Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

Borčice pokračujú v naháňačke lídra

Sumár zápasov 4. futbalovej ligy

Borčice – Domaniža 3:1 (3:0)

Hostia dali o sebe vedieť iba v úvode, keď tvrdú strelu Miroslav Kvaššaya v 3. min odvrátil obranca. Borčice prevzali iniciatívu a v 7. a 8. min neskórovali po troch rohoch. Skóre otvoril v 13. min Zuziak, ktorý vrátil Kubišom vyrazenú loptu po Mačinovej strele do siete. Kubiš sa vyznamenal v 19. min, keď vyrazil Hanzelovu strelu.  V 25. min unikol Novák, presnou prihrávkou našiel Mačinu a bolo 2:0. v 28. min Kubiš skvele vyrazil bombu Nováka a v 30. min si poradil so strelou Mačinu. V 31. min Mačina dopravil loptu z päťky do siete – 3:0. Hostia do prestávky iba trikrát pohrozili náznakom útoku, ale druhý polčas začali lepšie. Po dvoch rohoch sa skóre nemenilo. Domáci sa nikam neponáhľali a hra bola iba priemerná. Výsledok mohol prikrášliť v 63. E. Le Giang, ale trafil iba žrď. Z pohody domácich nevyviedol gól M. Košúta v 67 min po Haviarovej prihrávke. V 79. min peknú strelu E. Le Gianga Kubiš chytil, v 80. min Novák bombou opečiatkoval žrď a posledný pokus mal v 88. min Sádecký.

Góly: 25. a 31. Mačina, 13. Zuziak – 67. M. Košút.

Rozhodoval Piaček, ŽK: Kubiš, M. Šterdas, T. Lednický, 485 divákov.

BORČICE: Kosa – Petruš, Hanzel, Barčík, Mačina (59. E. Le Giang), Mravec (50. Púpala), Siva, Novák, Zuziak (50. Machara), Gábor, Náther.

DOMANIŽA: Kubiš – P. Kardoš (46. Haviar), M. Šterdas, Svoboda, Bednár (46. T. Lednický), Braciník, M. Košút, Svitek, Valjent (67. Michal Petrík), Miroslav Kvaššay, Sádecký. ONDREJ MIŠECH

N. Dubnica – Myjava B 1:1 (0:1)

Prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal bez výraznejších šancí. Na oboch stranách prevládali osobné súboje, no väčšinou sa hralo medzi šestnástkami. V 44. min po chybnej rozohrávke a faule sa po priamom kope odrazila lopta od Holiša do siete – 0:1. Po prestávke nastúpili domáci s cieľom vyrovnať a súpera pritlačili na jeho polovicu. Po veľkom závare Držík nastrelil brvno, Jakubekovu delovku s námahou vyrazil Komíček pred Švikruhu, ktorý trafil žrď. Novodubničania tlačili a ich snaha bola odmenená, keď bol v 69. min faulovaný v šestnástke Zahranyčnyj a jedenástku premenil Filo. O tri minúty mal obrovskú šancu Jakubek, ale z desiatich metrov nechal vyniknúť gólmana. Domáci mali do konca prevahu, ale výhry sa nedočkali.

Góly: 69. Filo (11 m) – 44. Holiš.

Rozhodoval Janus ml., ŽK: Maník, Švikruha – Koníček, Pecha, Pavol Sivák, Holiš, Horeš, 120 divákov.

N. DUBNICA: Zaťko – Burdej (86. Kucharík), Zahranyčnyj, Behan (58. Žifčák), Filo (77. Tadlánek), Jakúbek, Maník Švikruha, Držík, Častulín, Lendvay.

MYJAVA B: Koníček – Pecha, Egri, Šmehyl, Copko (71. Čobrda), Peter Sivák, Pavol Sivák, Toman, Holiš, Oríšek (79. Kubica), Horeš. (MŠ)

Holíč – Prečín 1:0 (0:0)

V 11. min bol blízko úvodnému gólu Privrel, no jeho center pred bránku Vach nedočiahol. V 24. min sa k jednej z mála šancí dostali hostia, no Kaprálik minul Ravasovu bránku. To čo ťaží domácu koncovku dlhodobo, sa premietlo v 27.min.  Krásne vystrelil Španka, strelu Bartek vyrazil pred seba no Uherovi sa ju osamotenému nepodarilo ponad gólmana dostať do brány. Štyria domáci hráči proti dvom hosťujúcim obrancom sa rútili v 34.min na bránku, no Václavík volil spätnú prihrávku na Vacha a ten poslal loptu slabým pokusom vedľa brány. O štyri minúty si to Václavík mohol zopakovať, no opäť sa na brankára nevydal sám a sľubnú šancu zakončil zle. Hostia sa pripomenuli v 49.min krásnou strelou Vrábela, ktorá skončila na vonkajšej spojnici Ravasovej brány. Domáci diváci sa dočkali v 66.min, keď ďalšiu peknú akciu pred hosťujúcou bránou gólovo zakončil Tomáš Slovík na 1:0. Prevaha domáceho tímu neustávala, avšak ani šanca Privrela v 88.min, keď prestrelil bránku na skóre zápasu už nič nezmenila. Domáci sa konečne dočkali i keď chudobného , ale predsa víťazstva.

Gól: 66. T. Slovík

Rozhodoval Hužovič, ŽK: Milota – Michalec,

Holíč: Ravas – Blažek, Vaclavik, Milota, Nečas, Privrel, Vach (83. Dubec), Uher (72. Mihálik), Španka, T. Slovík (90. D. Slovík), Milota

Prečín: Bartek – Vojtek, Pauer, Michalec, Sádecký, Škrabák, Orávik, Kaprálik, Ľ. Gajdošík, Blaško (79. Kopáč), Vrábel (70. Kmošena)

Ďalšie výsledky 6. kola: J. Bohunice – Bánovce 1:2 (0:0),  66. P. Krajčovič (11m) – 46. Mrocek, 66. Oravec, Partizánske – Malženice 0:8 (0:4), 27., 36. a 43. Benkovský, 23. Pikulík, , 51. Rehák, 59. Hlúk, 64. Gogolák, 72. Chynoradský, Tr. Stankovce – Šimonovany 1:0 (0:0), 55. Ďuráči, Tr. Teplice – Častkovce 1:1 (0:1), 46. Bretschneider – 12. Halás, Hlohovec – Boleráz 2:0 (0:0), 50. a 82. Ivanič (prvý z 11m),  Vrbové malo voľno.

1. Bánovce      7          6          1          0          21:6     19

2. Borčice       6          5          1          0          21:3     16

3. Častkovce   6          3          3          0          9:3       12

4. Vrbové        6          3          3          0          13:9     12

5. Tr. Stankovce          6          3          2          1          6:3       11

6. Malženice    7          2          4          1          12:6     10

7. Domaniža   6          3          0          3          15:13   9

8. J. Bohunice  7          2          3          2          6:5       9

9. Myjava B     7          2          3          2          6:6       9

10. Boleráz      7          2          2          3          10:8     8

11. Šimonovany           6          2          2          2          4:5       8

12. N. Dubnica           7          1          3          3          7:11     6

13. Tr. Teplice 7          1          3          3          3:16     6

14. Holíč          6          1          2          3          5:7       5

15. Hlohovec   7          1          2          4          10:19   5

16. Partizánske            7          1          1          5          11:27   4

17. Prečín       7          0          1          6          3:15     1