Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Piatoligisti dosiahli jediný gól, nevyhral nik

Sumár 3. kola 5.futbalovej ligy

St. Turá – Horovce 1:0 (0:0)

Domáci zaslúžene tesne zvíťazili o gól, ale víťazstvo sa nerodilo ľahko. Súper, ktorý pricestoval iba s jedným náhradníkom sa snažil bodovať a herne nesklamal. V prvom polčase sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Už v 6. min v trme-vrme pred bránou hostí nikto z domácich neposlal loptu do siete a ani v 28. min Gablechova pekná strela z 18 m tam neskončila. Na opačnej strane sa v 35. min vyznamenal Vrzala, ktorý tvrdú krížnu strelu pri tyči zlikvidoval Bučkovi. V druhom polčase prichádzalo obojstranne viac šancí. V 50. min Buček tvrdo vypálil a Mazák v blízkosti brány zachránil. V 53. min Gablech zacentroval na Durca pred pokutové územie, ale jeho slabá strela neohrozila bránu hostí. V 59. min Pilný vyslal strelu na Vrzalu, ktorú obrana tečovala na roh. O minútu na to po sóle stihla obrana domácich Pilného odzbrojiť od lopty už pred šestnástkou. V 61. min striedajúci Magula po prvom dotyku s loptou ju v dobrej pozícii poslal nad bránu súpera. Keď nový domáci tréner Krajčovic vycítil, že treba na hraciu plochu treba poslať ďalšieho čerstvého hráča (Moravčíka), ťah mu vyšiel a ten sa mu v 77. min odvďačil pekným gólom - strelou do vinkla po presnej prihrávke od Peterku. Ešte predtým v 76. min Gablechovu peknú strelu hosťujúci gólman bravúrne vyrazil. V 85. min mohol poistiť víťazstvo Magula, ale jeho strela šla tesne nad bránu. Pozorný domáci brankár Vrzala sa vyznamenal v 86. min, keď robinsonádou na bránkovej čiare vyrazil loptu, ktorú vyslal z 8 m Gašpárek.

Medzi sto divákmi najviac zaujala po góle radosť osemčlennej skupinky na tribúne, ktorá povstala, najviac tlieskala. Jednalo sa o najbližších príbuzných domáceho trénera Patrika Krajčovica z Dolného Srnia, Nového Mesta a Starej Turej. Je škoda, že medzi divákmi býva málo rodinných príslušníkov hráčov, ktorí by sa určite potešili ich prítomnosti na zápase.

Gól: 77. Moravčík, ŽK: Valenčík – Pilný, Gašpárek, rozhodoval: Smaženka, 100 divákov.

ST. TURÁ: Vrzala – Denk, Antálek, Valenčík, O. Baran, Mazák (61. Magula), Matlák, Gablech, Durec (90. L. Szekfu), Hornáček (67. Moravčík), Peterka

HOROVCE: Ciesar – Gorelka, Buček, Pilný, Brix, Štrbák, Jankovic, Chupáč, Gašparek, Loduha (61. Borovský), Vozár. VILIAM SOLOVIČ

Ladce – Opatová 1:2 (0:0)

Už v 1. min mieril domáci E. Mražík nad, o minútu na druhej strane Kompasovu strelu vyrazil Machala. V 8. min bol Eliaš nedôrazný pri zakončení zo šestnástky a v 10. min Moško minul domácu bránu. Mokričkov pokus v 12. min kryl bez problémov A. Šlesár a 20. min V. Škultéty bránu netrafil. Ladčania sa dopredu dostávali ťažko a v 33. min z protiútoku mohli inkasovať, no Zubov strieľaný center minul zadnú žrď. O niekoľkých nevydarených útokoch mohli domáci vyhrávať, keď v 44. min išiel Eliaš sám na brankára, ktorú jeho tvrdú strelu vyrazil. Očakávaný nápor domácich po prestávke neprišiel a hostia začali hroziť. V 54. min po rohu Kováčik hlavičkoval do brvna a v 57. min nekrytý Gallo otvoril skóre – 0:1. Martinkov priamy kop v 58. min z 25 metrov kryl gólman hostí. V 77. min vyšlo hosťom prečíslenie dvoch an jedného. Machala stačil ešte vyraziť gólovú strelu Moška, ale nedôrazne bránený Gallo do prázdnej brány zvyšoval pohodlne na 0:2. O tri minúty oživil domáce nádeje presnou strelou zo šestnástky E. Mražík – 1:2. Ladce pridali a v 86. min mohol E. Mražík vyrovnať, keď po nájazde z uhla jeho tvrdú strelu A. Šlesár vyrazil nad brvno. Dve minúty pred koncom sa snažil Martinka takmer od bránkovej čiary prekvapiť brankára, no ten nepríjemne padajúcu loptu vytlačil nad a hostia sa mohli tešiť z výhry.

Góly: 80. E. Mražík – 57. a 77. Gallo.

Rozhodoval Vörös, ŽK: J. Váň, Sagan, Kučera, P. Oťahel - Havier, Zubo, 111 divákov.

LADCE: Machala – J. Váň, L. Sviečka, Sagan, Kučera, P. Oťahel (58. Krajči), E. Mražík, Ondrašík, Martinka, Mokrička, Eliaš (64. Kušík).

OPATOVÁ: A. Šlesár – Hájek, Šubert, Kováčik, Vitko, Gallo (78. Pollák), Havier, Moško (89. J. Šlesár), V. Škultéty (90. Kopčan), Kompas, Zubo. JOZEF ŠPROCHA

Streženice – Brvnište 0:0

Na klzkom teréne sa hral bojovný futbal. Oslabení domáci o šiestich hráčov základnej zostavy podali snaživý a bojovný výkon. V 1. min vypálil k žrdi hosťujúci Mário Hároník, no obrana zrazila loptu na roh. V 25. min Bernhauser vysunul Mariána Loduhu, ale jeho prízemná strela minula žrď. V 38. min sa v šestnástke uvoľnil Matúš Hároník, ale mieril tesne vedľa Hrišovej brány. Po prestávke sa hra priostrila, na čo rozhodca reagoval viacerým žltými kartami. V 70. min pohrozili hostia, ale Deckého strela spoza šestnástky v bráne neskončila. Čistú šancu hostí spálil v 76. min V. Kramarík . ktorý sa dostal k odrazenej lopte, ale jeho strelu Hrišo vytlačil na roh. V 86. min mohli dať domáci víťazný gól. E. Medňanský prevzal na šestnástke peknú prihrávku, lenže jeho strela minula šibenicu Čapliarovej brány. O výhre Brvnišťa mohol rozhodnúť v 89. min Mário Híroník, no volejom prestrelil bránu. Dobre kombinujúcich hostí výborne ubránila dvojica Filiač a Bernhauser.

Rozhodoval Révay, ŽK: Struhárňanský, Bernhauser, E. Medňanský – Kolembus, P. Polník, Decký, Mário Hároník, Belej, 100 divákov.

STREŽENICE: Hrišo – Struhárňanský, Martin Lamžo, Bernhauser, Filiač, Rypák (59. Miroslav Lamžo), Vavrík (74. Horemuž), Frnka (83. Krajči), Šprta, Marián Loduha, E. Medňanský.

BRVNIŠTE: Čapliar – Kolembus, Mário Zelenák, J. Barbosa (68. M. Slámka), P. Polník, Matúš Hároník, Decký, T. Kramarík, V. Kramarík, Mário Hároník, Belej. STANISLAV BALÁT

Plevník – Cígeľ 0:1 (0:1)

V priemernom zápase na klzkom teréne mal prvú šancu v 5. min domáci Michal Buday, ale po sóle a kľučke na brankára prestrelil bránu. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 13. min, keď Madarász z priameho kopu prekvapil Jozefa Bednára. Potom s ahral medzišestnástkový futbal, hostia pozorne bránili a domácich do čistej šance nepúšťali. V druhom polčase nastúpili domáci so snahou minimálne vyrovnať. Uzamkli hostí na ich polovice, ktorí iba občas vyrazili do ojedinelého brejku, no bez zakončenia. Veľkú šancu na vyrovnanie mal v 70. min min Kušnier, ale po nájazde Gregor jeho strelu vyrazil. Desať minút pred koncom za vzájomné fauly boli po druhej žltej karte vylúčení domáci Kušnier a hosťujúci Orság. Plevník tlačil, no pozorne brániaci súper odolával. V 90. min unikajúceho hráča hostí zastavil nedovolene Hrubo a aj on uvidel červenú kartu.

Gól: 13. Madarász.

Rozhodoval Žember, ŽK: Butko, Kušnier – Gregor, Madarász, Š. Zaťko, Orság, ČK: 80. Kušnier, 90. Hrubo – 80. Orság, 150 divákov.

PLEVNÍK: Jozef Bednár – I. Čižmárik, Butko, Hrubo, Martin Zelenák, Pajger, A. Buday, P. Ďurkech (72. T. Ďurkech), Dodek, Kušnier, Michal Buday.

CÍGEĽ: Gregor – Ďuriš, Lazár, Slaný, Halaška, Madarász, T. Zaťko, Š. Zaťko, Orság, Katrena, Michalovič (71. Krausko). (KR)

Ďalšie výsledky 3. kola: V. Uherce - Uhrovec 2:2 (1:2), 6. a 90. Kováč – 31. a 42. Vavro, Z. Kostoľany – Podolie 2:1 (0:1), 64. Liptaj, 88. Jarošinec – 43. vlastný, Kanianka – Bošany 4:1 (2:1), 14. Gajdoš, 33. Boško, 64., 72. Petráš (prvý z 11m) – 27. Boháčik,Tr. Turná – Chocholná-Velčice 1:2 (0:1),  P. Chovrát – 35. N. Cingel, 67. J. Michalec,

7. Brvnište     3          1          1          1          6:4       4

8. Veľké Uherce          3          1          1          1          6:5       4

9. Uhrovec       3          1          1          1          5:10     4

10. Ladce       3          1          0          2          5:4       3

11. Streženice            3          0          3          0          4:4       3

12. Bošany      3          1          0          2          4:8       3

13. Horovce   3          0          2          1          3:4       2

14. Plevník     3          0          1          2          1:5       1

15. Tr. Turná   3          0          0          3          4:9       0

16. Podolie      3          0          0          3          1:6       0

1. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  2. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  3. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  4. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  5. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  5. Venujte na Vianoce darček plný informácií
  6. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  7. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  8. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

GALÉRIA: Čaro Vianoc na vašom stole

Pozrite si galériu krásnych výtvorov v podobe adventných vencov našich čitateľov.

Projekt odpadového hospodárstva bude reprezentovať na medzinárodnom fóre

Inovatívny projekt odpadového hospodárstva v obci Košeca v Ilavskom okrese bude jedným zo šiestich projektov, ktoré budú Slovensko reprezentovať v medzinárodnom finále súťaže Za