Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Dramatický záver v Podmaníne

6. LIGA 6. KOLO

Bolešov – K. Podhradie 0:1 (0:1)

V 7. min pohrozil Závodný, no brankár jeho strelu vyrazil. V 13. min z prvej šance sa hostia dostali do vedenia po zaváhaní obrany Szücsom. V 17. min Kozík trafil iba brankárove nohy a v 23. min Michal Kováč vyrazil strelu J. Šatku. V 28. min Šišajov priamy kop s námahou brankár vytlačil na roh. V 50. min Kozík išiel sám na bránu, no Martin Barták loptu vyrazil. O sedem minút po rohu Závodný centrom našiel Hutyru, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. V 79. min vysunul Závodný D. Bartáka, ale jeho lob skončil na žrdi. V 79. min po akcii D. Bartáka B. Barták trestuhodne spálil šancu na vyrovnanie a hostia výhru udržali.

Gól: 13. Szücs.

BOLEŠOV: Martin Barták – Janiš, J. Šatka (Hutyra), Monček (Kobela), Veselý, Prna, Michal Barták, Závodný, Šandor (B. Barták), Šišaj (Riečičiar), D. Barták.

K. PODHRADIE: Michal Kováč – Rafaj, Thier, R. Tomanica, Ďatko, P. Staňo (Čepák), M. Vlasatý, Kozík (P. Suchomel), Ľ. Vlasatý, Bagin (R. Suchomel), Szücs. (KK)

Pov. Bystrica – Papradno 3:0 (0:0)

V 2. min Hromadík zachránil pred Almásym, v 3. min reflexívne zmaril šancu J. Valienta a v 5. min ho neprekonal Vadovský. V 10. min sa nepresadil J. Valient a v 17. min Kozáčikova krížna strela letela tesne vedľa. V 22. min Rosina netrafil zblízka bránu a v 28. min Fujaček z otočky mieril vedľa. Hromadík v 30. min neudržal Almásyho strelu, no nik loptu nedorazil do brány. Dobýjanie brány hostí pokračovalo. V 32. min Almásy hlavičkoval do brvna a v 35. min J. Valienta zablokoval obranca. V 38. min Bielikovu jedenástku Hromadík zneškodnil a Kozáčik a J. Galko v závere polčasu medzi žrde netrafili. V 51. min Raninec prestrelil a v 55. min po priamom kope otvoril skóre J. Valient. O osem minút T. Kováč vytlačil strelu Kozáčika spod brvna na roh. V 62. min Mikula dotlačil Almásyho strelu do siete – 2:0. Raninec odpovedal strelou vedľa a v 80. min Hromadíka trafil Almásy. J. Valient potom nevyužil dve šance, až minútu pred koncom Rosina zdiaľky prekvapil Hromadíka – 3:0.

Góly: 55. J. Valient, 62. Mikula, 89. Rosina.

POV. BYSTRICA: T. Kováč – Rosina, Bušík, Vicena, R. Valient, Ivanovič (Marián Gajdošík), Almásy, Sloboda, Bielik (Mikula), J. Valient, Vadovský (J. Hrnčík).

PAPRADNO: Hromadík – M. Hrebičík, S. Trúchlik, Fujaček, J. Galko, Tóth (M. Galko), Kozáčik, Lokšík (Krátky), Pauk, Martinec (V. Hrebičík), Raninec. ADRIÁN DEMÁČEK

Ilava – Lysá 1:0 (0:0)

Od začiatku sa nik nehnal do útoku, až v 10. min pohrozili hostia, ale Kis bol pozorný. V 18. min Kis fantasticky zakročil po strele Ľ. Janíčka. Center Bouhilu v 28. min skončil na hornej sieti. V 30. min mieril nepresne Šedo  a v 35. min prudká strela M. Janíčka skončila tesne nad. V 40. min osamotený Šedo nechal vyniknúť Fojteka. V 53. min bol faulovaný Šedo a Suchánek premenil jedenástku. O päť minút Kis zachránil a Ilavčania do konca zápasu udržali hostí na dištanc nedovolili im dostať sa do šance.

Gól: 55. Suchánek (11 m).

ILAVA: Kis – Švitel, Šedo, Fábry, Bouhila (Porubčan), M. Barkáč, Hlásny (Mišák), Suchánek, Hrubina, Jáňa (Hudec), Dohňanský (Šupák).

LYSÁ: Fojtek – Ľ. Janíček, L. Panáček, P. Kováč, Muziga (J. Panáček), Hošták, Macko (Lišaník), Drdák, M. Janíček, Repatý (L. Kalus), A. Zlocha (Miroslav Kováč). PETER MIŠÍK

Dulov – Jasenica 3:1 (0:0)

Domáci začali nesústredene a v 1. min Pavlíkove sólo zmaril Štefanec, v 6. min A. Kňažko prestrelil a v 8. min neuspel po sóle Pavlík. Jedinú strelu Bujnocha po rohu obrana hostí odvrátila. V 42. min mieril J. Janáček vedľa. Po prestávke v 46. min Ježov center nepremenil Zieba, no v 50. min Ježo potrestal chybu obrany. Bujnoch v 56. min premenil Ježov center - 2:0. Balážove a Hantákove strely pochytal M. Kňažko. V 75. min ušiel Bujnoch a Ježo jeho center premenil – 3:0. V 77. min F. Šterdas na dvakrát znížil a v závere Bujnoch pálil tesne  vedľa, rovnako ako Ježo.

Góly: 50. a 76. Ježo, 56. Bujnoch – 80. F. Šterdas.

DULOV: Štefanec – Martin Kováč (Ďurčík), Zieba (Bialeš), D. Hruška, Hanták, Bunoch, Baláž, Ježo, R. Pagáč, Slabý (Cíbik), Kecík (Jánošík).

JASENICA: M. Kňažko – Šibík, Pavlík, Strašík (J. Mišutka), G. Kalaš, Adamík, Hlušek, F. Šterdas, A. Kňažko, Vaštík (M. Gáborík), J. Janáček. PAVOL PREKOP

H. Poruba – Udiča 4:1 (1:1)

Prví sa o strelenie góly pokúsili domáci v 2 min, ale Jánoškovu strelu z 20 metrov Kuliha vyrazil nohou Hostia odpovedali rýchlymi protiútokmi, ktoré obrana zastavovala nedovolene za cenu priamych kopov. V 18. min T. Drblík z jedného opečiatkoval brvno. Skóre otvorili domáci v 32. min, keď Majeríkov priamy kop z polovice ihriska za pomoci obrancov skončil v sieti. Hráči H. Poruby mohli poistiť vedenie, no v 41. min pri strelách Hetflajša a Šatku Kuliha doslova čaroval. Do prestávky Udičania vyrovnali, keď na presnú strelu M. Drblíka z 20 metrov Smolka nedočiahol. Hostia mohli v 47. min vyhrávať, no Súľovského strelu z desiatich metrov Smolka vyrazil a poradil si aj s opakovaným pokusom Strnada. Domáci prevzali iniciatívu a v 56. min si Papp nabehol na center a hlavou z päťky dal na 2:1. Ten istý hráč v 64. min pridal zblízka tretí gól, keď krátko predtým P. Dražkovec trafil žrď Kulihovej brány. Skóre uzavrel v 85. min Jánoško krížnou strelou po samostatnej akcii.

Góly: 33., 54. a 65. Papp, 85. Jánoško – 45. M. Drblík.

H. PORUBA: Smolka – Hetflajš, Šatka, Majerík, P. Dražkovec, A. Staňo, M. Živčic (Prekop), P. Hudec, Š. Dražkovec Čurik), Jánoško, Papp (Pučkovica).

UDIČA: Kuliha – T. Drblík (Cesnárik), Strnad, Papšo, Pacek, Habáň, Dánek, Súľovský (Solík), Drienik, Ignácik, M. Drblík (Popelka). ONDREJ MIŠECH

Košeca – D. Kočkovce 3:3 (0:0)

V 9. min Mihalik mieril nad a v 11. min G. Bortel trafil iba obrancu. O minútu Štepanovič minul šibenicu a v 14. min tutovku G. Bortela zmaril Valach. V 20. min pohrozil Žilka zmaril šancu Glórika. V 30. min priamy kop M. Vicena zblokovala obrana. V 33. min Pšenákovu strelu kryl Žilka a v 38. min hlavičkoval Mihalik tesne nad. V 47. min Országh neuspel, ale v 50. min G Bortel otvoril skóre, no v 52. min chybu obrany potrestal Pšenák – 1:1. V 60. min Pšenák z priameho kopu trafil šibenicu – 1:2. Priamy kop M. Vicena skončil na d brvnom, no v 75. min Pšenák po tlaku zvýšil na 1:3. V 80. min M. Vicen nastrelil brvno, ale v 84. min Mihalik znížil. V 90. min zachránil domácim bod Mihalik.

Góly: 84. a 90. Mihalik, 50. G. Bortel – 52., 60. a 75. Pšenák.

KOŠECA: Žilka – J. Barkáč, Országh, Švehla (Jozef Palček), M. Viecen, J. Tomanica (Jaroslav Palček), G. Bortel, Mihalik, Pružinec (Vráblik), Štepanovič, Pavol Ondrejka.

D. KOČKOVCE: Valach – Crkoň, Urban, Kryštof, Bajza, Kvocera (Garaj), Šedík, Mišík, Frnka, Pšenák (J. Koncový), Glórik (Kopiš). (JP)

Podmanín – Tuchyňa 3:3 (1:3)

Domáci tlačili, ale súper ťažil z brejkov. V 10. min Štefula otvoril skóre a v 27. min A. Bartoš dal druhý gól hostí. Vzápätí znížil P. Gardian, ale rušnú polhodinu zavŕšil v 29. min tretím gólom Mikoláš – 1:3. Po prestávke musela Tuchyňa odolávať náporu domácich. Tri pokusy P.  Kostelanského, P. Gardana a J. Sovíka boli nepresné. V 58. min bombu Michala Gardiana  spod brvna zázračne vytiahol Škuta. O minútu ho neprekonal P. Gardian a v 60. min znížil D. Pilár strelou k žrdi – 2:3. V 63. min J. Sovík nedobehol pekný center a v 65. min R. Sovík trafil iba brankára. V 73. min J. Sovík mieril tesne vedľa a v 79. min hlavičkoval nad. V 84. min neuspel P. Gardian, ktorému v 89. min po faule vyrazil Škuta jedenástku. O minútu J. Sovík po úniku zachránil domácim remízu.

Góly: 27. P. Gardian, 60. D. Pilár, 90. J. Sovík – 10. Štefula, 27. A. Bartoš, 29. Mikoláš.

PODMANÍN: T. Kostelanský – Martin Gardian, Michal Gardian, R. Sovík, J. Sovík, Maroš Majtán (Zahradový), Kubiš, P. Gardian, P. Kostelanský, D. Pilár, Škultéty.

TUCHYŇA: Škuta – M. Eliaš, Letko, Krajči, A. Filo, Mikoláš, Štefula, P. Hrehuš, J. Poliak (J. Hrehuš), A. Bartoš (M. Bartoš), Adamovic (Daňo). ADRIÁN DEMÁČEK

1. Pov. Bystrica           6          5          1          0          18:7     16

2. Košeca        6          4          2          0          17:5     14

3. K. Podhradie           6          4          2          0          11:4     14

4. Podmanín     6          4          1          1          21:11   13

5. Tuchyňa       6          2          4          0          17:10   10

6. D. Kočkovce           6          3          1          2          12:11   10

7. Udiča           6          2          1          3          13:13   7

8. H. Poruba    6          2          0          4          17:17   6

9. Bolešov       6          2          0          4          11:17   6

10. Dulov         6          2          0          4          6:17     6

11. Jasenica     6          1          2          3          8:13     5