Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Zahodili penaltu a pykali

Sumár výsledkov 2. kola 5. futbalovej ligy

Brvnište – Plevník 3:0 (2:0)

Po pohárových zápasoch mohli hostia ísť v 17. min , ale po faule Kušnierovu jedenástku Čapliar vyrazil. Pri dorážke sa dvaja hostia zrazili a lopta skončila vedľa. Domáci sa chytili a boli lepším tímom. Do vedenia ich dostal v 36. min V. Kramarík a o dve minúty Belej zvýšil na 2:0. Po prestávke sa hostia snažili, ale gólovú šancu nemali. Sedem minút pred koncom brankár hostí v snahe odkopnúť loptu nastrelil Mária Hároníka, ktorý sa k nej dostal a poslal ju do prázdnej brány – 3:0.

Góly: 36. V. Kramarík, 38. Belej, 83. Mário Hároník.

Rozhodoval Páleník, ŽK: P. Polník, Mário Zelenák, J. Barbosa, Decký, Mário Hároník, 150 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Kolembus, P. Polník, J. Barbosa (88. Pšurík), Hudek, Decký (86. T. Jandúch), Belej, T. Kramarík, V. Kramarík, Mário Hároník, Matúš Hároník (73. M. Slámka).

PLEVNÍK: Magerčiak – Hrubo, I. Čižmárik, Butko, Martin Zelenák, Pajger (75. Pavlovič), A. Buday, Babínec (46. Urík), P. Ďurkech, Kušnier, Michal Buday. (JK)

Bošany - Ladce 2:1 (0:0)

Už v 2. min sa mohol do listiny strelcov zapísať Sák, ktorý sa po kope z rohu dostal k odrazenej lopte a z hranice šestnástky len tesne minul bránku. Aj ďalšiu šancu mali Bošanci v 32. min. Mikloš poslal loptu za obranu hostí, na ktorú si nabehol Murko, ale z desiatich metrov strelil vedľa. Prvú vážnejšiu šancu mali hostia v 36. min, kedy ušiel Ondrašík, jeho strieľaný center prešiel na ľavú stranu, kde pred voľným Mokričkom odkopol Mikloš do autu. V 38. min mal tutovku opäť Murko, ktorý zo šiestich metrov napálil vysoko nad bránu. Úvod do druhého polčasu patril Bošanom. V 47. min sa cez dvoch hráčov uvoľnil Tkáč a z 30 metrov trafil pravú spojnicu žrdí. O minútu to bol opäť Tkáč, ktorý z desiatich metrov trafil tesne vedľa. V 57. min Tkáč vyrobil hrúbku pred šestnástkou, k lopte sa dostal Eliáš a z 24 metrov polovysokou strelou k pravej žrdi strelil vedúci gól – 0:1. V 71. min strelu Kvasnicu zo 17 metrov Bačík vyrazil na roh. V 79. min ušiel Boháčik, po centri nasledoval roh. Lopta sa dostala až ku Kostolnému, ktorého nedovolene atakoval Homér. Pokutový kop bezpečne premenil Sák – 1:1. V 87. min sa J. Haluska prekľučkoval cez troch hráčov a z 25 metrov bombou tesne minul bránku. V nadstavenom čase si loptu na prsiach spracoval Tkáč a nožničkami trafil horný roh.

Góly: 80. A. Sák (11 m), 90. E. Tkáč - 57. M. Eliaš. Rozhodoval  Sokol, ŽK: Kralovič – Sagan, 100 divákov.

OFK: Bačík – Boháčik (90. Halmo), Královič, Kalina, Tkáč, Kostolný, Mikloš, Kapusta, Murko, Sák, D. Guniš (68. I. Guniš).

Ladce: Machala – J. Váň, L. Sviečka, Sagan (68. Kvasnica), Homér, Kušík, E. Mražík (81. J. Haluska), Ondrašík, P.Oťahel, Mokrička, Eliaš (90. Pravda). JOZEF JANÍK

Horovce – Streženice 2:2 (2:2)

Derby s číslom 49. začali lepšie hostia a už v 4. min Šprta vystrašil Ciesara. V 9. min ušiel Šprta a jeho prihrávku poslal do siete Marián Loduha – 0:1. Kebisovu strelu zrazila obrana na roh. V 22. min unikol Kebis a jeho prudký center si do vlastnej brány zrazil Martin Lamžo. P. Štrbák ani Buček Hriša neprekvapili, až v 39. min ušiel P. Štrbák, ktorého prihrávku premenil na druhý gól Horoviec Pilný. O dve minúty na druhej strane po peknej prihrávke Gargulák vyrovnal. Druhý polčas boli aktívnejší domáci, no P. Štrbák, Kebis a R. Brix gól nedali. V 73. min bol Michal Šesták vylúčený po druhej žltej karte. Hostia sa stiahli a už iba bránili. Domáci mali územnú prevahu, no Kebis, legionár Jankovič ani Štefanec Hriša neprekonali. V 89. min unikol Šprta, ale netrafil bránu a body sa delili.

Góly: 22. vlastný Martin Lamžo, 39. Pilný - 9. Marián Loduha, 41. Gargulák.

Rozhodoval Miakiš, ŽK: Gargulák, Michal Šesták, Marián Loduha, Miho, ČK: 73. Michal šesták po 2 ŽK, 150 divákov.

HOROVCE: Ciesar – A. Gorelka, Balocký (34. Borovský), P. Štrbák, Buček, Kučo, Pilný, R. Brix (65. Jankovič), Martin Štrbák, Kebis, Štefanec.

STREŽENICE: Hrišo – Janták (77. Vavrík), Ľ. Medňanský, Bernhauser, Martin Lamžo, Rypák (46. Miho – 82. D. Štrbák), Michal Šesták, Gargulák, Šprta, Marián Loduha, E. Medňanský. MARIÁN PECUŠ

Ďalšie výsledky 2. kola: Chocholná-Velčice – V. Uherce 2:0 (1:0), 7. Ján Tuhársky, 76. Bariš, Podolie – Kanianka 0:1 (0:0), 68. Petráš, Opatová – Stará Turá 3:1 (2:1), 5. Zubo, 36. Šubert (11 m), 79. Ferenčík – 1. Matlák, Uhrovec – Z. Kostoľany 3:2 (2:1), 26. Bežo, 34. Provazník, 53. Opáth – 11. Maslonka, 80. Liptaj, Cigeľ - Tr. Turná 3:2 (1:2), 24. a 71. Ďuriš (oba z 11m), 67. Lazár – 11., 14. Hrubý.

1. Kanianka     2          2          0          0          7:0       6

2. Cigeľ           2          2          0          0          7:5       6

3. Opatová      2          1          1          0          5:3       4

4. Brvnište       2          1          0          1          6:4       3

5. Z. Kostoľany           2          1          0          1          5:3       3

6. Ladce          2          1          0          1          4:2       3

7. V. Uherce    2          1          0          1          4:3       3

8. St. Turá       2          1          0          1          4:4       3

9. Bošany        2          1          0          1          3:4       3

10. Chocholná 2          1          0          1          2:3       3

11. Uhrovec     2          1          0          1          3:8       3

12. Streženice  2          0          2          0          4:4       2

13. Horovce    2          0          2          0          3:3       2