Piatok, 5. jún, 2020 | Meniny má LauraKrížovkyKrížovky

Brvnište zápas nedohralo,derby v Ladcoch

Sumár a komentáre zápasov 5. futbalovej ligy

Z. Kostoľany – Brvnište 6:2 (2:2) nedohrané

Nervózny zápas začal veľkými šancami v 6. a 7. min., V. Kramárik ani Cmarko však neskórovali. V 15. min po hlavičke Pavkejeho Čapliar loptu vyrazil na roh, z ktorého otvoril skóre hlavou Jarošinec – 1:0. O tri minúty na to opäť Pavkeje po rohovom kope mieril z troch metrov nad bránu. Po zaváhaní hosťujúcej obrany v 23. min trafil Pavkeje žrď a odrazenú loptu dorazil na 2:0 Cmarko. V 33. min.dovolili Kostoľanci vystreliť Máriovi Háronikovi, Hurtiš loptu neudržal a Matúš Háronik strelil prvý gól hostí - 2:1. O dve minúty Decký skákavou strelou vyrovnal na 2:2. Do druhého polčasu nastúpili hostia bez dvoch vylúčených hráčov. V 56. min po centri Mokoša dorážkou poslal domácich opäť do vedenia Pavkeje – 3:2. O dve minúty Cmarko sám pred brankárom zo šiestich metrov šancu nepremenil. V 63. a 65. min si hostia dali dva vlastné góly Kolembusom a Deckým. V 71. min Mokoš zvýšil na 6:2 a rozhodca následne ukončil stretnutie, pretože pre zranenia klesol počet hráčov hostí pod sedem.

GÓLY: 15. Jarošinec, 22. Cmarko, 56. Pavkeje, 61. vlastný Koĺembus, 63. vlastný Decký,

70. Mokoš – 33. Matúš Hároník, 36. Decký.

Rozhodoval Prelec, ŽK: Cmarko – Kolembus, V. Kramarík, ČK: 41. Matúš Hároník, 45. Mário Zelenák, 150 divákov

Z. KOSTOĽANY: Hurtiš – R. Zvalo, Výškrabka, Hancko, M. Zvalo, Mihálik (61. Mokoš), Pavkeje, Šurina, Mokoš, Cmarko, Jarošinec

BRVNIŠTE: Čapliar – Kolembus, Mário Zelenák, J. Barbosa, Hudek, T. Kramárik, Čelko, V. Kramárik, Decký, Mário Háronik, Matúš Háronik. FRANTIŠEK MAŠLONKA

Kanianka - Plevník 5:2 (4:1)

V 5. min po faule na M. Petráša z dvadsiatich metrov otvoril skóre Gajdoš – 1:0. V 9. min hostia trafili žrď a v 14. min ich zlú rozohrávku vystihol Baláž a samostatný nájazd premenil – 2:0. V 17. min sa dočkali aj hostia, keď si na loptu dobre nabehol P. Ďurkech – 2:1. V 19. min už bolo 3:1, keď Kalina prekvapil gólmana. V 33. min po faule na Marka zapískal rozhodca pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Gajdoš – 4:1. V 41. min chybnú rozohrávku obrancov Kanianky Plevník nevyužil, pretože zachraňoval Jantoška. V 60. min mali hostia šancu, ale dorážajúci Michal Buday trafil len žrď. V 63. min Švolík upravil na 5:1. V 66. min sa zranil hosťom gólman a do brány išiel hráč. V 77. min domáci Šnirc sám pred brankárom nepochodil. V 80. min zaujala strela z polovice ihriska od Pipíšku, ktorá letela tesne nad. V 87. min pekná strela hosťujúceho Michala Budaya zo 40 metrov skončila v bráne domácich a hostia tak skorigovali na 5:2. V poslednej minúte ešte zaujala strela Pipíšku z dvadsiatich metrov, ktorú brankár vyrazil.

GÓLY: 5., 33. Gajdoš (druhý z 11m), 14. Baláž, 19. Kalina, 63. M. Švolík – 17. P. Ďurkech, 87. M. Buday

Rozhodoval Bečka, ŽK: Gajdoš, Pekár – I. Čižmárik, 150 divákov

KANIANKA: Jantoška (79. Blažek) – Čampiš, L. Baláž, Gajdoš, Kôstka, A. Baláž (22. Marko), Petráš, Pekár, Pipíška, Kalina, Švolík (71. Šnirc)

PLEVNÍK: Jozef Bednár (66. Martin Janech) – Hrubo (80. Pavlovič), I. Čižmárik, Slaninka, J. Kremeň, L. Pajger, A. Buday, P. Ďurkech, Dodek, T. Ďurkech (73. Babínec), Michal Buday

VILIAM UGRÓCZY

V. Uherce - Horovce 2:0 (2:0)

Domáci sa ujali vedenia už v 11. min, kedy sa po faule na Kováča sa kopal pokutový kop. Ten premenil Cíger. V 42. min vypálil spoza šestnástky Kundala, jeho pokus brankár hostí vyrazil len nohami do vzduchu  a hlavou poslal loptu do siete Belianský – 2:0. Po zmene strán domáci kontrovali priebeh hry, viac gólov už ale nepadlo.

Góly: 11. Cíger (11 m), 42. Beliansky.

Rozhodoval Ďurčovič, ŽK: A. Gorelka, Körmendy, Balocký, Kučo, Pilný, 150 divákov.

TJ: Znášik – Jankula, Valter, Štálnik, Škoda, Beliansky (87. M. Duchovič), Kundala, Pekár (90. P. Duchovič), Cíger, Petráš (82. Mego), Kováč.

TATRAN: Cúcik – A. Gorelka, Buček, Körmendy, Balocký, P. Štrbák (89. Marek Siekel), Kebis, S. Pavlovič (87. Gašparek), Kučo, M. Štrbák, Pilný (70. N. Pavlovič).

Ladce – Streženice 2:0 (1:0)

Hostia v úvode pohrozili dvakrát Mariánom Loduhom, na druhej strane nedôrazne hlavičkoval Eliaš. Nebezpečné strely Mariána Loduhu a Šprtu v sieti neskončili. Hostia mali smolu, keď v prvom polčase pre zranenie prišli o troch hráčov. V 17. min  Martinka trafil iba brankára, Krajči v 22. min dôsledne sledoval loptu a prehodil brankára – 1:0. V 27. min po chybe obrany Hajduch na dvakrát zachraňoval pred útočníkmi hostí. V 52. min Eliaš po centri P. Oťahela minul bránu a v 55. min prestrelil L. Sviečka. V 75. min z jednástky zvyšoval Ondrašík po faule na Martinku. To už hostia hrali bez vylúčeného Rypáka. V 78. min P. Oťahel z voleja nastrelil žrď a v 87. min strelu E. Medňanského z päťky Hajduch reflexívne vytlačil vedľa brány.

Góly: 22. Krajči, 76. Ondrašík (11 m).

Rozhodoval P. Kollár, ŽK: Sagan, P. Oťahel, Martinka – Jozefovič, ČK: 73. Rypák, 150 divákov.

LADCE: Hajduch – J. Váň, L. Sviečka, Sagan (68. Ondrašík), Baláž (80. Mokrička), Kučera, E. Mražík, P. Oťahel, Martinka, Krajči, Eliaš (57. Kušík).

STREŽENICE: Jankovič – Struhárňanský Jozefovič, Martin Lamžo, Filiač, Gargulák (14. Janták), Vavrík, Michal Šesták, Šprta (39. Rypák), Marián Loduha (15. Krajči), E. Medňanský. FERDINAND GACH

Ďalšie výsledky 7. kola: St. Turá – Cigeľ 1:3 (0:0), 70. Ďuriš – 58., 66. a 76. Matuškovič, Chocholná-Velčice – Bošany 2:1 (1:1), 22. Tulpík, 57. Ján Tuhársky – 18. Kalina, Opatová – Tr. Turná 4:0 (1:0), 39. a 68. Augustini, 75. Havier, 85. Čaja, Uhrovec - Podolie 6:1 (1:0), 51. a 87. Škorec, 33. Stano, 57. Provazník (11 m), 61. Zajac, 73. Stuparič – 63. Augustín.

1. Cigeľ           7          7          0          0          20:8     21

2. Kanianka     7          6          1          0          23:6     19

3. Opatová      7          4          2          1          16:8     14

4. Veľké Uherce          7          4          2          1          15:8     14

5. Uhrovec       7          4          1          2          17:14   13

6. Chocholná   7          4          0          3          8:11     12

7. Zem. Kostoľany      7          4          0          3          15:22   12

8. Horovce     7          2          2          3          18:10   8

9. Brvnište     6          2          2          2          12:13   8

10. Stará Turá  7          2          2          3          12:14   8

11. Ladce       6          2          1          3          9:7       7

12. Bošany      7          2          0          5          10:14   6