Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Domaniža excelovala, Borčice s prvou stratou

Sumár výsedkov 4. kola 4. futbalovej ligy

N. Dubnica – Vrbové 2:2 (1:1)

Zápas začal minútou ticha za zosnulého bývalého hráča, rozhodcu a funkcionára Miroslava Roneca. Domáci začali veľkým tlakom, ale tri centre Zahranyčného neboli úspešné. V 7. min Filo zblízka neuspel. V 16. min Žifčák hlavičkoval nepresne a v 25. min z jedenástky za faul skóroval Filo. Hostia sa osmelili a v 33. min Zelenay z rýchleho protiútoku vyrovnal na 1:1. Do prestávky hostia udržali nerozhodný stav. Po prestávke priamy kop hostí skončil tesne nad Zaťkovou bránou. V 50. min Švikruhov pokus z 25 metrov tesne minul cieľ a v 53. min ten istý hráč skúšal strieľaným centrom šťastie. Gažík v 54. min v čistej šanci zle trafil loptu. V 59. min Andrísek pomedzi Zaťkove nohy poslal loptu do siete – 1:2. Maníkov dlhý center Švikruha netrafil ideálne a v 74. min ten istý hráč pálil nad. V 81. min Vaškov center Marušinec nezasiahol a v 83. min Zahrynyčného priamy kop kryl brankár. Po faule v 90. min Vaško zachránil domácim z jedenástky remízu.

Góly: 25. Filo (11 m), 90. Vaško (11 m) – 33. Zelenay, 59. Andrísek.

Rozhodoval Košecký, ŽK: Zaťko, Držík – Valovič, Lackovič, Vlado, 120 divákov.

N. DUBNICA: Zaťko – Burdej, Zahranyčnyj, Žifčák (83. Tadlánek), Kucharík (76. Marušinec), Filo (60. Vaško), Maník, Švikruha, Držík, Častulín, Lendvay.

VRBOVÉ: Valovič – Lackovič, Vlado, Verchola, Strecký, Sumer, Gažík, Majgot (32. Spál), Andrísek, Zelenay (72. Kurinec), Šimor (59. Prosňanský). (VB)

Tr. Teplice – Domaniža 0:4 (0:1)

Do Trenčianskych Teplíc pricestoval zdatný súper, ktorý sa poľahky dostal ku trom bodom. Domácim nepomohol ani návrat brankára Kopčana, ktorý viacero dobrých šancí hosťujúceho kolektívu zneškodnil. Domaniža pôsobila futbalovejším dojmom, čo do polčasu korunovala gólom Valjenta. Po prestávke pridala na obrátkach a v 51. min sa presadil opäť Valjent. O sedem minút o všetkom už prakticky rozhodol Košút. Bodku za zápasom pridal päť minút pred koncom zápasu Sádecký.

Góly: 17. a 51. Valjent, M. Košút, 85. Sádecký.

Rozhodoval Hrudík, ŽK: Petrík, Sádecký, 80 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Krivda, Haško, Bretschneider, Hamaňa (28. Belák, 76. Červený), Švikruha, Šiko, Paška, Bubenko, Vardžík, Majo.

DOMANIŽA: Kubiš – Braciník, Svoboda, Šterdas, M. Košút, Petrík (71. J. Kardoš), P. Kardoš, Haviar, Sádecký, Valjent (86. Fapšo), Miroslav Kvaššay (80. Lednický). Tréner: M. Svoboda.

Tr. Stankovce – Borčice 1:1 (1:1)

Zo začiatku to bol vyrovnaný zápas, ale hralo sa hlavne v strede poľa a bez šancí. Postupne prebrali iniciatívu v zápase Borčice a mali loptu častejšie na svojich kopačkách. Domáca obrana ich však do šancí nepúšťala. Napak, v 22. min sa dostalo do útočnej akcie domáce mužstvo a Ďuráči nádhernou strelou rozvlnil sieť za Bobotom – 1:0. Borčice mali aj po inkasovanom góle miernu územnú prevahu, čo v 27. min využil Novák, keď po biliardovej akcii vyrovnal stav zápasu 1:1. V 33. min bol v brejku aktívne hrajúci Ďuráči, ale obrana Borčíc stihla nebezpečenstvo odvrátiť. Aj druhý polčas sa hral v podobnej réžii ako prvý. Borčice mali územnú prevahu a hráči Tr. Stankoviec si poctivo plnili obranné povinnosti. V 53. min mal dobrú príležitosť Novák, ale Zemanovič bol pozorný. Rovnako v 55. min zneškodnil šancu Barčíka. V 59. min.musel Zemanovič vytiahnúť skvelý zákrok, keď strelu Hanzela vytlačil nad brvno. V 62. min mali Tr. Stankovce možnosť opäť sa ujať vedenia, ale Blaškovu strelu zastavila žrď Bobotovej brány. V 66. min mohli ísť do vedenia Borčice, keď Zuziakova strela len tesne minula spojnicu ľavej tyče a brvna. V 69. min vyslal prudkú strelu na bránu Ďuráči, ale Bobot bol pozorný. Borčice sa snažili v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale búšili do dobre organizovanej domácej obrany.

Góly: 22. Ďuráči – 27. Novák.

Rozhodoval Laco, bez ŽK, 400 divákov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Poruban, Jantošovič, Blaško, Ančic, Takáč, Hazda (80. Polek), Škvarka, Ďuráči, Ďanovský, Šišovský (18. Marcinát, 85. Antošík). Tréner: R. Pevný.

BORČICE: Bobot – Petruš, Hanzel, Augustini (58. Mačina), Barčík, Púpala (73. Mravec), Siva, Novák, Zuziak, Ujlaky (58. Le Giang), Náther. Tréner: J. Bíreš. ŠTEFAN ŠMATLÁK

Prečín – Boleráz 0:4 (0:1)

V úvode sa hralo medzi šestnástkami, ako prví ohrozili bránu hostia v 9. min, keď nastrelili Mackovčinom brvno. Prečín odpovedala Orávikovou strelou z priameho kopu v 13. min do žrde. Vrábel pálil v 28. min z otočky vedľa a z protiútoku Mackovčina trafil žrď., V 45. min sa k odrazenej lopte dostal Mackovčin, ktorý prestrelil Miščíka – 0:1. V 53. min Hybbenova šanca zostala nevyužitá a z protiútoku sa potvrdilo nedáš-dostaneš, keď Mackovčin zvyšoval hlavou na 0:2. V 60. min Liška dal tretí gól hostí a po úniku fauloval Miščík v 63. min útočníka. Strelec zápasu Mackovčin jedenástku premenil – 0:4. V závere zaujala strela Penciaka, ktorú Miščík vyrazil a v 84. min Hybbenovej strele chýbali centimetre.

Góly: 45., 53. a 63. Mackovčin (tretí z 11 m), 60. Líška.

Rozhodoval Maráz, ŽK: Miščík, Pauer, Kmošena – Lalík, M. Blaško, 100 divákov.

PREČÍN: Miščík – Vojtek, Pauer, Michalec (56. Kaprálik), Sádecký, L. Blaško (56. Škrabák), Orávik, Kmošena, Ľ. Gajdošík, Hybben, Vrábel.

BOLERÁZ: Hrivňák – Červenka, Németh (38. Humel), Mackovčin, Daniš, Železník (68. Mikinič), Lalík, M. Blaško, Líška, Onder, Kitta (65. Penciak). JOZEF MAMIS

Ďalšie výsledky 4. kola: Partizánske – Myjava B 2:1 (1:1),. Kučera, 80. Obert – 31. Peter Sivák, Hlohovec – Bánovce 3:7 (2:3), 28. Suchánek, 33. Došek, 67. Ivanič – 52., 77. a 85. Jambor, 27. a 44. Líška, 9. Ondráš, 61. Svatík, Jaslovské Bohunice – Častkovce 0:0, Holíč – Malženice 1:1 (0:0), 86. Vach - 67. Benkovský, Šimonovany mali voľno.

1. Bánovce      4          4          0          0          17:5     12

2. Častkovce   4          3          1          0          6:0       10

3. J. Bohunice  4          2          2          0          5:0       8

4. Tr. Stankovce          4          2          2          0          4:1       8

5. Vrbové        4          2          2          0          9:7       8

6. Borčice        3          2          1          0          13:1     7

7. Domaniža     3          2          0          1          9:5       6

8. Šimonovany 3          2          0          1          2:2       6

9. Boleráz        4          1          2          1          7:4       5

10. Malženice  4          0          3          1          2:5       3

11. Partizánske            4          1          0          3          8:14     3

12. Holíč          3          0          2          1          2:3       2

13. N. Dubnica            4          0          2          2          2:5       2

14. Myjava B   4          0          2          2          1:4       2

15. Prečín        4          0          1          3          0:8       1

16. Hlohovec   4          0          1          3          5:14     1

17. Tr. Teplice 4          0          1          3          0:14     1

1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  2. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  3. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  4. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  5. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  6. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  7. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  4. Venujte na Vianoce darček plný informácií
  5. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  6. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  7. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

GALÉRIA: Čaro Vianoc na vašom stole

Pozrite si galériu krásnych výtvorov v podobe adventných vencov našich čitateľov.

Projekt odpadového hospodárstva bude reprezentovať na medzinárodnom fóre

Inovatívny projekt odpadového hospodárstva v obci Košeca v Ilavskom okrese bude jedným zo šiestich projektov, ktoré budú Slovensko reprezentovať v medzinárodnom finále súťaže Za