Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Úspešný vstup Borčíc a Domaniže

Sumár výsledkov 1. kola 4. futbalovej ligy

Šimonovany – Prečín 1:0 (1:0)

Domáci mali raketový vstup do zápasu, keď už v 2. min nachytal lišiackym spôsobom brankára hostí Rybanský, ktorý nenápadnou strelou z 30 metrov trafil presné ľavý horný roh – 1:0. Domácich gól posmelil, boli to oni, ktorí udávali tempo stretnutia. Dokázali si vypracovať aj viacero šancí, no ani jedna z kopačiek Bartu, Kotulu, Rybanského, či Kodaja neskončila gólom. Aj hostia mali v prvom polčase dve dobré šance, no Hudek dvakrát po presných centroch hlavou minul domácu bránku. Aj v druhom polčase tempo udávali domáci a hoci si vypracovali niekoľko dobrých šancí, keď najväčšiu mal v 80. min opäť Rybanský po prihrávke Sobotu, no nedokázali už však navýšiť svoje vedenie, a tak sa zápas skončil tesným víťazstvom 1:0.

Gól: 2. Rybanský.

Rozhodoval Šmátrala, ŽK: Varga, Barta – Hedera, Hudek, Pauer, 250 divákov.

SLOVAN: Gramblička – Oravec, Miro Oršula, Žiak, Varga, Barta (84. Rusňák), Chrenko, Jakubík (60. Laurinec), Rybanský, Halás, Kodaj (51. Sobota).

TJ: Miščík – Boško, Ľ. Gajdošík, Pauer, Vrábel, Škrabák, Vojtek, Hedera (72. Kaprálik), Hudek, Kmošena (46. Michalec), Blaško. PETER LETAVAY

Domaniža – Partizánske 5:2 (3:1)

V 2. min po rohu využil zaváhanie obrany Obert hlavou - 0:1. V 9. min center Miroslava Kvaššaya hlavičkoval M. Košút iba do rúk brankára. V 30. min po akcii D. Augustína a M. Košúta Sádecký vyrovnal. Ten istý hráč v 34. min vymietol šibenicu zo šestnástky – 2:1 a v 45. min dovŕšil hetrik po prihrávke Michala Petríka. V 50. min mal šancu Kučera, no nepresadil sa ani Slivka, ktorý stroskotal na Kubišovi. V 55. min Michal Petrík prešiel obranou, ale neobstrelil brankára. V 62. min Sedláčkovu strelu Kubiš vyrazil na roh. V 74. min M. Košút vybojoval loptu našiel Sádeckého, a ten zvyšoval po kľučke na brankára do prázdnej brány na 4:1. V 82. min Křapkov priamy kop skončil v sieti  4:2. Aktívny Michal Petrík po prihrávke od Sádeckého uzavrel skóre na 5:2.

Góly: 30., 34., 45. a 75. Sádecký, 86. Michal Petrík – 2. Obert, 84. Křapka.

Rozhodoval Haršány, ŽK: Nižňanský, 150 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – Braciník, Svoboda, M. Šterdas, D. Augustín (79. P. Kardoš), M. Košút, Miroslav Kvaššay, J. Kardoš (42. Michal Petrík), Sádecký, Valjent (60. T. Lednický), Rybár.

PARTIZÁNSKE: Zdychavský – Křapka, Bohuš, Kompas, Slivka, Nižňanský, Jambor (32. Jambor), Benca, Obert (22. Kučerka), Kučera, Nový (80. Nový). RADO HAVIAR

Tr. Stankovce – N. Dubnica 0:0

Hneď v prvom kole nového súťažného ročníka dal žreb v derby zápase za súperov mužstvá, ktoré sa veľmi dobre poznajú. Úvod zápasu bol obojstranne opatrný a hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Tempo hry nebolo príliš vysoké a mužstvá sa akoby rozohrávali. Tento pokojný stav na ihrisku trval dlhé minútx. Až v 32. min sa dostal do šance hosťujúci Kucharík, ale strieľal nad. Nová Dubnica mala gólovú šancu v 41. min, keď Zemanoviča zastúpil na bránkovej čiare Antošík a odhlavičkoval loptu na roh. Gol do konca polčasu nepadol a tak na prestávku odchádzali mužstvá za stavu 0:0. V druhom polčase sa tempo hry zrýchlilo, ale góly ani šance neprichádzali. Postupne pribúdalo nepresností a tempo hry opäť upadlo. V 66. min sa vyznamenal Zemanovič, keď robinzonádou zneškodnil prudkú Švikruhovu strelu. A to bolo z útočných snáh zasa na dlhé minúty všetko. Až v 80. min. sa dostal do gólovej šance nový hráč v mužstve Trenč. Stankovce Hazda a jeho prudká strela len tesne minula pravú tyč Zaťkovej brány. V 85. min bol v obrovskej šanci Šišovský, ale nepodarilo sa mu dopraviť loptu do siete. Gól nepadol a v slušne hranom derby zápase, ale chudobnom na góly a aj šance sa tak zrodila bezgólová remíza.

ŽK: Zaťko, rozhodoval: Mokoš, 150 divákov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Jantošovič, Čibík, Takáč, Blaško (67. Šišovský), Polek (75. Hazda), Škvarka, Ďuráči, Ďanovský, Žiška (46. Poruban). Tréner: R. Pevný

N. DUBNICA: Zaťko – Zahranychnyj, Kucharík (67. Suchý), Behan, Filo, Ranuša, Maník, Švikruha, Držík, Smolka, Lendvay. Tréner: M. Ranuša. ŠTEFAN ŠMATLÁK

Borčice – Hlohovec 4:0 (3:0)

Súboj s nováčikom domáci zvládli na výbornú. Už v 7. min po úniku a centri Nováka otvoril skóre Zuziak. V 11. min kopal Barčík roh a Mravec hlavou zvyšoval na 2:0. Ďalšie šance zblokovala obrana hostí, prípadne domáci nemali presnú mušku alebo trafili brankára. V 27. min po faule na Barčíka premenil Novák jedenástku a bolo 3:0. Borčice hrali pekný futbal, súperovi veľa nedovolili a ich brankár Bobot bol takmer bez práce. Šance pribúdali, ale hostia držali trojgólový rozdiel. Až päť minút pred koncom po ďalšom Barčíkovom rohu potvrdil zaslúženú výhru presnou hlavičkou Mravec. O prevahe domácich svedčilo držanie lopty, ktoré by sa dalo vyjadriť pomerom 80:20.

Góly: 11. a 85. Mravec, 7. Zuziak, 27. Novák (11 m).

Rozhodoval Šandrik, ŽK: Novák – Andrássy, V. Krajčo, 395 divákov.

BORČICE: Bobot – Hanzel (46. Machara), Siva, Mravec, Petruš, Náther, Augustini, Barčík, Zuziak, Gábor (46. Ujlaky), Novák (64. Novák).

HLOHOVEC: Planický – Pinček, R. Krajčo (73. V. Krajčo), Svíba, Andrássy, Chalány, Ivanič (77. Loskot), Došek, Modrovič, Adamík (70. Srnka), Suchánek.

Ďalšie výsledky 1. kola: Bánovce - Myjava B 2:0 (1:0), 32. Kosiba, 51. Mrocek, Častkovce – Malženice 3:0 (1:0), 21. Sarr, 61. Adamec, 66. Vlado, Tr. Teplice – Jasl. Bohunice 0:0, Vrbové – Boleráz 2:1 (0:1), 67. Spál, 75. Andrísek – 15. Železník.

7. Tr. Teplice   1          0          1          0          0:0       1

8. Tr. Stankovce          1          0          1          0          0:0       1

9. N. Dubnica  1          0          1          0          0:0       1

10. J. Bohunice            1          0          1          0          0:0       1

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Bežecký figliar z Dulova. Tváril sa, že nevládze, potom pridal

V malej obci Dulov býva väčšinu roka pokoj a ticho. Tretiu októbrovú nedeľu to tu ale žije, ide sa tradičný Beh okolo Dulova. Ten tohtoročný, slávnostný, sa však neuskutočnil. Dušou tohto podujatia je človek, ktorý vždy behával, beháva a behať bude, dokedy to pôjde, Anton Dobrodenka.

Dulovčania postavili pamätník Behu okolo Dulova. Druhý sprava Anton Dobrodenka.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Odberné miesta v Ilave

Celoplošné testovanie prebehne aj v meste Ilava. Vyčlenili päť odberných miest.

Zoznam odberných miest v Púchove

Už tento víkend prebehne celoplošné testovanie. V Púchove je trinásť odberných miest, kde sa môžete dať otestovať.