Nedeľa, 15. december, 2019 | Meniny má Ivica

Plevník sa dočkal v derby, dráma v Horovciach

Sumár 4. kola 5. futbalovej ligy.

Plevník – Streženice 4:2 (2:1)

Domáci mali raketový nástup a už v 1. min po Dodekovej prihrávke otvoril skóre P. Ďurkech. V 6. min Dodekovu strelu kryl Hrišo a v 9. min A. Buday išiel sám na brankára, no ten jeho strelu chytil. Delovku Martina Budaya v 12. min Hrišo iba vyrazil pred P. Ďurkecha, a ten zvyšoval na 2:0. V 13. min Šprtova strela bola nepresná a v 18. min P. Ďurkech mohol dosiahnúť hetrik, no bol neskôr pri lopte, ktorú brankár vyrazil po Dodekovej strele. Vzápätí Dodekova bombe tesne minula bránu. V 20. min pokusy hostí zblokovala obrana a v 27. min Dodek mieril vedľa. O minútu sa Šprta neprebil cez domácu obranu. V 33. min po Hrišovej chybe P. Ďurkech ostal prekvapený a loptu nedosiahol. Hostia sa väčšinou bránili, ale v 37. min po dlhom centri znížil hlavou Gargulák na 2:1. V 40. min Šprtovu strelu pod brvno Jozef Bednár robinzonádou vytlačil na roh a v 44. min Dodekov gól neplatil pre ofsajd. V 47. min osamotený P. Ďurkech trafil Hrišove nohy, ale v 51. min Babínec presnou strelu zvýšil nechytateľne na 3:1. O tri minúty sa vyznamenal Hrišo po strele Martina Budaya. V 59. min na dvakrát Šprta neprekonal domáceho brankára. A. Buday v 63. min zdiaľky neuspel, v 65. min Struhárňanský vysoko prestrelil. Tutovku A. Budaya chytil Hrišo, no vzápätí po chybe obrany zvýšil v 65. min P. Ďurkech na 4:1. Šprta v 70. min po úniku Michala Šestáka znížil na 4:2. Martin Buday mieril vedľa a v 81. min pálil Dodek nad. O dve minúty po úniku Martin Buday neprekonal Hriša. Dodek v 88. min hlavičkoval ešte do žrde a v 90. min sa nepresadili Martin Buday a L. Pajger.

Góly: 1., 12. a 65. P. Ďurkech, 51. Babínec – 37. Gargulák, 70. Šprta.

Rozhodoval Blažek, ŽK: Michal Šesták, 150 divákov.

PLEVNÍK: Jozef Bednár – A. Buday, I. Čižmárik, Butko, Martin Zelenák, L. Pajger, Kamas, P. Ďurkech, Dodek, Martin Buday, Babínec (67. Urík).
STREŽENICE: Hrišo – Struhárňanský, Martin Lamžo, Bernhauser, Gargulák, Rypák (54. Krajči), Vavrík (38. Frnka – 71. Horemuž), Michal Šesták, Šprta, Marián Loduha, E. Medňanský. ADRIÁN DEMÁČEK

Horovce – Ladce 2:1 (0:1)

Začiatok bol opatrný u oboch strán. Prví udreli hostia, keď péo faule v strede ihriska ostala píšťalka rozhodcu nemá a brejk zúžitkoval Mokrička - 0:1. Domácimi začiatok otriasol, no spamätali sa. Šanca prišla v 13. min, avšak R. Brix z 30 metrov trafil iba brvno. Horovce mali optickú prevahu, no šance Körmendyho a dvakrát P. Štrbáka ku gólu neviedli. Hostia postupne prevzali iniciatívu v závere polčasu, no bez efektu. Dve šance mal domáci Kebis,

no stav sa nemenil. Druhý polčas začal na prekvapenie náporom hostí, keď v 50. min Eliaš tvrdou strelou vyskúšal Ciesara, ktorý loptu vyrazil na roh. Ondrášik v priebehu niekoľkých sekúnd dvakrát preveril Ciesarovu pozornosť. Domácim sa nedarilo, až v 65. min M. Štrbák zblízka minul bránu. Ďalšie dve šance Ladiec mal v 68. a v 69. min Kvasnica, jeho nebezpečné strely Ciesar zlikvidoval. V 78. min Pilný  20 metrov prevetral Machalove rukavice. Poistiť vedenie hostí mohol v 82. min Kvasnica, lenže po úniku jeho tvrdú strelu Ciesar vyrazil na roh. Vykúpenie prišlo v 86. min, kde sa po rohu zorientoval najlepšie Balocký a bez prípravy vyrovnal. O dve minúty P. Štrbák po rýchlej akcii zblízka nezaváhal  2:1. Domáci vedenie ustrážili a so šťastím vyhrali.

Góly: 86. Balocký, 88. P. Štrbák – 6. Mokrička.

Rozhodoval Ribarič, ŽK: R. Brix – L. Sviečka, Martinka, 100 divákov.

HOROVCE: Ciesar – A. Gorelka, Buček, R. Brix, Körmendy (24. Gašparek), M. Štrbák (64. N. Pavlovič), Balocký, P. Štrbák, Kebis, Petkovič (34. Pilný), S. Pavlovič.

LADCE: Machala – J. Váň, L. Sviečka, Sagan, Kušík, P. Oťahel, E. Mražík, Ondrašík (85. Bonan), Martinka, Mokrička, Eliaš (59. Kvasnica). MICHAL KEBÍSEK

Brvnište – St. Turá 3:2 (2:0)

V 7. min Belej prestrelil z päťky bránu hostí, no v 16. min po peknej akcii Čelka Mário Hároník strelou spoza šestnástky otvoril skóre – 1:0. V 35. min Čelko prudko odcentroval a Belej presnou hlavičkou trafil šibenicu – 2:0. V 45. min obišiel hosťujúci útočník obrancu, ale trafil iba žrď. V 49. min Durec po úniku znížil a v 52. min priamy kop hostí skončil nad brvnom. V 52. min odstúpil výborne hrajúci Čelko. V 59. min po peknej akcii vystrelil Mário Hároník vedľa a v 62. min obranca hostí trafil brvno vlastnej brány. V 73. min Mário Hároník lobom po chybe obrancu zvýšil na 3:1, ale hrubú chybu domácej obrany potrestal v 89. min druhým gólom Matlák.

Góly: 16. a 73. Mário Hároník, 35. Belej – 48. Durec, 89. Matlák.

Rozhodoval Plecho, ŽK: Mário Zelenák, Mário Hároník – Valenčík, Durec, 250 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Kolembus, Mário Zelenák, P. Polník, Matúš Hároník, Ofori, Čelko (53. M. Slámka), T. Kramarík, V Kramarík, Mário Hároník (88. Ľ. Chovančík), Belej.

ST. TURÁ: Vrzala – Denk, Antálek, Valenčík, Baran, Moravčík (62. Hornáček), Matlák, Gablech, Durec, Magula (71. Mazák), Peterka. (JK)

Ďalšie výsledky 4. kola: Podolie – Veľké Uherce 1:4 (1:1), 30. Ohrablo – 13., 61. a 82. Kováč, 81. Cíger, Opatová – Kanianka 1:3 (1:1), 4. Škultéty – 20. Líška, 60. Pipíška, 77. Kôstka, Bošany – Z. Kostoľany 1:2 (1:2), 30. Murko – 14. a 43. Liptaj, Uhrovec - Tr. Turná 4:0 (0:0), 50. Stuparič, 58. Stano, 75. Masarovič, 79. Provazník, Cigeľ - Chocholná-Velčice 3:0 (1:0), 12. a 57. Madarász, 53. Lazár.

1. Kanianka     4          4          0          0          14:2     12

2. Cigeľ           4          4          0          0          11:5     12

3. Z. Kostoľany           4          3          0          1          9:5       9

16. Tr. Turná   4          0          0          4          4:13     0

1. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?
  2. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely
  3. Kam na výlet so svojimi známymi
  4. Vianočné trhy vďaka inovácii pomáhajú rodinám v ohrození
  5. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
  6. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky
  7. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME
  8. Horskí záchranári sa vás vždy opýtajú túto otázku. Viete akú?
  9. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť?