Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Novodubničania sa dočkali výhry až v derby

Sumár dohrávaného kola 4. futbalovej ligy

Borčice – J. Bohunice 3:0 (1:0)

V úvode pohrozili domáci strelami Mravca a Nováka, ale v 8. min po Barčíkovom rohu a Hanzelovej hlavičke Novák hlavou otvoril skóre – 1:0. O minútu Bobot s námahou vyrazil Meškovu hlavičku a o päť minút musel po zranení prenechať miesto v bráne Kosovi, ktorého o chvíľu preveril Buchanec. Augustiniho hlavičku v 21. min kryl Orichel. V 39. min Kosa vyrazil Pavlíkovu a v 42. min Hanzelovej strele chýbali centimetre a Nátherov pokus skončil v 44. min tesne nad brvnom. V 48. min krásnou strelou z priameho kopu pridal druhý gól Barčík o päť minút po Novákovej prihrávky  Augustini zvyšoval na 3:0. Po hodine hry pálil zdiaľky do domáceho brankára Poláček. Zvýšiť mohol v 74. min Novák, no jeho strela bez prípravy minula bránu. V závere sa moho medzi strelcov zapísať striedajúci Machara, no Orichela neprekonal.
Góly: 8. Novák, 48. Barčík, 53. Augustini.

Rozhodoval Božik, ŽK: Jakubička, Doka, Krajčovič, 412 divákov.

BORČICE: Bobot (13. Kosa) – Petruš, Hanzel, Augustini, Barčík, Mačina (65. Gábor), Mravec, Siva, Novák, Zuziak (76. Machara), Náther.

J. BOHUNICE: Orichel – Jakubička, Kolarovič, Meško, Bros, Buchanec (78. Koleno), Janso, Poláček, Machovič (74. Dobiš), Doka (80. Krajčovič), Pavlík. (BO)

Domaniža – N. Dubnica 3:4 (1:0)

Favorizovaným domácim sa zápas nevydaril, dobre hrajúci hostia získali prvú výhru. V 20. min vypálil nebezpečne tesne nad hosťujúci Švikruha. O štyri minúty po dlhom centri J. Kardoša poslal loptu hlavou do siete Sádecký – 1:0. Novodubničania hrozili naďalej, ale pokusy Burdeja a Vška neboli úspešné. Hosťom vyšlo prestávkové striedanie, keď bývalý hráč Slovana Jakúbek potrestal chybu obrany a vyrovnal. V 58. min po akcii J. Kardoš a sa presadil Miroslav Kvaššay – 2:1. V 65. min získal loptu v strede ihriska Držík a po samostatnom prieniku opäť vyrovnal – 2:2. O tri minúty netrafil M. Košút ideálne Valjentovu prihrávku a v 70. min po chybe domácej obrany Vaško trafil horný roh Kubišovej brány – 2:3. V 78. min sa presadil cez domácich obrancov Behan a pridal štvrtý gól. Domaniža pridala a po nepriamom kope v 82. min Svoboda zblízka znížil na 3:4, no to bolo od domácich všetko a hostia si odviezli prvú v ýhru.

Góly: 24. Sádecký, 58. Miroslav Kvaššay, 82. Svoboda – 46. Jakúbek, 65. Držík, 70. Vaško, 78. Behan.

Rozhodoval Kollárik, ŽK: Zaťko, Zahranyčnyj, 200 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – P. Kardoš, M. Šterdas, Svoboda, Haviar (55. Bednár), Braciník, M. Košút (78. Svitek), Miroslav Kvaššay, J. Kardoš, Valjent, Sádecký.

N. DUBNICA: Zaťko – Burdej (89. Marušinec), Zahranyčnyj, Žifčák (46. Jakúbek), Behan, Maník, Švikruha, Držík, Vaško (75. Tadlánek), Častulín, Lendvay. RADO HAVIAR

Vrbové – Prečín 4:2 (3:2)

Hostia začali aktívne, ale výsledkom bol len roh. Na druhej strane domáci už boli úspešnejší, v 4. min skóroval Majgot a o dve minúty Verchola zvýšil na 2:0. Domáci mali prevahu a v 10. min Zelenay v šanci nastrelil len brankára, podobne o dve minúty Sumer v pokutovom území tiež nechal vyniknúť brankára hostí. Do listiny strelcov sa mohol zapísať Spál, no jeho pokus brankár vyrazil na roh. V 27. min hostia z nenápadného útoku z hranice šestnástky znížili Vrábelom na 2:1. O minútu mohlo byť vyrovnané, ale hostia z hranice malého vápna poslalii loptu nad bránku, podobne vzápätí tiež nezakončili presne. Domáci Zelenay v 36. min zvýšil po zemi na 3:1. Minútu pred hvizdom úvodného dejstva dal za hostí Gajdošík gól hlavou po centrovanej lopte  na 3:2. Po zmene strán Majgot v šanci zblízka trafil brankára. Aj Zelenay prešiel všetko, dostal sa do pokutového územia pred brankára, ale trafil len žrď. Presnejší bol v 70. min Andrísek a zvýšil od žrde na 4:2. O desať minút znova Andrísek z pätky trafil len žrď. Pred koncom hostia kopali priamy kop asi z 25m, ale Vrábel trafil len domáci múr a na stave sa už nič nezmenilo. Body ostali zaslúžene doma.

Góly: 4. Majgot, 6. Verchola, 36. Zelenay, 70. Andrísek – 27. Vrábel, 44. Ľ. Gajdošík.

Rozhodoval Barcík, ŽK: Lackovič – Sádecký, Ľ. Gajdošík, 100 divákov.

VRBOVÉ: Valovič – Ďuračka (64. Michálek), Spál, Majgot, Andrísek, Zelenay (71. Bukovčák), Gažík, Vlado, Sumer (80. Šimor), Lackovič, Verchola.

PREČÍN: Miščík – Vojtek (67. Blaško), Pauer, Michalec, Sádecký, Škrabák, Orávik, Kmošena (67. Kaprálik), Ľ. Gajdošík, Hybben, Vrábel.

Ďalšie výsledky 1. kola: Bánovce - Malženice 0:0, Šimonovany - Hlohovec 2:2 (1:1), 10. Sobota, 61. Chrenko – 34. a 54. Došek, Častkovce – Partizánske 2:2 (2:0), 38. a 43. Adamec – 83. a 88. Kučera, Myjava B – Boleráz 1:0 (0:0), 69. Oríšek, Tr. Teplice – Holíč 2:1 (1:0),

28. Bretschneider, 53. Puček – 82. Konečný, Tr. Stankovce mali voľno.

1. Bánovce      5          4          1          0          17:5     13

2. Častkovce   5          3          2          0          8:2       11

3. Vrbové        5          3          2          0          13:9     11

4. Borčice        4          3          1          0          16:1     10

5. Tr. Stankovce          4          2          2          0          4:1       8

6. J. Bohunice  5          2          2          1          5:3       8

7. Šimonovany 4          2          1          1          4:4       7

8. Domaniža     4          2          0          2          12:9     6

9. Boleráz        5          1          2          2          7:5       5

10. N. Dubnica            5          1          2          2          6:8       5

11. Myjava B   5          1          2          2          2:4       5

12. Malženice  5          0          4          1          2:5       4

13. Partizánske            5          1          1          3          10:16   4

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?