Utorok, 26. máj, 2020 | Meniny má DušanKrížovkyKrížovky

Historické derby v Púchove

Sumár výsledkov 2. kola 3. futbalovej ligy.

Púchov – Beluša 0:0

Zápas mal pikantnú príchuť, pretože išlo o prvé derby tímov, ktoré delí zopár kilometrov. Od začiatku sa hral zaujímavý futbal z oboch strán, no šancí veľa nebolo. V 10. min sa pred domáceho Strelčíka dostal F. Vavrík, ale mladý gólman, ktorý udržal čisté konto v týždni v pohári, mu šancu pádom pod nohy zmaril. O desať minút Pilátov center priťukol M. Gajdošík pred Luhového, ale ten pálil tvrdo tesne nad. Hostia sa pokúšali o rýchle kontry, do nádejnej akcie sa dostával aktívny F. Vavrík, no obrana Púchova bolo pozorná. V 25. min vysunul M. Gajdošík, ktorý zakončoval strelou nad. Päť minút pred prestávkou Ciesar reflexívne vykopol strelu Zavadzana na roh, po ktorom ten istý hráč hlavičkoval tesne vedľa. Druhý polčas začali aktívnejšie Belušania a v 50. min po prieniku P. Mišutku L. Zapotoka trestuhodne premárnil jeho prihrávku strelou vysoko nad. Presnosť chýbala aj Hrenákovi v 53. min, ktorý prenikol domácou obranou, ale zakončenie mu nevyšlo. V 56. min predviedol parádny zákrok Strelčík, keď vytiahol zo šibenice umiestnenú strelu P. Mišutku. Potom Púchov prevzal iniciatívu Púchov, no zakončeniu Gamboša chýbala razancia Bielikov pekný center nenašiel žiadneho spoluhráča. O päť minút zabudnutý M. Gorelka hlavičkoval z päťky vedľa a ani akcia Piláta neznamenala nebezpečenstvo pre Ciesara. Beluša sa dobre bránila tlaku Púchovčanov, ktorý nepriniesol ovocie v podobe gólu a tak po bezgólovej remíze ostali oba tímy s nulou v kolonke prehier.

Rozhodoval Patrovič, ŽK: Zavadzan, Brezničan – M. Gorelka, 350 divákov.

PÚCHOV: Strelčík – Riška, Brezničan, Gamboš, Vanák, Zavadzan, Paliesek, Luhový (68. Kopiš), Bielik, M. Gajdošík (84. Pastorek), Pilát. Tréner J. Vágner.

BELUŠA: Ciesar – Martinka, M. Gorelka (60. Mikuška), Pavol Vavrík, J. Gažo, L. Zapotoka, Novisedlák, Jurga (84. Kršák), P. Gajdošík, F. Vavrík (46. Hrenák), P. Mišutka. Tréner J. Kamenčík.

Dubnica – DAC B/Vrakúň 0:2 (0:1)

V netradičnom domácom čase v nedeľu sa v Dubnici v prvom polčase hral vyrovnaný futbal, kde veľa gólových šancí nebolo. Domáci, ktorým pre chorobu chýbali štyria hráči základnej zostavy, si museli pomôcť dorastencami. Nedokázali sa presadiť cez obranu hostí, no ani tí veľmi nebezpeční neboli. V 29. min hráčom zo Žitného ostrova vyšla krídelná akcia, po ktorej Kondrlík hlavou otvoril skóre – 0:1. Aj po zmene strán sa hralo väčšinou v strede ihriska, Dubničania nedotiahli do konca dve nádejné štandardné situácie, keď k úspechu chýbalo málo. Efektívnejší hostia poistili výhru v 88. min, keď po rýchlom úniku a spätnej prihrávke dal druhý gól Sarr.

Góly: 29. Kondrlík, 88. Sarr.

Rozhodoval Gašparovič, ŽK: Kondrlík, 154 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Floriš, Štefánek, Suchánek, Šupák, Čurik, Habánik (77. Gašpar), Habšuda, Turza (63. Remšík), Hlatký, Matuška (57. Pišta). Tréner P. Kopačka.

DAC B: Slávik – Fertaľ, Živkovič, Csóka (77. Tóth), Sandal (68. Kollár), Hubert, Kondrlík (90. Végh), Sarr, Varga, Pagáč, Bazsó. Tréner B. Fodrek. (JU)

Led. Rovne – Topoľčany 2:0 (2:0)

Už v 2. min Prekopov prienik zúžitkoval Lipták a na dvakrát otvoril skóre. V 6. min pohrozil 9, no jeho strela letela nad. Čiernikovu delovku v 8. min s námahou vyrazil Militosyan, ale neúspešne. Ukazovalo sa, že diváci uvidia výborný zápas. Šance boli na oboch stranách, kde vynikali brankári. V 20. min rýchlonohý Militosyan opäť unikol, ale Bačík zasiahol. Delovku Prekopa v 38. min kryl Junas. Lipták v 40. min prekvapil všetkých, keď priamo z rohu zakrútil loptu druhýkrát do siete. Aj druhý polčas bol živý, akcie sa striedali. Čiernikovu hlavičku v 61. min kryl Junas. Pokorného center Lipták s Detkom v 71. min nedotlačili do brány. Militosyan o tri minúty iba vyprášil Bačíkove rukavice. Hostia boli technickejší, no domáci nasadením ich aktivitu eliminovali. V 79. min Detko išiel z polovice ihriska sám na bránu, ktorú prestrelil a z protiútoku Bačík čaroval, keď zmaril dve delovky na bránkovej čiare. V kvalitnom zápase vyhralo lepšie mužstvo.

Góly: 2. a 40. Lipták.

Rozhodoval Sárai, ŽK: Híreš - Iranzi, 150 divákov.

LED. ROVNE: Bačík – Tomana (90. Ďurovec), Kollár, Chmelík, Detko (82. Kopúň), Riečičiar, Lipták, Prekop (70. Pokorný), M. Hruška, Čiernik, Híreš. Tréner M. Púček.

MFK: Junas – Grman, Otrísal, Omborenga, Luzin, Myimona, Salim, Iranzi, Kalisa, Vrábel (80. Švajlen), Militosjan. Tréner V. Goffa. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Ďalšie výsledky 2. kola: Veľký Meder - ViOn B Vráble 2:0 (1:0), 26. Tóth, 64. Bíró,  Komárno – FC Horses 6:0 (6:0), 3. a 23. Haša, 8. Szórád, 15. (11 m) a 26. Faragó, 13. vlastný (Kovársky), Horná Nitra – Šaľa 3:0 (2:0), 36. Spevár, 42. Bublák, 77. Šlabjar,  Nemšová – Neded 1:2 (0:1), 72. Dzurilla – 33. Tóth, 86. Obassi, Gabčíkovo – V. Ludince 3:0 (1:0), 31. a 46. Belkovics, 60. Antol, Galanta – Šurany 1:2 (0:0), 90. Prágai (11 m) – 76. (11 m) a 89. Tvrdoň, N. Zámky mali voľno.

4. Zabezpečujeme certifikované MBA programy
  5. Ako efektívne ušetriť na platbách za energie?