Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Praznov prekvapil v Dohńanoch, V Pružine nehrali

Obzretie za ďalším kolom 7. a 8. futbalovej ligy

7. LIGA MUŽI

Pôvodne zápas Kvašov - Pružina bol preložený do Pružiny, no tam silný dážď spôsobil, že hracia plocha bola nespôsobilá a zápas bol odložený.

Kolačín, ktorý mal na konte plný počet bodov, hostil nováčika z Lazov, ktorému dovolil v závere iba skorigovať prehru a ostal v čele s deviatimi bodmi.

Pruské sa trápilo s poslednou D. Breznicou, ktorá chcela odčiniť dve domáce prehry a v 50. min vyhrávala 0:2. Domáci vzápätí znížili a nakoniec päť minút pred koncom rozhodli o výhre.

Podvažie  vykročilo za prvými bodmi proti D. Marikovej aktívne a po hodine hry viedlo 3:0. Hostia sa dvakrát presadili, no prvú výhru domácich neohrozili.

Šebešťanová prišla o výhru v dobre rozohranom dueli s Malými Lednicami. Ani vedenie 2:0 dvadsať minút pred koncom nestačilo, lebo hostia za desať minút stihli dvakrát skórovať a získali bod.

Derby vo Visolajoch po bezgólovom prvom polčase rozhodli domáci, ktorí Sverepcu dali tri góly, keď skóre otváral z jedenástky R. Sviečka.

Veľké prekvapenie sa udialo v Dohňanoch, kde domáci s plným bodovým ziskom hostili bezbodový Praznov. Na vedúci gól Dohńany rýchlo odpovedali, no do prestávky inkasovali druhýkrát. Po vyrovnaní mohol rozhodnúť v 77. min Zigo, ale zahodil jedenástku a Praznov sa tešil z prvého bodu.

3. kolo: Kolačín – Lazy 3:1 (1:0), 16. Králik, 46. Bagin, 64. Hruboš – 70. Kmošena, Pruské – D. Breznica 3:2 (0:1), 51. a 85. Lukáč, 77. Bér – 38.Kasman, 50. J. Dorotčin, Podvažie – D. Mariková 4:2 (1:0), 51., 62. a 79. Majerčík, 43. Borčický – 73. L. Huličiak, 84. R. Polník, Šebešťanová – M. Lednice 2:2 (1:0), 12. Šumec, 62. Baláž – 69. Ľ. Kardoš, 80. Juraj Lednický, Pružina - Kvašov odložené pre nespôsobilý terén, Visolaje – Sverepec 3:0 (0:0), 49. a 64. R. Sviečka (prvý z 11 m), 80. Liška, Dohňany – Praznov 2:2 (1:2), 12. Kozma, 67. Jancík (77. Zigo nepremenil 11 - tku) – 8. a 30. M. Kostelanský.

13. Praznov     3          0          1          2          2:13     1

14. D. Breznica            3          0          0          3          3:7       0

8. LIGA MUŽI

Mikušovce v súboji s Kameničanmi mali dvojicu disponovaných strelcov Kristína a Konárika, ktorí sa postarali o päť presných zásahov a vysokú výhru.

Bolešov B viedol do prestávky nad Prejtou 2:0, no hostia odpovedali po prestávke rovnako a body sa delili.

Hradčan Lednica zdolal Vrchteplú jediným gólom Jána Jaroša.

Zaujímavý zápas sa hral v Bodinej, ktorá do prestávky viedla nad Červeným Kameňom 2:0. gašpar v druhom polčase dokázal vyrovnať na 2:2, no záver patril domácim a tí sa tešili po výhre 4:2.

Horovce B chceli zdolať Trstie, ktoré sa prihlásilo na poslednú chvíľu do súťaže. V prvom polčase domáci dvakrát viedli, no v úvode druhej časti Trsťania otočili na 2:3. Michal Siekel po hodine hry vyrovnal, no v záverečnej šesťminútovke dali hostia ešte dva góly a získali nečakané tri body.

1. kolo: Mikušovce – Kameničany 5:0 (2:0), 19., 45. a 67. Kristín, 55. a 65. Konárik, Hradčan Lednica – Vrchteplá 1:0 (1:0), 21. Ján Jaroš, Bolešov B – Prejta 2:2 (2:0), 15. Zelo, 44. Vavruš – 48. Koťan, 79. Juríček, Bodiná – Č. Kameň 4:2 (2:0), 18. Uhlárik, 25. Haršaník, 72. Tomana, 85. Tomašík – 56. a 64. Gašpar, FC Púchov – Orlové 0:2 (0:0), 50. a 60. Pavlík, Horovce B – Trstie 3:5 (2:1), 11. a 31. Štefanec, 62. Michal Siekel – 46. a 84. Hričo, 26. Letko, 60. Grbál, 87. Mikušík.

10. Č. Kameň  1          0          0          1          2:4       0

11. FC Púchov            1          0          0          1          0:2       0

12. Kameničany           1          0          0          1          0:5       0

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  8. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  9. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?

Cestujúci v kraji sa potešia

Nový cestovný poriadok prináša lepšie spojenie v kraji.

Príďte si zaspievať koledy, dať bozk pod imelom, napísať Ježiškovi

Očakávame váš hlas a milú spoločnosť v Slovensko spieva koledy. Spievať bude celé Slovensko, aj Považská Bystrica, Púchov a obec Bodiná.

Traja ľudia boli zranení pri nehode dvoch vozidiel

Tri osoby utrpeli zranenia pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v pondelok 10. decembra pred piatou večer na Bratislavskej ulici v Trenčíne. Na mieste zasahovalo päť trenčianskych hasičov.

Do Novej Dubnice prišiel futbalový Mikuláš.