Piatok, 20. október, 2017 | Meniny má Vendelín

Futbalisti Papradna sa konečne dočkali

Sumár a komentáre 7. kola 6. futbalovej ligy

Tuchyňa – Bolešov 2:2 (0:1)

V dobrom zápase z oboch strán dominovali dobré výkony brankárov a rýchle útoky. V 18. min tvrdú Mikolášovu strelu vyrazil M. Šatka s námahou na roh a o tri minúty pohrozili hostia, no Prna prehodil brankára aj bránu. Ten istý hráč v 40. min mieril vedľa a v 42. min si domáci obrancovia nerozumeli s brankárom. Čo využil J. Šatka - 0:1. V 45. min Mikolášova bomba tesne minula cieľ. Úvod druhého polčasu patril domácim, v 46. min trafil Štefula hlavičkou žrď. V 47. min bol Štefula po prieniku faulovaný a sám jedenástku premenil – 1:1. V 70. min videli diváci krásny gól Závodného volejom zdiaľky– 1:2. Tuchynčania vyvinuli úsilie na vyrovnanie a v 80. min Štefula po Mikolášovej prihrávke vyrovnal.

Góly: 47. a 80. Štefula (prvý z 11 m) – 42. J. Šatka, 70. Závodný.

TUCHYŇA: Gospič – M. Eliaš, Letko, Krajči, A. Filo, Mikoláš, Štefula, P. Hrehuš, Jozef Poliak, A. Bartoš (M. Juríček), Adamovic (M. Bartoš).
BOLEŠOV: M. Šatka – J. Šatka (Riečičiar), Janiš, Monček, Veselý, Prna, Senko, Michal Barták, Závodný, Šišaj, D. Barták. JOZEF POLIAK

D. Kočkovce – Podmanín 1:1 (0:1)

Domáci povzbudení bodom s Košece začali s chuťou a v 4. min Pšenákov priamy kop ohrozil bránu hostí. Pokusy J. Sovíka končili v 8. a v 10. min na neďalekom cintoríne. V 17. min Kvocera hlavičkoval nad. Obrana hostí kontrolovala situáciu pred bránou. V 32. min po akcii J. Sovíka s D. Pilárom Kubiš volejom otvoril skóre. Priamy kop Pšenáka v 37. min brankára neohrozil a v 40. min J. Sovík neuspel po nájazde proti Valachovi. Úvod druhého polčasu vyšiel skvele domácim, Frnka našiel Kvoceru, ktorý v 47. min vyrovnal. Hral sa bojovný zápas, akcie sa striedali, no strely Glórika, Kvoceru, resp. P. Kostelanského zmenu stavu nepriniesli. V 72. min Valach vyriešil závar pred svojou bránou a v 77. min Pšenákovu strelu zlikvidoval T. Kostelanský. V 81. min brankár hostí nevedel ako vyrazil gólovú strelu Pšenáka z troch krokov. Hráč si siahli na dno síl a tak je remíza zaslúžená.

Góly: 47. Kvocera – 32. Kubiš.

D. KOČKOVCE: Valach – Šábik, Kryštof, Urban, Frnka, Crkoň, Šedík, Mišík, Kvocera, Pšenák, Glórik.

PODMANÍN: T. Kostelanský – Martin Gardian, Škultéty, P. Kostelanský, Michal Gardian, R. Sovík, Papšo (Zahradový), D. Pilár, Kubiš (L. Gardian), P. Gardian, J. Sovík. (KM)

Udiča – Košeca 2:2 (1:1)

Oba tímy začali útočne a v 3. min T. Drblík nedostihol pekný center a v 7. min sa po rohu Mihalikova hlavička obtrela o brvno. V 15. min Mihalikovu šancu zmaril Kuliha pádom pod nohy, O dve minúty M. Drblík zaváhal v dobrej šanci a v 20. min po chybe obrany dostal hostí do vedenia Országh. O tri minúty T. Drblík pálil z otočky nepresne a v 28. min Dánek v šanci fauloval. V 32. min M. Drblík po sóle neprešiel obranou, ktorá spoľahlivo fungovala. Po rohu v 35. min Mihalik neprekonal Kulihu a v 38. min Žilka pádom pod nohy zachránil pred M. Drblíkom. Po dlhom centri v 40. min vyrovnal hlavičkou Dánek. Strnad v 54. min vystrelil nad a o dve minúty neprekonal brankára. V 57. min bol faulovaný M. Drblík a Kvasník jedenástku premenil – 2:1. V 65. min Mihalik stroskotal na obrane a na druhej strane Strnad mieril vedľa. V 70. min Kuliha kryl strelu Jozefa Palčeka. O dve minúty tvrdú strelu Štepanoviča Kuliha vyrazil pred Pružinca, ktorý z troch krkov prestrelil bránu. V 83. min Pružinec mieril vedľa. V 90. min Harušinec zabránil strele Jozefa Palčeka v ceste do siete, no v nadstavenom čase M. Vicen vyrovnal.

Góly: 40. Dánek, 57. Kvasník (11 m) – 20. Országh, 90. M. Vicen.

UDIČA: Kuliha – T. Drblík, Strnad, Papšo (Harušinec), Pacek, Habáň, Dánek (Súľovský), Cesnárik, Drienik, Kvasník (Solík), M. Drblík (Ignácik).
KOŠECA: Žilka – J. Barkáč, Országh, M. Vicen, J. Tomanica (Švehla), Jaroslav Palček, Pružinec, Mihalik, Štepanovič, Pavol Ondrejka, Jozef Palček. ADRIÁN DEMÁČEK

Jasenica – H. Poruba 1:0 (1:0)

Domáci začali tlakom, v 2. min strelu Pavlíka st. vyrazil P. Puček na roh, po ktorom si dal Čurik v 3. min vlastný gól. Hostia mali potom platonický tlak, ale bez gólových šancí. V slabom zápase bolo šancí na oboch stranách ako šafránu. Domáci išli za dôležitým víťazstvom, ktoré mohli poistiť v 90. min. Adamík na rútil sám na bránu, Majerík ho v šestnástke podrazil, za čo bol vylúčený. Nariadenú jedenástku Šibík poslal vedľa, no domácich to nemrzelo, pretože tri body ostali doma.

Gól: 3. vlastný Čurik.

JASENICA: M. Kňažko - Šibík, Pavlík st. (Strašík), Hlušek, Adamík F. Šterdas, Pavlík ml., J. Janáček (A. Kňažko), Mišúr (Krajčoviech), Heldes (M. Gáborík), Moravík.
H. PORUBA: P. Puček – Čurik, O. Šatka, Majerík, P. Dražkovec, P. Hudec, Hofierka (R. Živčic), Pučkovica, Š. Dražkovec (Juríček), Jánoško, A. Pagáč. (JA)

Lysá – Dulov 2:4 (0:2)

V prvom polčase domáci začali zostra, ale pokusy P. Kováča a M. Janíčka kryl gólman. Hostia využili prvú šancu, keď Hantákov center Fojtek neudržal a Ježo dal na 0:1. Futbalovejší hostia nedovolili domácim takmer nič a v 32. min a po centri D. Hrušku, ktorý predĺžil Borovský a Bujnoch trafil horný roh – 0:2. Po prestávke v 48. min po brankárovej chybe Mikšík zvyšoval na 0:3. Domáci prestriedali  a v 70. min nový hráč M. Panáček znížil na 1:3 a oživil nádeje Lysej, ktorá súpera pritlačila. Ani jedna zo striel bránu Dulova netrafila a v 85. min R. Pagáč z priameho kopu pod brvno zaskočil gólmana – 1:4. Tri minúty pred koncom znížil M. Panáček na 2:4.

Góly: 70. a 87. M. Panáček - 9. Ježo, 32. Bujnoch, 48. Mikšík, 85. R. Pagáč.

LYSÁ: Fojtek – Ľ. Janíček (Lišaník), L. Panáček, P. Kováč, Muziga (Prosnan), Hošták, Macko, Drdák (M. Panáček), M. Janíček, Repatý, A. Zlocha.
DULOV: Štefanec – D. Hruška, Zieba, Hanták, Bujnoch, Baláž, Ježo (Ďurčík), R. Pagáč, Mikšík (Bialeš), Borovský (Jánošík), Slabý (Cíbik). (KA)

Papradno – Ilava 3:0 (1:0)

V 5. min J. Galko po prihrávke S. Trúchlika zakončoval iba do brankára a po rohu si Šedo dal vlastný gól. V 22. min po prihrávke Tótha J. Galko zo šestnástky tesne prestrelil. V 41. min po spolupráci S. Trúchlika a Černošíka Kozáčik mieril vedľa z desiatich metrov. V 50. min po akcii J. Galka s Černošíkom Kozáčik trafil iba do brankára. V 53. min Tóth poslal loptu vedľa a v 55. min bomba S. Trúchlika skončila nad bránou. V 58. min J. Galko po peknom uvoľnení išiel sám na Vrábela, ktorý úspešne zasiahol. Kozáčik v 59. min trafil žrď, v 62. min Černošík opečiatkoval brvno a v 66. min si Kozáčik krásne spracoval center a z otočky trafil k žrdi – 2:0. V 70. min J. Galko osamotený prestrelil a v 74. min Černošík po slalome uvoľnil Šmulíka, ktorý prehodil gólmana – 3:0. V 84. min Černošík po obhodení troch súperov z päťky mieril tesne vedľa.

Góly: 5. vlastný Šedo, 66. Kozáčik, 74. Šmulík.

PAPRADNO: Hromadík – V. Hrebičík (Krátky), M. Hrebičík, S. Trúchlik, Tóth (Šmulík), Fujaček (Raninec), J. Galko, Černošík, Kozáčik, Lokšík (Pauk), Martinec.

ILAVA: Vrábel – Švitel, Šedo, Fábry (Goga), Bouhila (Porubčan), Suchánek, Hlásny (Janco), Hrubina, Jáňa, Dohňanský, Mišák (Šupák). PAVOL ZDURIENČÍK

K. Podhradie – Pov. Bystrica 0:3 (0:1)

Po opatrnom začiatku v 19. min vystrelil ako prvý Almásy, ktorého pokus Michal Kováč kryl. O minútu priam kop P. Staňa skončil vedľa. V 22. min po prihrávke M. Vlasatého nepremenil Szücs samostatný nájazd na gólmana. Strelu J. Valienta v 23. min vyrazil brankár a v 31. min priamy kop Ľ. Vlasatého zneškodnil T. Kováč. V 40. min po rýchlo rozohranom rohu Kozík prestrelil bránu. V 44. min J. Valient z jedenástky za faul dostal hostí do vedenia. Po prestávke bol zápas v réžii domácich, no strelecky sa im nedarilo. V 48. min Kozíkovom priamom kope jeho gólovú strelu T. Kováč vyrazil. Po rohu v 64. min hlavičku Ľ. Vlasatého zblokovala obrana, v 74. min ušiel Vadovský a Almásy hlavou zvýšil na 0:2. O minútu po prihrávke R. Tomanicu obrana zrazila strelu P. Staňa na roh, po ktorom P. Staňo hlavičkoval koníčkom nad. V 79. min ten istý hráč opečiatkoval žrď. V 90. min, keď domáci hrali vabank, Almásy trafil spoza šestnástky šibenicu – 0:3.

Góly: 74. a 90. Almásy, 45. J. Valient (11 m).

K. PODHRADIE: Michal Kováč – Rafaj, Thier, R. Tomanica, Ďatko (P. Suchomel), P. Staňo, M. Vlasatý, Kozík (Bagin), M. Puček, Ľ. Vlasatý, Szücs.

POV. BYSTRICA: T. Kováč – Vala, Rosina, Bušík, R. Valient, Ivanovič (Otradovec), Almásy, Sloboda, Bielik, J. Valient, Vadovský (Marián Gajdošík). (VM)

1. Pov. Bystrica           7          6          1          0          21:7     19

2. Košeca        7          4          3          0          19:7     15

3. Podmanín     7          4          2          1          22:12   14

4. K. Podhradie           7          4          2          1          11:7     14

5. Tuchyňa       7          2          5          0          19:12   11

6. D. Kočkovce           7          3          2          2          13:12   11

7. Dulov           7          3          0          4          10:19   9

8. Udiča           7          2          2          3          15:15   8

9. Jasenica       7          2          2          3          9:13     8

10. Bolešov     7          2          1          4          13:19   7

11. H. Poruba  7          2          0          5          17:18   6

12. Papradno   7          1          2          4          9:15     5