Štvrtok, 21. jún, 2018 | Meniny má Alojz

Rozdielovým hráčom bol Mišutka

Sumár výsledkov štvrtkového kola 3. futbalovej ligy.

Dubnica - Beluša 0:3 (0:2)

Hostia toho domácim mladíkom veľa nedovolili a mohli vyhrať oveľa vyšším rozdielom. V 12. min úplne voľný P. Mišutka hlavičkoval tesne vedľa a o štyri minúty jeho únik domáca obrana s námahou zastavila. V 26. min po akcii Martinku a L. Zapotoku F. Vavrík našiel presným centrom Mišutku, proti ktorého hlavičke bol Digaňa bezmocný.  V 41. min hlavičkoval v ofsajdovej pozícii tesne vedľa L. Zapotoka, no o minútu Zapotokovu delovku Digaňa bravúrne vyrazil, ale Mišutka medzi dvoma obrancami poslal loptu do odkrytej brány - 0:2. Potom sa hralo dlho medzi šestnástkami bez ohrozenia brán. V 64. min F. Vavrík išiel po Mišutkovej prihrávke sám na Digaňa, ktorý ho vychytal a vzápätí domáci brankár kryl tvrdú streluJ. Gaža z 25 metrov. Po Ciesarovom zlom odkope v 66. min Čurik namiesto strely do prázdnej brány z 20 metrov neprihral presne Matuškovi. Po Mišutkovom úniku a centri v 76. min Jurga zatriasol z päťky brvnom a v 77. min po Mojtovej prihrávke Habšudovu strelu Ciesar vykopol nohou. Bol to jediný pokus domácich medzi žrde. V 79. min sa rútil Mišutka sám na Digaňa, ktorého preloboval, no brankár loptu ešte chytil. Posledné slovo mal v 85. min hrdina zápasu P. Mišutka, keď v páde do odkrytej brány zavŕšil svoj hetrik - 0:3.

Góly: 26., 42. a 85. P. Mišutka.

Rozhodoval Fehér, ŽK: Štefánek, Habánik - J. Gažo, 165 divákov.

DUBNICA: Digaňa - Floriš, Suchý, Štefánek, Šupák (62. Matuška), Čurik, Habánik, Mojto, Hlatký (37. Suchánek), Habšuda, Remšík (77. Minárik). Tréner P. Kopačka.

BELUŠA: Ciesar - Martinka (77. Kucharík), M. Gorelka, Pavol Vavrík, J. Gažo,, L. Zapotoka, Novisedlák, Jurga, Mikuška (62. P. Gajdošík), F. Vavrík (82. P. Gažo), P. Mišutka. Tréner J. Kamenčík. JOZEF ŠPROCHA

Led. Rovne - Gabčíkovo 0:0

Obe mužstvá začali aktívne a už v 10. min mal prvú šancu domáci Tomana, no s jeho strelou si Rengel poradil. Vyrovnaný futbal pokračovala v 30. min sa do šance dostali aj hostia, no Bódis v dobrej pozícii poslal loptu nad Bačíkovu bránu. Najväčšia šanca zápasu prišla v 38. min, keď sa do nej dostal domáci Prekop, lenže Rengel bravúrne zachránil. Aj po prestávke sa hral rýchly, bojovný futbal z oboch strán, no vyložené gólové šance chýbali. Obe obrany v čele s brankármi fungovali spoľahlivo a výsledkom bola nula v kolónke obdržaných gólov.

Rozhodovala Matulová, ŽK: M. Hruška - Bódis, Huszár, 150 divákov.

LED. ROVNE: Bačík - Tomana, Kollár, Chmelík, Lipták, Riečičiar (64. Pokorný), Prekop (87. Prchlík), T. Púček, M. Hruška, Híreš, Čiernik (76. Kopúň). Tréner M. Púček.

ŠK: Rengel - Marcin (61. Cingel), Lelkes, Bódis, Revák (86. Kósa), Belkovics, Trajcsik, Boráros, Lénárth, Huszár (74. Csölle), Kubík. Tréner G. Straka. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Nemšová - Púchov 0:1 (0:1)

Úvodných tridsať minút mali loptu na kopačkách najmä domáci hráči. Líder tabuľky z Púchova sa zameral na vykrývanie priestorov v strede ihriska a prípadné rýchle kontry, v dôsledku sa hralo najmä v strede ihriska bez väčších šancí na oboch stranách. Hostia sa osmelili v závere prvého polčasu. V 41. min zahrávali štandardnú situáciu z ľavej strany, po ktorej nechala obrana veľa priestoru Riškovi a ten hlavičkou otvoril skóre. Po prestávke sa hra viac vyrovnala, domáci však pod tlakom nepriaznivého výsledku sa tlačili pred Strelčíkovu bránu, no finálovej fáze im chýbalo viac pokoja a presnosti. V 48. min sa obranou predral Pedro, ale jeho zakončeniu z vnútra šestnástky chýbala razancia. V 79. min sa ofsajdovej pasci vyhol Gajdošík, Vozár však dobrým zákrokom podržal svoj tím. V 90. min sa k zakončeniu dostal Johnosn, jeho strela bola veľmi nepresná. O pár sekúnd na to dostal loptu do šestnástky Pedro, v dobrej pozícii namiesto strely potiahol loptu k Strelčíkovi, ktorý jeho šancu zneškodnil.

Gól: 42. Riška.

Rozhodovala Valentová, ŽK: Kresánek, Kvasnička - Bielik, Zavadzan, 150 divákov.

FKS: Vozár - Skovajsa, Kresánek, Mikeš (72. Fabuš), Ďuriš, Holíček, Slávik, Pedro, Johnson, Schiszler, Kvasnička (81. Mizerák). Tréner B. Ďuriš.

PÚCHOV: Strelčík - Riška, Gajdošík (90. Kopiš), Luhový, Bielik, Paliesek (85. Mynář), Gamboš, Vanák, Pilát (89. Pastorek), Zavadzan, Brezničan. Tréner J. Vágner. TOMÁŠ BEŇO

Ďalšie výsledky 17. kola: Veľký Meder - DAC B/Vrakúň 2:0 (2:0), 14. (11 m) a 38. Pisár, ViOn B Vráble - Šurany 3:1 (2:0), 23. a 27. Šlachta, 48. Konnsimbal - 62. Dudáš, FC Horses V. Úľany - Šaľa 1:3 (0:1), 76. Babic (11 m) - 17. Karim, 64. Herceg, 90. R. Prúčny, Nové Zámky - Neded 4:0 (2:0), 10. Petráni, 36. Gulyás, 66. Bombicz, 83. Král, Galanta - Topoľčany 2:0 (0:0), 69. Eliáš, 76. Kočiš, Horná Nitra - V. Ludince 1:3 (1:2), 40. Spevár - 12. R. Cingel, 18. A. Kosák, 51. Matúš Predajniansky, Komárno malo voľno.

1. Púchov        6          4          2          0          13:4     14        (+2)

2. V. Ludince   6          3          2          1          11:8     11        (+2)

3. Šaľa 6          3          1          2          8:6       10        (+1)

4. Šurany         5          3          1          1          10:9     10        (+4)

5. DAC B/Vrakúň       6          3          1          2          7:6       10        (+1)

6. Led. Rovne            6          2          3          1          9:7       9          (0)

7. Beluša        6          2          3          1          7:5       9          (-3)

8. Topoľčany   6          3          0          3          7:11     9          (0)

9. Komárno     5          2          2          1          17:8     8          (-1)

10. Veľký Meder        5          2          2          1          7:8       8          (-1)

11. FC Horses 6          2          2          2          6:12     8          (+5)

12. Gabčíkovo 6          2          1          3          6:5       7          (-2)

13. Neded       6          2          1          3          7:13     7          (-2)

14. Nové Zámky         5          2          0          3          10:8     6          (0)

15. Galanta      5          1          3          1          5:4       6          (-3)

16. Nemšová   6          2          0          4          9:11     6          (-3)

17. ViOn B Vráble      6          1          2          3          6:8       5          (-4)

18. Horná Nitra           5          1          1          3          6:7       4          (-2)

19. Dubnica    6          0          1          5          2:13     1          (-8)

1. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  2. Kreditná karta – áno alebo nie
  3. 5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  5. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  6. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  7. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Odštartovala detská hasičská liga

Po zimnej prestávke začali aj žiacke súťaže. Prvé kolo Púchovsko-ilavskej detskej hasičskej ligy organizovali hasiči z Lúk.

Domanižskí footgolfisti majú za sebou prvý rok

Footgolf je šport, ktorý spája golf a futbal a Slováci sú najlepší na svete.

Jana Kirschner: Som hrdá na to, akých učiteľov som v mojom živote stretla

Súčasťou súťaže Učiteľ Slovenska je aj kampaň ,,Keby som nemal učiteľa, nie som tým, kým som“. Zapojilo sa do nej viacero osobností, jednou z nich je aj speváčka Jana Kirschner.