Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

V Horovciach videli tucet gólov

Sumár zápasov 5. futbalovej ligy

Plevník – Ladce 1:1 (0:1)

Domáci nastúpili bez oboch brankárov Magerčiaka a Bednára. V 9. min Dodek hlavičkoval nad, hostia odpovedali o štyri minúty, no no po dlhom aute Motúz chytil Mokričkovu hlavičku. V 20. min vypálil z 30 metrov P. Oťahel, ale domáceho gólmana neprekonal. V 32. min unikol po krídle Kučera a E. Mražík otvoril skóre strelou z voleja – 0:1. Priamy kop A. Budaya v 39. min vyrazil Hajduch na roh a v 44. min mohli Ladce zvýšiť, no Kušík trafil iba žrď. V 58. min po krížnom pase a centri T. Ďurkecha P. Ďurkech hlavičkou vyrovnal. V 67. min nevydarený lob Michala Budaya skončil tesne nad a o minútu ten istý hráč neprekonal Hajducha. V 69. min Motúz vyrazil strelu na roh a rovnako bol úspešný aj v 75. min. Do konca mali šance ešte obe mužstvá, no gól už nepadol.

Góly: 59. P. Ďurkech – 32. E. Mražík.

Rozhodoval Hanek, ŽK: Michal Buday – Baláž, Martinka, 150 divákov.

PLEVNÍK: Motúz – Hrubo (Martin Zelenák), Čižmárik, Butko, Kamas, L. Pajger (T. Ďurkech), A. Buday, P. Ďurkech, Dodek, Martin Buday, Michal Buday.

LADCE: Hajduch – J. Váň, L. Sviečka, Kušík, Kučera, Baláž, E. Mražík, P. Oťahel, Martinka, Mokrička, Eliaš (J. Haluska). (BR)

Brvnište – Kanianka 1:1 (0:0)

V prvom polčase sa hral dobrý, otvorený futbal so šancami na oboch stranách. Hostia mohli vyhrávať, keď sa po chybe obrany dostal do šance Gajdoš, no Čapliar skvele zachránil. Ďalšiu príležitosť mal Pipíška, no jeho tvrdú strelu domáci gólman kryl. Brvnišťania pridali, no pokus Mária Hároníka chytil Jantoška, ktorý s av závere prvého polčasu vyznamenal po krásnej delovke beleja a loptu vyrazil zo šibenice na rh. Po prestávke mali domáci prevahu a zaslúžene sa dostali do vedenia v 58. min Po centrovanej lopte strele V. Kramaríka pomohol tečom do siete jeden z hráčov hstí. Kanianke sa podarilo využiť ďalšiu chybu domácej obrany a v 66. min Baláž vyrovnal. V 78. min sa do šance dostal V. Kramarík, ale víťazný gól Brvnišťania nedali.

Góly: 58. V. Kramarík – 66. Baláž.

Rozhodoval Vörös, ŽK: Gajdoš, Baláž, Petráš, Pipíška, 200 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Kolembus, Mário Zelenák, P. Polník (71. Matúš Hároník), Hudek, Ofori, Čelko, V. Kramarík, Decký (76. T. Kramarík), Mário Hároník, Belej.

KANIANKA: Jantoška – Čampiš, Gajdoš, Kôstka, Baláž, Petráš, Boško, Pekár, Pipíška, Šnirc (37. Švolík), Svitek (56. Marko). (JK)

Horovce – Zem. Kostoľany 12:0 (6:0)

Domáci začali aktívnejšie a v 4. min P. Štrbák otvoril skóre. O minútu Körmendyho center Kebis hlavou usmernil do siete – 2:0. Domáci pokračovali v tlaku a v 10. min P. Štrbák po vysunutí Kebisom zvýšil na 3:0. V 15. min Liptaj našiel Hancka, ktorého vychytal Cúcik. V 30. min prešiel Körmendy obranou ako nôž maslom a zvýšil na 4:0. V 38. min Buček vysunul P. Štrbáka a ten dal na 5:0. Skóre prvého polčasu uzavrel v 44. min Körmendy po prienik obranou – 6:0.

V úvode druhého polčasu Néma po faule na Pilného dostal žltú kartu a Kebis premenil jedenástku – 7:0. V 51. min potrestal nedorozumenie v obrane hostí P. Štrbák – 8:0. V 60. min P. Štbák našiel z priameho kopu Pilného – 9:0. O osem minút nechala obrana P. Štrbáka dať desiaty gól. V 76. min Kebisovu prihrávku premenil Pilný – 11:0. Posledné slovo mal v 81. N. Pavlovič a dovŕšil debakel na 12:0.

Góly: 4., 10., 38., 51. a 68. P. Štrbák, 5. a 47. Kebis (druhý z 11 m), 30. a 44. Körmendy, 60. a 76. Pilný, 81. N. Pavlovič.

Rozhodoval Rečka, ŽK: Néma, 155 divákov.

HOROVCE: Cúcik – A. Gorelka (46. Gašparek), Körmendy (46. Marek Siekel), Buček, Balocký, P. Štrbák, Kebis, S. Pavlovič, Kučo, M. Štrbák (63. N. Pavlovič), Pilný.

ZEM. KOSTOĽANY: Hurtiš – R. Zvalo, Výškrabka, Hancko, Néma, Mokoš, Pavkeje, Šurina, Zaťko, Maslonka, Liptaj. MARIÁN PECUŠ

Streženice – St. Turá 2:2 (1:2)

Zápas začali náporom domáci a v 2. min strelu Mariána Loduhu zrazila obrana na roh. V 4. min unikol Peterka a jeho prudký center napálil do siete Mazák. V 10. min Michal Šesták nastrelil brvno a v 12. min Marián Loduha vrátil do siete Šprtovu strelu vyrazenú Viskupom.  V 16. min Peterka po prieniku bombou pod brvno nedal Jankovičovi šancu – 1:2. v 33. min Marián Loduha po šestákovej prihrávke tesne minul žrď. V druhom polčas mal vyloženú šancu Vavrík, no Viskup loptu vyrazil na roh. V 51. min Peterkova strela nožničkami skončila na brvne. V 69. min po rohu bombou pod brvno vyrovnal E. Medňanský, Záverečný tlak takticky hrajúci hostia ustáli a body sa delili.

Góly: 12. Marián Loduha, 69. E. Medňanský – 4. Hornáček, 16. Peterka.

Rozhodoval Gembický, ŽK: Struhárňanský – Denk, Moravčík, Matlák, Peterka, 110 divákov.

STREŽENICE: Jankovič – Struhárňanský, Adamička, Bernhauser, Rypák (46. Vavrík), Janták (61. Horemuž), Hrišo, Michal Šesták, Šprta, Marián Loduha, E. Medňanský.

ST. TURÁ: Viskup – L. Szekfü, Denk, Mazák, Moravčík (46. Ďuriš), Matlák, Hornáček (75. D. Szekfü), Magula, Durec, Peterka, Baran (85. Pisca). STANISLAV BALÁT

Ďalšie výsledky 6. kola: Podolie – Chocholná-Velčice 1:2 (1:0), 43. Némethy – 47. Adamčík, 73. Lobík, Opatová – Veľké Uherce 1:1 (0:0), 27. Augustini – 37. Kováč, Cigeľ – Uhrovec 3:0 (3:0), 7., 43. T. Zaťko, 17. Matuškovič, Bošany – Tr. Turná 3:0 kontumačne. Hostia na zápas nepricestovali.

1. Cigeľ           6          6          0          0          17:7     18

2. Kanianka     6          5          1          0          18:4     16

3. V. Uherce    6          3          2          1          13:8     11

4. Opatová      6          3          2          1          12:8     11

5. Uhrovec       6          3          1          2          11:13   10

6. Chocholná   6          3          0          3          6:10     9

7. Z. Kostoľany           6          3          0          3          9:20     9

8. Horovce     6          2          2          2          18:8     8

9. Brvnište     5          2          2          1          10:7     8

10. Stará Turá  6          2          2          2          11:11   8

11. Plevník     6          1          3          2          8:10     6

12. Bošany      6          2          0          4          9:12     6

13. Ladce       5          1          1          3          7:7       4

14. Streženice            6          0          4          2          10:13   4

15. Podolie      6          1          0          5          5:13     3