Streda, 11. december, 2019 | Meniny má Hilda

Hádzanársky sumár víkendu

Výsledky hádzanárskej extraligy, 1. ligy mužov a dorastu a krajskej súťaže žiakov.

EXTRALIGA

ŠKP Bratislava - Pov. Bystrica 30:30 (14:18)

Domáci viedli 2:1, no MŠK otočili Chudobom, ktorý bol so siedmimi gólmi najlepším strelcom prvého polčasu, na 2:4. ŠKP dotiahli na 4:4 a potom až do 16. min neustále o gól viedli – 8:7. Vyrovnaný stav pokračoval až do 22. min – 10:10, no potom hostia začali postupne gólovo unikať a v 26. min viedli 11:15 a ich náskok bol v závere prvého polčasu dokonca päťgólový – 13:18. Po prestávke hostia udržiavali štvorgólový rozdiel a všetko vyzeralo, že získajú cennú výhru. V 46. min bol stav 20:26 a s domácimi to nevyzeralo dobre. Lenže potom nastal obrat a po hluchej streleckej päťminútovke bolo v 51. min už iba 24:26. Pupík pretrhol strelecké suchoty – 24:27, no o dve minúty bol stav 26:27. Hostia dostali výhodu presilovky, počas ktorej skórovali Pupík a Strelec a v 55. min MŠK viedli 27:29. O minútu S. Mažár nepremenil sedmičku, no ani to hosťom nepomohlo. Bratislavčania znížili, ale Saitz ešte raz kontroval – 28:30. V závere hostia neustrážili Pomichala, a ten ich dvoma gólmi obral o výhru.

ŠKP: Pčola, Gálik - Korbel 5, Bočkay 2, O. Orosz, Kysel, Prokop 5, Hájnik, Sivák 4, Bugár 2, Mikuš, S. Mažár 8/3, Tomášek, Popelka, Tribula, Pomichal 4.

MŠK: Motlík, Biel, Dobroň - Pupík 5, Cifra, Š. Macháč 5, Bystrický 1, Chudoba 8/3, Tumidalský, Strelec 4, D. Valášek, Vallo 5, M. Macháč, Saitz 2, Kardoš, M. Kozák.

Vylúčení: 4:6.

Sedmičky: 4/3 – 3/3.

4. kolo: Šaľa – Prešov hrajú 29. 9., Pezinok – Hlohovec 19:38, N. Zámky - Malacky 37:28, Modra – Topoľčany 18:31.

16. kolo: Modra – Prešov 23:34.

1. Prešov         4          4          0          0          133:99 8

2. Šaľa            3          3          0          0          107:72 6

3. Topoľčany   4          3          0          1          116:94 6

4. Hlohovec     4          2          0          2          116:102           4

5. N. Zámky    3          2          0          1          96:84   4

6. Modra         5          2          0          3          131:148           4

7. Pov. Bystrica           3          1          1          1          81:69   3

8. ŠKP                        4          1          1          2          105:117           3

9. Malacky      4          0          0          4          86:127 0

10. Pezinok      4          0          0          4          87:146 0

1. LIGA MUŽI

2. kolo: ŠKP Akadémia - Martin 45:31, D. Streda – Levoča 34:31, Vajnory – Stupava 19:30, Piešťany - Cífer 28:25.

1. LIGA ST. DORAST

3. kolo: Modra - Pov. Bystrica 28:28 (11:17), Bystrický 12, Šadlák 4, Rosík 4, Hladký 2, Oselský 2, Kocifaj 2, Zábavčík, Aujeský, Prešov - Malacky /Stupava 40:23, Topoľčany – Košice 35:25, Hlohovec - ŠKP 28:34, Trebišov - Bojnice /Martin 40:22, N. Zámky – Levoča 30:27.

1. Topoľčany   3          3          0          0          94:72   6

2. ŠKP                        3          3          0          0          102:83 6

1. LIGA ML. DORAST

3. kolo: Modra - Pov. Bystrica 17:24 (9:11), Maliar 7, Sloboda 6, Oselský 6, M. Štefina 2, Červenec, E. Valášek, B. Kvaššay, Prešov - Malacky /Stupava 37:36, Topoľčany – Košice 35:17, Hlohovec - ŠKP 18:16, Trebišov - Bojnice /Martin 29:19, N. Zámky mali voľno.

1. Trebišov      3          3          0          0          85:63   6

2. Prešov         3          3          0          0          93:85   6

3. N. Zámky    2          2          0          0          53:37   4

4. Hlohovec     2          2          0          0          53:39   4

6. Topoľčany   3          1          0          2          79:67   2

7. ŠKP                        3          1          0          2          63:57   2

8. Malacky      3          1          0          2          81:90   2

9. Modra         2          0          0          2          31:50   0

10. Bojnice      3          0          0          3          63:86   0

11. Košice       3          0          0          3          56:96   0

ML. ŽIACI KRAJ

2. turnaj Považská Bystrica A: Pov. Bystrica A – Pov. Bystrica B 23:10 (9:5), Kopernický 3, Štefina 3, Pavlík 3, Urban 2, F. Kvaššay 2, Šesták 2, Krátky 2,  Hradil 2, Porubec 2, Ďurec, Kucharík - L. Chabada 2, Podolák 2, Podsedlý 2, Štrbek, Skáčik, M. Chabada, Zeman, THA Martin A – Bojnice 16:11, Pov. Bystrica B – MHáK Martin 5:15 (2:7), L. Chabada 3, Skáčik 2, K. N. Mesto - THA Martin B 50:4, THA Martin A –K. N. Mesto 8:32, THA Martin B - MHáK Martin 5:24, Pov. Bystrica A – Bojnice 33:17 (14:11), Kopernický 9, Urban 7, Štefina 6, Pavlík 3, F. Kvaššay 3, Ďurec 2, Krátky 2, Šesták.

2. Deti potrebujú na Vianoce rodinu. Drahé dary ju nenahradia
  3. Horskí záchranári sa vás vždy opýtajú túto otázku. Viete akú?
  4. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME
  5. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť?