Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

Púchov je lídrom súťaže

Sumár výsledkov 4. kola 3. futbalovej ligy

Púchov – Topoľčany 5:1 (1:1)

Dlho to v Púchove nevyzeralo na debakel hostí, ktorí nastúpili s ôsmimi legionármi v základnej zostave. Najmä v prvom polčase boli aktívnejší a mali viac streleckých pokusov. Po vyrovnanom úvode v 8. min. nepríjemný center pristál na hornej sieti domácej brány, no o štyri minúty po rýchlom úniku a presnej prihrávke nedal Salim zblízka Strelčíkovi šancu – 0:1. Domáci sa nedokázali presadiť proti pozornej obrane, no v 18. min. po rohu Brezničan hlavičkou k vzdialenejšej žrdi vyrovnal. V 30. min. Hovsepjanova tečovaná strela iba tesne minula domácu bránu a v 32. min. Salimova strela letela vedľa. V obrovskej šanci sa v 38. min. ocitol domáci Gajdošík, no trafil iba padajúceho Junasa. Po prestávke v 47. min. po priamom kope nikto z domácich hráčov v skrumáži nedokázal usmerniť loptu do siete. V 55. min. vyhral Gajdošík súboj s obrancami a v páde prekonal Junasa – 2:1. Potom sa hralo väčšinou v strede ihriska, až v 66. min. Hovsepjan nedočiahol pekný center a v 67. min. Salim technickým lobom zo šestnástky prehodil Strelčíka, ale tesne aj bránu. V 70. min. sa krásne na hranici šestnástky uvoľnil Gajdošík, no jeho gólovú strelu spod brvna vytiahol Junas zázračne na roh, po ktorom hlavičkoval Zavadzan tesne vedľa. O šesť minút po obrana hostí faulovala a Pilát sa z jedenástky nemýlil. Gajdošík v 80. min. pridal štvrtý gól a dve minúty pred koncom po peknej akcii dovŕšil hetrik, ktorým uzavrel vysokú výhru Púchova 5:1.

Góly: 55., 80. a 88. Gajdošík, 17. Brezničan, 76. Pilát (11 m) – 12. Salim.

Rozhodoval Santa, ŽK: Otrísal, Omborenga, Luzin, Mayimona, 295 divákov.

FK: Strelčík – Riška, Brezničan, Vanák, Zavadzan (83. Pastorek), Gamboš, Paliesek (80. Mynář), Bielik, Kopiš (46. Luhový), Gajdošík, Pilát. Tréner J. Vágner.

MFK: Junas – Grman, Otrísal, Omborenga, Luzin, Kalisa (83. Michalík), Iranzi (87. Bilik), Salim, Mayimona, Militosjan, Hovsepjan (67. Vrábel). Tréner V. Goffa. JOZEF ŠPROCHA

Dubnica – Šurany 2:2 (2:0)

Súboj posledného tímu s prvým mal nečakaný úvod. Dubničania nastúpili s odhodlaním a už v 4. min. po prieniku sa tešili z prvého sezónneho gólu po dlhých 364 minútach. Autorom bol Poláček. Vzápätí mal dobrú šancu Hlatký a v 7. min. Čurik krásnou strelou zvyšoval na 2:0. Šokujúci úvod  súpera zaskočil a do konca prvého polčasu jeho hráči nedokázali nič prekvapujúceho vymyslieť. Po polhodine hry mal výbornú príležitosť na zvýšenie náskoku Štefánek, no jeho gólovú strelu brankár kryl na bránkovej čiare. Aj po prestávke začali domáci lepšie, mali niekoľko streleckých pokusov, no Cvika už prekonať nedokázali. Keď už bol za stavu 2:1, pomohlo mu brvno. Súper sa dostal do hry v 69. min, keď z ojedinelej akcie znížil Dikácz. O šesť minút sa situácia zopakovala a Janák vyrovnal. Dubnica sa snažila, ale tretí gól, ktorý by znamenal obrovské prekvapenie, sa jej streliť nepodarilo. Napriek veľkej snahe sa domácim nepodarilo vyhrať, hoci k zisku troch bodov boli veľmi blízko.

Góly: 4. Poláček, 7. Čurik – 69. Dikácz, 75. Janák.

Rozhodoval A. Gádoši, ŽK: Hlatký – Dikácz, 100 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Floriš, Suchý (88. Svatík), Štefánek, Šupák, Čurik, Habánik, Mojto, Remšík, Hlatký (88. Suchánek), Poláček. Tréner P. Kopačka.

ŠK: Cvik – Halas, Piskla, P. Procháczka, Schoner, Blaho, Gábriš, Tvrdoň (46. A. Procháczka), Bencsik, Dikácz (79. Švajda), Janák. Tréner M. Halás. (JA)

Led. Rovne – DAC B/Vrakúň 2:0 (1:0)

V úvode veľmi dobrého zápasu sa Čiernik ocitol zoči-voči brankárovi, no Slávik bol pozorný. Vzápätí zabojoval Detko, ale lopta prešla iba po bránkovej čiare a hostia si vydýchli. V 24. min sklárom vyšla dobrá akcia, ale Detkovu strelu Slávik s námahou vytlačil na roh. V 27. min hlavička Almásiho letela vedľa. V 40. min veľký tlak zúžitkoval aktívny Detko prvým gólom. Do druhého polčasu nastúpili domáci s chuťou a Slávik zmaril v 51. min Chmelíkovu tutovku. V 63. min biliardová akcia skončila Kollárovou strelou do brankárových rúk. V 66. min Slávik vychytal Detka a v 70. min veľký tlak L. Rovní zavŕšil M. Hruška bombou do dolného rohu – 2:0. Zakríknutí hostia pohrozili až v 90. min, no v bránke po tutovke Almásiho čaroval Bačík. Domáci zaslúžene vyhrali a pripísali si tri denné body.

Góly: 40. Detko, 70. M. Hruška.

Rozhodoval Hulínek, ŽK: Kollár, 150 divákov.

LED. ROVNE: Bačík – Kollár, Chmelík, Detko, Lipták (89. Ďurovec), Riečičiar, Prekop (62. Tomana), Púček, M. Hruška (82. Pokorný), Híreš, Čiernik. Tréner M. Púček.

DAC B: Slávik – Fertaľ (81. Tóth), Szépe, Csóka (90. Kelemen), Kondrlík, Sandal, Hubert, Varga, Almási, Pagáč (46. Végh), Bazsó. Tréner B. Fodrek. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Beluša – V. Ludince 0:2 (0:1)

Úvodné pokusy Cingela a Hrnčíka nemierili medzi tri žrde a Soboňa z otočky pochodil rovnako. Prvú šancu na zmenu skóre mali Veľké Ludince, ale Ahmad z dorážky netrafil odkrytú bránu. Po Kosákovom prieniku musel zasahovať Ciesar a v 34. min. sa hostia ujali vedenia po krásnej strele Horniaka do šibenice. Mišutkov dravý prienik neskončil gólom a Soboňov pokus mieril nad. Druhé dejstvo začali Ludince náporom, keď musel na bránkovej čiare hasiť J. Gažo. V 62. min. mohla Beluša vyrovnať, keď po centri F. Vavríka Gorelka hlavou tesne minul pravú žrď. V 84. min. hostia pridali druhý gól, keď chvíľkovú nepozornosť využil opäť Horniak. Mišutka v obrovskej šanci neznížil a strelu Novisedláka vyrazil Benkó na žrď. Napriek zlepšenej hre v druhom dejstve, si hostia odnášajú z Beluše zaslúžené víťazstvo.

Góly: 34. a 84. Horniak.

Rozhodoval Otiepka, ŽK: J. Gažo – Kubla, Ahmad, Horniak, 150 divákov.

BELUŠA: Ciesar – Martinka, M. Gorelka, Pavol Vavrík, J. Gažo, L. Zápotoka, Novisedlák, M. Hrnčík (51. P. Gajdošík), Jurga (66. Kršák), F. Vavrík (82. Mikuška), P. Mišutka. Tréner J. Kamenčík.

DRUŽSTEVNÍK: Benkó – Smiknya, Varga, Kosák, Kubala, Petráš, Ahmad (76. Predajniansky), Cingel (89. Hamdaoui), Hlaváčik, Soboňa (86. Flídr), Horniak. Tréner I. Kasana. MILAN HRUBO

Ďalšie výsledky 4. kola: Nové Zámky – FC Horses 1:2 (0:2), 85. Kráľ – 12. Polák, 24. Čmilanský, Komárno – Veľký Meder 5:0 (1:0), 65. a 73. Čtvrtníček, 37. Szórád, 62. Haša, 82. Bilyk, Nemšová – Šaľa 2:1 (0:1), 82. Mikeš, 90. Holíček – 27. Herceg, Gabčíkovo – Neded 2:0 (0:0), 73. Revák, 76. Huszár, Galanta – ViOn B Vráble 1:1 (1:0), 29. Kočiš – 76. Bakaľár, Horná Nitra mala voľno.

1. Púchov        5          3          2          0          12:4     11        (-1)

2. Šurany         4          3          1          0          9:6       10        (+4)

3. DAC B        5          3          1          1          7:4       10        (+1)

4. Topoľčany   5          3          0          2          7:9       9          (0)

5. Komárno     5          2          2          1          17:8     8          (-1)

6. Led. Rovne  5          2          2          1          9:7       8          (+2)

7. V. Ludince   5          2          2          1          8:7       8          (-1)

8. FC Horses   5          2          2          1          5:9       8          (+8)

9. Šaľa 5          2          1          2          5:5       7          (-2)

10. Neded       5          2          1          2          7:9       7          (-2)

11. Gabčíkovo 5          2          0          3          6:5       6          (-3)

12. Nemšová   5          2          0          3          9:10     6          (0)

13. Beluša        5          1          3          1          4:5       6          (-6)

14. V. Meder   4          1          2          1          5:8       5          (-1)

15. H. Nitra   4          1          1          2          5:4       4          (+1)

16. Galanta      4          0          3          1          3:4       3          (-3)

17. N. Zámky  4          1          0          3          6:8       3          (0)

18. ViOn B      5          0          2          3          3:7       2          (-4)

19. Dubnica     5          0          1          4          2:10     1          (-5)