Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Prečín sa dočkal na ôsmy pokus

Sumár a komentáre 7. kola 4. futbalovej ligy

Šimonovany – Borčice 0:2 (0:0)

Domáci, vedomí si sily súpera, začali tento zápas zo zabezpečenej obrany a taktika im vychádzala celý prvý polčas, keď hosťom nedovolili vypracovať si žiadnu gólovú šancu. Horšie to bolo ale smerom dopredu, kde sa taktiež za celý polčas nedokázali výraznejšie presadiť. Vstup do druhého polčasu lepšie vyšiel hosťom, keď najmä aktívny Novák robil domácim problémy. V 50. minúte po vysunutí Augustínim z kraja šestnástky bombou preveril Grambličku, ten však Novákov pokus ešte stihol vyraziť. O päť minút sa skóre už zmenilo, keď Novák presne namieril z priameho kopu zo 17 metrov, hoci brankár domácich si ešte na loptu siahol – 0:1. Obraz hry sa príliš nezmenil ani po tomto góle, hoci už aj domáci sa snažili niečo vpredu vymyslieť. Azda najväčšiu príležitosť mal domáci Kotula v 80. minúte, keď jeho strela spoza šestnástky tesne minula pravý horný roh. V 89. minúte prišla pri vabanku domácich poistka zo strany hostí, keď Novák potiahol loptu po ľavej strane, poslal prudký center do šestnástky. Pri snahe odvrátiť nebezpečenstvo si Kotula loptu nešťastne zrazil do vlastnej bránky – 0:2. Hostia tak zaznamenali v Šimonovanoch zaslúžené víťazstvo.

Góly: 55. Novák, 89. vlastný Kotula).

Rozhodoval Farkaš, bez ŽK, 400 divákov.

SLOVAN: Gramblička – Miroslav Oršula, Žiak, Sobota, Barta, Chrenko, Jakubík (70. Kodaj), Martin Oršula (7. Kotula), Belanec (56. Varga), Halás, Rybanský.

ISKRA: Kosa – Kočka, Petruš (46. Gábor), Hanzel, Augustini, Mačina (83. Machara), Mravec, Siva, Novák, Náther, E. Le Giang (90. Decký).  PETER LETAVAY

Prečín – Partizánske 2:1 (2:0)

Mužstvá z konca tabuľky previedli solídny futbal. Lepšie začali domáci, v 3. min Vojtek po Boškovom centri hlavičkoval tesne nad a v 10. min otvoril skóre Orávik strelou z uhla po prihrávke Vojteka. V 22. min Hudek po zlom odkope brankára zvýšil na 2:0. Potom sa hralo v strede ihriska, až v 31. min Orávik zakončil únik strelou nad a v 35. min Kučera po úniku mieril vedľa. V 44. min Orávik poslal loptu tesne vedľa. V druhom polčase začali hostia náporom a v 52. min Kučeru vychytal Bartek. V 58. min po akcii na jeden dotyk Hybbenovu strelu kryl brankár. Vrábel v 63. min vystrelil tesne vedľa a v 68. min potrestal chybu obrany domácich Repa – 2:1. V 70. min Bartek zázračne vyrazil gólovú strelu Kučeru a v 82. min Boškovu strelu tečovanú Orávikom Blaho s námahou vytlačil na roh. Domáci sa dočkali konečne prvého víťazstva.

Góly: 10. Orávik, 22. Hudek – 67. Repa.

Rozhodoval Lévai, bez ŽK, 77 divákov.

PREČÍN: Bartek – Boško, Vrábel, Vojtek (75. Škrabák), Sádecký, Hudek, Orávik, Kmošena (52. Blaško), Ľ. Gajdošík, Hybben, Michalec (90. Miščík).

PARTIZÁNSKE: Blaho – Preťo (31. Blaho), Kompas, Obert, Nový, Slivka, Sedláček, Křapka, Nižňanský, Kučera, Kučerka (56. Repa). JOZEF MAMIS

Domaniža – Holíč 1:0 (0:0)

V 6. min Valjentovu strelu Ravas vyrazil a z protiútoku strela M. Nečasa minula domácu bránu. M. Košút v 17. min trafil spoza šestnástky iba brankárovu náruč. V 40. min po rohu M. Nečasa hlavičku D. Slovíka Kubiš pohotovo zneškodnil. O dve minútu po nepriamom kope Uhera Privrelovu strelu kryl Kubiš. V 48. min sa presadil domáci J. Kardoš po priamom kope Valjenta a odrazenú loptu napálil volejom do siete – 1:0. V 50. min po rohu prihrávku Haviara Svoboda nedostihol. O štyri minúty Valjentov priamy kop Ravas vyrazil na žrď a po rýchlom protiútoku v 57. min P. Kardoš prestrelil bránu. V 61. min Dubec odpovedal strelou nad a v 76. min strelu Michala Petríka s námahou brankár vyrazil na žrď, kde loptu priľahol. Privrelova strela z priameho kopu letela v 79. min tesne nad a v 80. min po Svobodovom nákope sa nepresadil M. Košút.

Gól: 47. J. Kardoš.

Rozhodoval Hulínek, ŽK: Haviar, Braciník, J. Kardoš – Španka, Mihálik, Konečný, 100 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – P. Kardoš, Svoboda, M. Šterdas, Haviar, Braciník, Michal Petrík, Valjent (88. Bednár), J. Kardoš (74. T. Lednický), Miroslav Kvaššay, M. Košút (90. Marek Kvaššay).

HOLÍČ: Ravas – Blažek, Vaclavik (15. S. Milota), T. Milota, M. Nečas, Privrel, Dubec, Uher, D. Slovík, Španka, Mihálik (67. Konečný). RADO HAVIAR

Boleráz – Nová Dubnica 1:3 (1:2)

Diváci videli dobrý zápas, v ktorom už v 5. min domáci nedotiahli dobrú akciu do úspešného konca. Prišiel trest v podobe nedorozumenia domácej obrany a gól Fila. Vyrovnať sa snažil Humel aj Lalík, ale nemierili presne. Domácich zasa pre istotu zachránila žrď, ale v 37. min nepokryli v päťke domáci obrancovia Žifčáka a bolo 0:2. O tri minúty neskôr to neplatilo, keď Lalík zo štandardky zblízka znížil. Vyrovnať mohol Klačo, ale hosťujúci gólman ho vychytal. V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu, mali viacej z hry ale neujalo sa ani sólo Mackovčína, ani dorážky po skrumáži, a tak prišiel opäť trest, kedy po štandardke využil zaváhanie gólmana, ktorý nevybehol Jakúbek – 1:3. Hostia po faule Lalíka nepremenili ešte v 65. min penaltu Filom, ale víťazstvo si už udržali.

Góly: 40. Lalík – 14. Filo, 37. Žifčák, 67. Jakúbek.

Rozhodoval Meluš, ŽK: Mackovčín, Lalík, Klačo, Onder – Žifčák, Burdej, Maník, 200 divákov.

BOLERÁZ: Hrivňák – Klačo, Mackovčín, Mir. Daniš (67. Železník), Blaško, Humel, Penciak (67. Mikinič), Onder, Lalík, Líška, Kitta. Tréner J. Královič.

N. DUBNICA: Vladár – Burdej, Zahranyčnyj (76. Kucharík), Žifčák (65. Hrnčík), Behan, Filo (87. Vojvodík), Jakúbek, Maník, Švikruha, Držík, Častulín. Tréner R. Častulín.

Ďalšie výsledky 7. kola: Malženice – Hlohovec 0:0, Vrbové – Trenčianske Teplice 1:1 (0:1), 63. Andrísek – 41. Šiko, Častkovce – Tr. Stankovce 2:0 (0:0), 66. Adamec, 88. Madro, Myjava B – Jasl. Bohunice 2:3 (0:1), 68. Abrahám, 81. Holiš – 32. a 62. Krajčovič, 71. Pavlík, Bánovce mali voľno.

9. Boleráz        9          3          2          4          13:11   11

10. Tr. Stankovce        8          3          2          3          6:6       11

11. N. Dubnica           8          2          3          3          10:12   9

12. Šimonovany           8          2          3          3          5:8       9

13. Hlohovec   9          2          3          4          13:19   9

14. Tr. Teplice 8          1          4          3          4:17     7

15. Holíč          8          1          2          5          5:12     5

16. Prečín       9          1          2          6          7:18     5

17. Partizánske            9          1          2          6          13:30   5

1. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  10. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Bude FK Dubnica prepúšťať? Švec: Prišli sme o vyše 150-tisíc

Exkluzívny pohľad do vnútra dubnického futbalu.

Peter Švec pózuje s Marekom Kuzmom, jedným z lídrov Dubnice, ktorí ostali aj po minulej sezóne.
Rodák z Považskej o historických tituloch aj korone, ktorú prekonal.

Tomáš Frolo, poctivý robotník, ktorý sa nehral na hviezdu

Poctivý robotník v obrane. Rodák z Považskej Bystrice TOMÁŠ FROLO (38) sa nikdy nehral na hviezdu, napriek tomu dokázal to, o čom môže väčšina hokejistov iba snívať. Dva finálové štarty v Plzni a Litvínove pretavil v historické tituly pre svoje tímy.

Tomáš Frolo v drese bratislavského Slovana.