Nedeľa, 20. august, 2017 | Meniny má Anabela

Dva rozdielne polčasy v Led. Rovniach

Sumár zápasov 3. futbalovej ligy

Dubnica – ViOn B Vráble 0:3 (0:3)

Už z prvej akcie sa ujali vedenia hostia, ktorí prišli s viacerými hráčmi z prvoligového kádra. Po priamom kope a centri otvoril skóre v 1. min Sombat. Potom prišla chyba domácich, ktorú potrestal v 24. min Silva – 0:2. Dubničania sa nevzdávali, no pokusy Čurika a Poláčka pochytal Pichňa. Do prestávky uštedrili hostia domácim ešte jeden úder, keď v 36. min trafil spoza šestnástky Gešnábel. V druhom polčase mohli znížiť domáci, no Hlatký po prieniku trafil iba brankára. Hostia odpovedali dvoma nádejnými šancami, ale v oboch prípadoch ich strelci zblízka mierili nad. V závere mohol dať čestný gól Čurik, no obranca hostí vykopol loptu z prázdnej brány.

Góly: 1. Sombat, 24. Silva, 36. Gešnábel.

Rozhodovala Matulová, ŽK: Suchý, Čurik – Advigov, 95 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Floriš (41. Hlatký), Suchý, Štefánek, Poláček, Čurik, Habánik (41. Šupák), Mojto, Suchánek, Habšuda, Remšík (80. Sameš). Tréner P. Kopačka.

VRÁBLE: Pichňa – Pastva, Švec, Šlachta (78. Tužinský), Rejdovian, Advigov, Gešnábel, Mateus (82. Feješ), Sombat (67. Zrubec), Bakaľár. Tréner M. Reischl. (JK)

Púchov – DAC B/Vrakúň 0:0

Už v 4. min pálil hosťujúci polievka tesne vedľa šibenice a v 10. min tvrdá strela Černáka zo šestnástky tesne minula domácu bránu. Do prvej púchovskej šance sa dostal v 16. min Pilát, ale strelu z desiatich metrov kryl Slávik. V 24. min nemieril presne spoza šestnástky Gamboš. O tri minúty unikol po krídle Polievka, no Strelčík jeho pokus zrazil na roh. V 40. min po prečíslení išli dvaja hráči hostí na Vanáka, no tomu sa podarilo akciu prerušiť. V 43. min sa neujal ani Gambošov pokus. Po prestávke boli domáci aktívnejší a v 48. min po Pilátovom priťuknutí pálil Gamboš spoza šestnástky nad. Hostia pohrozili iba nebezpečným Černákom, ktorého pokus dobre chytajú Strelčík kryl. V 64. min minul bránu Bielik a v 77. min sa neujala ani delovka Brezničana zdiaľky, ktorá skončila v bočnej sieti.

Rozhodoval Španka, bez ŽK, 295 divákov.

PÚCHOV: Strelčík – Riška, Vanák, Brezničan, Luhový, Kopiš (70. Pastorek), Bielik, Mynář, Gamboš, Gajdošík, Pilát (81. Paliesek). Tréner J. Vágner.

DAC B: Slávik – Fertaľ, Szépe, Polievka (67. Csóka), Hubert (89. Tóth), Almási, Černák (80. Sandal), Živkovič, Nagy, Pagáč, Bazsó. Tréner B. Fodrek. (FK)

Neded – Beluša 1:4 (1:1)

Domáci vzhľadom k dobrým kontaktom so súperom vymenili miesto stretnutia a napriek tomu, že nastúpili citeľne oslabení o zraneného Ambruša a vylúčeného Taiwa, začali lepšie. Najskôr tvrdo strieľal Královič a o chvíľu hlavička Roška tesne minula cieľ. Hostia pohrozili v 19. min, keď sa rýchly Gorelka preštrikoval cez domácich obrancov, ale tiesnený minul. O päť minút iba obetavý zákrok P. Vavríka zabránil gólu po strele Kingsleyho. Domáci sa dostali do vedenia v 34. min, keď po priklepnutí Kovácsa Obassi vymietol pravú šibenicu hosťujúcej brány. Hostia však nezložili zbrane a v 40. min po chybe domácej defenzívy Gorelka hlavou vyrovnal. V druhom polčase sa Neded snažil o strhnutie víťazstva na svoju stranu, avšak pri Kralovičovej šanci bol brankár Ciesar proti. Hostia sa mohli dostať v 63. min do vedenia, keď po prieniku P. Gajdošíka zachraňoval na bránkovej čiare Roško. O päť minút neskôr sa diváci búrili, keď po malej domov zostala píštalka rozhodcu nemá. Ako sa strieľajú góly, ukázali hostia v 75. min, keď po kombinačnej akcii získal vedenie striedajúci Gažo. Tento gól domáci kolektív psychicky zlomil - v záverečnej päťminútovke si dal Roško vlastný gól a v posledných sekundách striedajúci Vavrík zatĺkol klinec do prekvapujúcej prehry Nededu.

Góly: 34. Obassi – 40. Gorelka, 80. P. Gažo, 84. P. Mišutka, 90. F. Vavrík.

Rozhodoval Bezák, ŽK: Kršák, Novisedlák, F. Vavrík, 250 divákov.

FC: Wagner – Roško, Kalmár, Tóth, Kovács, Královič, Iheme, Busánzsky, Ambassa, Hajdár (88. Komrhel), Bakši. Tréner J. Kováč.

TJ: Ciesar – J. Gažo, Gorelka, P. Vavrík, Martinka (36. Kršák), L. Zápotoka (59. F. Vavrík), Strapko, P. Gajdošík (77. Gažo), Novisedlák, Jurga, Mišutka. Tréner J. Kamenčík. JOZEF SKLENÁR

Led. Rovne – Šurany 4:3 (4:0)

Úvod nenasvedčoval, že zápas bude dramatický až do konca. V 12. min po hrubej chybe Janák netrafil. Z protiútoku bol faulovaný T. Púček a Detko opakovaný pokutový kop premenil. V 23. min išiel sám Čiernik na bránu, no so šancou ľahkovážne pohrdol. V 25. min M. Hruška nádherne zdiaľky vymietol horný roh – 2:0. V 27. min Čiernik priťukol loptu Prekopovi, ktorý ju poslal vedľa. V 30. min Halás strela nebola presná a v 32. min T. Púček vyzvŕtal obranu a utešenou strelou dal na 3:0. V 43. min Lipták nádherne zatočil loptu z priameho kopu – 4:0. V závere prvého polčasu dostal červenú kartu domáci T. Púček. Hostia nastúpili po prestávke s odhodlaním a v 54. min Švajda znížil na 4:1. O dve minúty hlavičkoval Detko nad a v 64. min Dudáš dal druhý gól hostí. V 83. min penaltu premenil Tvrdoň, ale domáci výhru udržali.

Góly: 12. Detko (11 m), 25. M. Hruška, 32. T. Púček, 43. Lipták – 54. Švajda, 64. Dudáš, 83. Tvrdoň (11 m).

Rozhodoval Valent, ŽK: Lipták, Híreš, Pokorný – Cvik, Bencsik, P. Prochaczka, Gábriš, Halás, ČK: 44. T. Púček (LR), 100 divákov.

LED. ROVNE: Bačík – Tomana, Kollár, Chmelík, Detko (80. Pokorný), Lipták, Prekop (46. Riečičiar), T. Púček, M. Hruško, Híreš, Čiernik (63. Kopúň). Tréner M. Púček.

ŠK: Cvik – Bencsik, P. Procháczka, Turan (46. Švajda), Gábriš, Halás, Schroner, Dudáš, Simonides, A. Procháczka (46. Tvrdoň), Janák. Tréner M. Halás. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Ďalšie výsledky 6. kola: Horná Nitra – FC Horses 1:1 (1:0), 30. Belanec – 65. Magdolen,  Komárno – Nové Zámky 2:0 (1:0), 6. Haša, 53. Obert, Galanta – Veľký Meder 1:0 (1:0),

33. Kočiš, V. Ludince – Topoľčany 2:2 (1:0), 37. Cingel, 66. M. Kubala – 55. Iranzi, 80. Militosjan, Gabčíkovo – Šaľa 1:0 (0:0), 90. Huszár, Nemšová mala voľno.

1. Púchov        8          5          3          0          15:5     18        (+3)

2. Led. Rovne            8          4          3          1          16:11   15        (+3)

3. Komárno     7          4          2          1          22:9     14        (+2)

4. Topoľčany   8          4          1          3          13:13   13        (+1)

5. DAC B        8          4          1          3          8:8       13        (+1)

6. Galanta        7          3          3          1          8:5       12        (0)

7. V. Ludince   8          3          3          2          14:13   12        (-3)

8. Beluša        8          3          3          2          11:10   12        (0)

9. Šaľa 8          3          2          3          9:8       11        (-1)

10. V. Meder   7          3          2          2          9:9       11        (-1)

11. Gabčíkovo 8          3          1          4          7:6       10        (-2)

12. Šurany       7          3          1          3          16:17   10        (+1)

13. ViOn B      8          2          3          3          10:9     9          (-3)

14. Nemšová   7          3          0          4          13:14   9          (0)

15. FC Horses 8          2          3          3          8:15     9          (+3)

16. Neded       8          2          1          5          9:19     7          (-8)

17. Horná Nitra           7          1          3          3          8:9       6          (-3)

18. Nové Zámky         7          2          0          5          10:12   6          (0)

19. Dubnica    7          0          1          6          2:16     1          (-11)