Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Barčík rozhodol v úplnom závere

Sumár 5. kola 4. futbalovej ligy.

Borčice – Holíč 2:1 (0:0)

Už v 1. min sa Barčíkova strela obtrela o brvno a po štvrťhodine mieril v dobrej pozícii Mačina nad. Domáci mali viac z hry, no priamy kop Narčíka ani strela Ujlakyho v sieti neskončili. Hostia až na strelu v závere prvého polčasu z priameho kopu Kosu neohrozili. V úvode druhého polčasu Ravas chytil hlavičku Hanzela, strelám Augustiniho a Sivu chýbalo presnejšie zakončenie. Ravas kryl Barčíkov priamy kop a dvadsať minút pred koncom Kosa vychytal Mihálika. V 74. min hráč hostí zahral rukou v šestnástke a Barčík jedenástku premenil – 1:0. O minútu po priamom kope Španka hlavou vyrovnal. Borčičania sa dočkali víťazného gólu v 90. min po krásnej strele Barčíka z priameho kopu.

Góly: 74. Novák (11 m), 90. Barčík – 75. Španka.

Rozhodoval Poruban, ŽK: Barčík, Ujlaky – Vaclavik, Uher, S. Milota, 100 divákov.

BORČICE: Kosa – Kočka, Hanzel, Augustini, Barčík, Mačina (60. Machara), Mravec, Siva, Ujlaky (46. Zuziak), Náther, E. Le Giang (50. Novák).

HOLÍČ: Ravas – Blažek, Vaclavik (61. Nečas),T. Milota, Privrel, Dubec (90. Serafín), Vach, Uher (65. Mihálik), Španka, T. Slovík, S. Milota. (BO)

Domaniža – Tr. Stankovce 2:1 (0:1)

V 4. min hostí dostal do vedenia Ďanovský zblízka strelou k žrdi. Rybárovu strelu v 19. min kryl Zemanovič. V 26. min Valjentov pokus spoza šestnástky skončil nad a v 31. min po Rybárovom centri Valjentovu hlavičku chytil brankár. V 44. min po Braciníkovej prihrávke Sádecký trafil zblízka len brankára. V 48. min Ďuráčiho pokus vyrazil Kubiš na roh. O tri minúty Ďuráčii prestrelil po rohu bránu. V 53. min Zemanovič chytil tvrdú Braciníkovu strelu a v 55. min po rohu J. Kardoš našiel Svobodovu hlavu – 1:1. Po centri Michala Petríka v 58. min hlavičkoval Svoboda nad a v 62. min po faule na Miroslav Kvaššaya premenil jedenástku Svitek. Hostia od 65. min dohrávali bez vylúčeného Takáča. V 77. min Polekovu strelu zrazil M. Šterdas na roh a v 81. min Poruban prešiel domácou obranou, no Kubiš loptu vyrazil nohou. Po centri P. Kardoša v 88. min Valjent poslal loptu vedľa a v 90. min Bednár trafil tečovanou strelou žrď.

Góly: 57. Svoboda, 62. Svitek (11 m) – 4. Ďanovský.

Rozhodoval Benko, ŽK: Svoboda, Braciník, Miroslav Kvaššay, Svitek,Valjent, Sádecký -  Blaško, Takáč, Ďanovský, ČK: Takáč po 2 ŽK, 100 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – Rybár, M. Šterdas, Svoboda, Braciník, M. Košút, Miroslav Kvaššay, Michal Petrík (62. Svitek), J. Kardoš (76. P. Kardoš), Valjent (90. Bednár), Sádecký.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Jantošovič, Blaško (74. Polek), Čibik, Takáč, Hazda, Škvarka (80. Poruban), Ďuráči, Ďanovský, Ančic (46. Marcinát). RADO HAVIAR

Bánovce - N. Dubnica 2:0 (1:0)

Bánovce nastúpili s úmyslom odčiniť slabý výkon zo stredy. Už v 1. minúte pološancu Oleja zblokovala obrana hostí, vzápätí v 10. minúte peknú strelu Turoňa zlikvidoval brankár. Úvodný tlak domácich korunoval otváracím gólom najlepší hráč na ihrisku Ondráš, ktorý sa presadil zo štandardky – 1:0. Domáci následne mohli zvýšiť vedenie, ale Líška v čistej šanci nepremenil, vyznamenal sa brankár hostí. Domáci mali ešte chvíľu tlak, ale postupne sa hra vyrovnávala. Po zmene strán domáci opäť začali tlakom, Mrocek zahodil čistú šancu a Turoň v čistej šanci miesto strely volil len prihrávku. Tieto nepremenené šance sa domácim takmer vypomstili, keď hostia z ojedinelého brejku nastrelili spojnicu tyčky a brvna. V závere zápasu korunoval víťazstvo domácich po Mášikovej akcii Líška gólom na 2:0. Bánovce v ťažkom zápase vyhrali a odčinili tak zaváhanie s Malženicami.

Góly: 15. Ondráš, 89. Líška.

Rozhodoval Kosár, ŽK: Szabó – Zahranyčnyj, Behan, Maník, Držík, 200 divákov.

SPARTAK: Bohunský – Turoň (71. Mášik), Poštrk, Mrocek, Líška, Jambor, Olej (85. Minárik), Svatík, Gajdošík, Ondráš, Szabó.

MFK: Zaťko – Zahranyčnyj, Žifčák (46. Kucharík), Behan (77. Smolka), Jakúbek, Maník, Švikruha, Držík, Častulín, Vaško (12. Tadlánek), Lendvay. (MK)

Malženice – Prečín 2:1 (0:0)

V Malženiciach sa odohral divoký zápas. Domáce Dynamo od úvodu do súpera bušilo, no ten niekedy aj za pomoci šťastia, inokedy zasa vďaka brankárovi odolával. Takýto priebeh s ojedinelými brejkami hostí pokračoval bez zmeny až do 66. minúty. To sa nedohodli domáci brankár a s obrancom a pochybe išli hostia z ničoho do vedenia – 0:1. Okamžite po rozohrávke však prišla dlhá lopta na Pikulíka a ten vyrovnal - 1:1. Prišiel záverečný drvivý tlak domácich, z ktorého rezultoval pokutový kop po faule na Balážika a Pikulík rozhodol o domácom víťazstve. V nervóznom závere už si domáci vydreté víťazstvo ustrážili.

Góly: 69. a 90. Pikulík (druhý z 11m) - 66. Hybben.

Rozhodoval. Révai, ŽK: Vojtek, Ľ. Gajdošík, Miščík, Michalec, 140 divákov.

MALŽENICE: Močko – Chynoradský, Vdovjak, Lančarič (77. Lulovič), Hlúch, Benkovský, Barborík, P. Balážik, Rehák, R. Balážik (69. Lošonský), Gogolák (60. Pikulík). Tréner V. Glonek.

PREČÍN: Miščík – Vojtek (69. Kaprálik), Pauer, Michalec, Sádecký, Škrabák, Orávik, Kmošena (50. Blaško), Ľ. Gajdošík, Hybben (89. Bartek), Vrábel. Tréner J. Kútny. (STC)

Ďalšie výsledky 5. kola: Šimonovany - Tr. Teplice 0:0, Boleráz – Partizánske 3:1 (1:1), 3. Mackovčín, 76. Lalík, 86. Humel – 38. Repa, Myjava B – Hlohovec 3:1 (2:0), 10. Holiš, 39. Abrahám, 89. Kubica – 60. Pinček, Vrbové – Jaslovské Bohunice 0:0, Častkovce mali voľno.

7. Boleráz        6          2          2          2          10:6     8

8. Tr. Stankovce          5          2          2          1          5:3       8

9. Myjava B     6          2          2          2          5:5       8

10. Šimonovany           5          2          2          1          4:4       8

11. Malženice  6          1          4          1          4:6       7

12. N. Dubnica            6          1          2          3         6:10       5

13. Tr. Teplice 6          1          2          3          2:15     5

14. Partizánske            6          1          1          4          11:19   4

15. Holíč          5          0          2          3          4:7       2

16. Hlohovec   6          0          2          4          8:19     2

17. Prečín        6          0          1          5          3:14     1