86. Michal Petrík – 2. Obert, 84. Křapka.

Rozhodoval Haršány, ŽK: Nižňanský, 150 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – Braciník, Svoboda, M. Šterdas, D. Augustín (79. P. Kardoš), M. Košút, Miroslav Kvaššay, J. Kardoš (42. Michal Petrík), Sádecký, Valjent (60. T. Lednický), Rybár.

PARTIZÁNSKE: Zdychavský – Křapka, Bohuš, Kompas, Slivka, Nižňanský, Jambor (32. Jambor), Benca, Obert (22. Kučerka), Kučera, Nový (80. Nový). RADO HAVIAR

Tr. Stankovce – N. Dubnica 0:0

Hneď v prvom kole nového súťažného ročníka dal žreb v derby zápase za súperov mužstvá, ktoré sa veľmi dobre poznajú. Úvod zápasu bol obojstranne opatrný a hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Tempo hry nebolo príliš vysoké a mužstvá sa akoby rozohrávali. Tento pokojný stav na ihrisku trval dlhé minútx. Až v 32. min sa dostal do šance hosťujúci Kucharík, ale strieľal nad. Nová Dubnica mala gólovú šancu v 41. min, keď Zemanoviča zastúpil na bránkovej čiare Antošík a odhlavičkoval loptu na roh. Gol do konca polčasu nepadol a tak na prestávku odchádzali mužstvá za stavu 0:0. V druhom polčase sa tempo hry zrýchlilo, ale góly ani šance neprichádzali. Postupne pribúdalo nepresností a tempo hry opäť upadlo. V 66. min sa vyznamenal Zemanovič, keď robinzonádou zneškodnil prudkú Švikruhovu strelu. A to bolo z útočných snáh zasa na dlhé minúty všetko. Až v 80. min. sa dostal do gólovej šance nový hráč v mužstve Trenč. Stankovce Hazda a jeho prudká strela len tesne minula pravú tyč Zaťkovej brány. V 85. min bol v obrovskej šanci Šišovský, ale nepodarilo sa mu dopraviť loptu do siete. Gól nepadol a v slušne hranom derby zápase, ale chudobnom na góly a aj šance sa tak zrodila bezgólová remíza.

ŽK: Zaťko, rozhodoval: Mokoš, 150 divákov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Jantošovič, Čibík, Takáč, Blaško (67. Šišovský), Polek (75. Hazda), Škvarka, Ďuráči, Ďanovský, Žiška (46. Poruban). Tréner: R. Pevný

N. DUBNICA: Zaťko – Zahranychnyj, Kucharík (67. Suchý), Behan, Filo, Ranuša, Maník, Švikruha, Držík, Smolka, Lendvay. Tréner: M. Ranuša. ŠTEFAN ŠMATLÁK

Borčice – Hlohovec 4:0 (3:0)

Súboj s nováčikom domáci zvládli na výbornú. Už v 7. min po úniku a centri Nováka otvoril skóre Zuziak. V 11. min kopal Barčík roh a Mravec hlavou zvyšoval na 2:0. Ďalšie šance zblokovala obrana hostí, prípadne domáci nemali presnú mušku alebo trafili brankára. V 27. min po faule na Barčíka premenil Novák jedenástku a bolo 3:0. Borčice hrali pekný futbal, súperovi veľa nedovolili a ich brankár Bobot bol takmer bez práce. Šance pribúdali, ale hostia držali trojgólový rozdiel. Až päť minút pred koncom po ďalšom Barčíkovom rohu potvrdil zaslúženú výhru presnou hlavičkou Mravec. O prevahe domácich svedčilo držanie lopty, ktoré by sa dalo vyjadriť pomerom 80:20.

Góly: 11. a 85. Mravec, 7. Zuziak, 27. Novák (11 m).

Rozhodoval Šandrik, ŽK: Novák – Andrássy, V. Krajčo, 395 divákov.

BORČICE: Bobot – Hanzel (46. Machara), Siva, Mravec, Petruš, Náther, Augustini, Barčík, Zuziak, Gábor (46. Ujlaky), Novák (64. Novák).

HLOHOVEC: Planický – Pinček, R. Krajčo (73. V. Krajčo), Svíba, Andrássy, Chalány, Ivanič (77. Loskot), Došek, Modrovič, Adamík (70. Srnka), Suchánek.

Ďalšie výsledky 1. kola: Bánovce - Myjava B 2:0 (1:0), 32. Kosiba, 51. Mrocek, Častkovce – Malženice 3:0 (1:0), 21. Sarr, 61. Adamec, 66. Vlado, Tr. Teplice – Jasl. Bohunice 0:0, Vrbové – Boleráz 2:1 (0:1), 67. Spál, 75. Andrísek – 15. Železník.

7. Tr. Teplice   1          0          1          0          0:0       1

8. Tr. Stankovce          1          0          1          0          0:0       1

9. N. Dubnica  1          0          1          0          0:0       1

10. J. Bohunice            1          0          1          0          0:0       1

11. Boleráz      1          0          0          1          1:2       0

12. Prečín        1          0          0          1          0:1       0

13. Myjava B   1          0          0          1          0:2       0

14. Partizánske 1         0          0          1          2:5       0

15. Malženice  1          0          0          1          0:3       0

16. Hlohovec   1          0          0          1          0:4       0