Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Mário Ihring prispel k postupu na ME

Slovenský basketbal zažil uplynulý týždeň pozoruhodný úspech. V B divízii ME hráčov do 18 rokov v macedónskom Skopje vybojovalo Slovensko výborné tretie miesto a postúpilo na budúcoročné ME, kde bude štartovať medzi elitnou šestnástkou účastníkov. K postupu výraznou mierou prispel aj donedávna ešte hráč IMC Považská Bystrica Mário Ihring, ktorý v súčasnosti oblieka dres talianskeho tímu Betaland Capo d'Orlando.

Slováci nemali jednoduchú úlohu, pretože o tri postupové miesta bojovalo 24 tímov rozdelených do štyroch šesťčlenných skupín. Do štvrťfinále postupovali dve najlepšie družstvá, ďalej sa hralo vyraďovacím systémom.

Ihring bol najvyťažovanejší hráč Slovenska, keď v ôsmich zápasoch (320 minút) odohral 239 minút, čo bolo 40. miesto spomedzi všetkých hráčov. Mário nastrieľal 104 bodov (18. miesto) podobne ako jeho spoluhráč Drgoň, najlepší zo Slovákov, Doležaj, zaznamenal 107 bodov.

S priemerom 13 bodov na zápas bol celkovo na 21. mieste, s priemerom doskokov 4,2 bol šesťdesiaty deviaty a priemer asistencií 4,6 na zápas ho vynieslo na 5. priečku.

Slováci začali v skupine výhrami nad Škótskom 74:56 (Ihring 17 bodov – 32:27 min) a Anglickom 59:48 (Ihring 12 bodov – 31:00 min). Nasledovala prehra s jedným s favoritom Ukrajinou 61:78 (Ihring 3 body – 32:08 min.). Po hladkom víťazstve nad Albánskom 93:45 (Ihring 9 bodov – 20:10 min), čakalo v poslednom zápase na našich reprezentantov Gruzínsko, ktoré dovtedy vyhralo všetky štyri duely vrátane zápasu s Ukrajinou 72:70. Na postup bolo potrebné vyhrať minimálne o desať bodov. Po prvej štvrtine bol stav 16:16, ale polčas vyhrali Slováci 35:28. Vydarená tretia štvrtina znamenala vedenie 54:39, a nakoniec z toho bolo dvadsaťbodové víťazstvo a smútok pre Gruzíncov.

Vo štvrťfinále Slováci zdolali nepríjemné Estónsko 71:67 (Ihring 8 bodov – 26:10 min), keď po tretej štvrtine viedli 50:41 a súper v závere iba zmiernil prehru.

V semifinále Slováci prehrali s neskorším víťazom Čiernou Horou 72:87 (Ihring 26 bodov – 32:37 min.) a v boji o tretie, posledné postupové miesto zdolali Maďarsko 63:62 (Ihring 13 bodov – 34:58 min).

Po prvej štvrtine Slováci viedli 6:4, no polčas prehrali 16:24. V tretej štvrtine sa zlepšili a pred štvrtou záverečnou prehrávali už iba 37:41. Zápas bol dramatický až do konca, Maďari viedli 60:62, ale Hebibi trojkou dve sekundy pred koncom poslal Slovákov do najvyššej kategórie.

V týchto dňoch sa v bulharskej Sofii hrá B kategória ME hráčov do 16 rokov, kde sú takisto hráči z IMC Považská Bystrica Kubala a Šípkovský spolu s asistentom trénera Romanom.

1. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Jedno derby v Slovnaft cupe nebude

V pohári bude hrať z regiónu iba deväť tímov.

Staré pieskovisko premenili na netradičné lavičky. Pozrite, ako to vyzerá (+FOTO)

Po výstavbe detského ihriska v Handlovej pri ňom zostali betónové prefabrikáty. Tie mohli byť nebezpečné pre hrajúce sa deti. Mesto z nich teraz spravilo nové lavičky.

Nebojte sa ísť za svojím snom, hovorí mladá podnikateľka

Mladá žena prišla vo svojom meste s niečím novým. Práve to jej pomohlo a jej bistro sa teší veľkej obľube.

V ankete Strom roka súťaží aj jabloň zo Svinnej

Pod starou jabloňou mali vojaci z Rumunska poľnú kuchyňu. Spoločnosť jej v krásnej záhrade robia aj dva podobné mohykány – rovnako stará jabloň a obrovská hruška.

Francúzsky stroj, Belgicko malo na viac ako bronz

Futbalový šampionát v Rusku priniesol množstvo strhujúcich momentov. Z majstrovského titulu sa trocha prekvapujúco tešili Francúzi. Napokon však zaslúžene.