Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Výborný výkon dubnických futbalistov

Dubnica – V. Meder 5:0 (3:0)

Domáci pred rekordne nízkou návštevou podali bojovný výkon, ktorý im vydržal až do konca. V 10. min Habšuda vysunul Turza, ktorého prihrávku Remšík zblízka poslal do siete. V 15. min Vangel odkopom trafil Kalmára, no ten jeho chybu nepotrestal. V 21. min Vangel vyrazil strelu T. Tótha a o štyri minúty už bolo 2:0. Dlhý Remšíkov center Poslal Habšuda z hranice šestnástky vysoký lobom ponad brankára a lopta zapadla presne do siete. V 31. min Gagičov volej letel ponad šibenicu a v 32. min Suchý zbytočne prihrával v dobrej pozícii. Potom sa v 39. min nepresadil Turza, no v 44. min sa vydal do šestnástky, kde ho fauloval T. Tóth a Štefánek jedenástku nekompromisne premenil. Aj po prestávke hrali Dubničania aktívne a v 49. min Turza prešiel obranou a keď jeho tvrdú strelu gólman trochu podcenil, bolo 4:0. V 53. min ušiel obrancom Habšuda, no loptu poslal tesne nad. O päť minút po Mészárosovom centri T. Tóth nastrelil žrď. V 62. min odvážnym skokom pod Bognárove nohy zachraňoval Vangel. Suchý pálil v 65. min nad, no v 70. min už mieril presne k žrdi – 5:0. V 77. min sa hostia už takmer tešili, no Bíró mieril zo šestnástky vedľa. V 90. min po Székelyho chybe Mojto namiesto strely do prázdnej brány prihrával ešte Remšíkovi, no ten šiesty gól nepridal. Pred najnižšou návštevou sa zrodilo najvyššie víťazstvo v posledných rokoch.

Góly: 10. Remšík, 25. Habšuda, 44. Štefánek (11 m), 49. Turza, 70. Suchý.

Rozhodovala Valentová, ŽK: T. Tóth, 76 divákov.

DUBNICA: Vangel – Suchánek, Suchý, Habánik (73. Tomáš), Poláček, Čurik, Štefánek, Šupák, Habšuda (66. Mojto), Remšík, Turza (80. Minárik). Tréner P. Kopačka.

V. MEDER: Székely – Milinkovič, Bolega, Hanzel, Pöthe (37. Baksics – , Kalmár, Bognár, Gagič (46. M. Tóth), T. Tóth, Mészáros, Marko (58. Bíró). Tréner A. Gögh. JOZEF ŠPROCHA

Púchov – Šurany 3:0 (0:0)

V úvode mal šancu Simonides, no Kopiš jeho strelu stačil zblokovať. Potom Bielik vyskúšal Cvika a v 20. min brankár hostí vyrazil strelu Mareka Gajdošíka. Hostia v v prvom polčase nebezpeční neboli, pokus Dikacza bez problémov kryl Letko. Pastorek v 39. min Cvika neprekonal a polčas skončil bez gólov. Po prestávke pohrozil Marek Gajdošík strelou do brankára, no v 53. min po prieniku obranou povedľa brankára dal prvý gól. O minútu na druhej strane Švajda hlavičkoval tesne nad. V 60. min Cvik kryl strelu Mareka Gajdošíka a v 64. min po faule na Kopiša Brezničan nepremenil jedenástku. V 66. min po rohu sa dostal k odrazenej lopte Luhový a hlavičkou od žrde zvýšil na 2:0. Štvrťhodinu pred koncom Cvik vyrazil strelu Bielika a Pastorek bol pri lopte neskôr ako brankár. V 82. min Zavadzan po Pastorkovej prihrávke trafil žrď, o štyri minúty donútil k zákroku Letka Janák. V 90. min poistil výhru Púchova Mynář – 3:0.

Góly: 53. Marek Gajdošík, 66. Luhový, 90. Mynář.

Rozhodoval A. Gádoši, ŽK: Turan, 175 divákov.

PÚCHOV: Letko – Paliesek, Riška, Brezničan, Kopiš (70. Mynář), Zavadzan, Luhový, Pilát (28. Pastorek), Gamboš, Bielik (79. Rosina), Marek Gajdošík. Tréner J. Vágner.

ŠURANY: Cvik – Bencsík, Procháczka, Turan, Schroner, Simonides (77. Janák), Dudáš, Gábriš, Tvrdoň (84. Timoranský), Dikácz, Švajda. Tréner M. Halás. (FK)

Led. Rovne – Vion B /Vráble 3:0 (3:0)

Sklári začali lepšie a v 14. min po Kopúňovom centri otvoril skóre Riečičiar. V 18. min domácim vyšiel rýchly protiútok, ktorý zakončil druhým gólom Lipták. V 22. min Sombat mieril tesne nad v 30. min po vyšachovaní obrany zakončil silnú polhodinu domácich tretím gólom Lipták. V 36. min sa Pokorný rútil sám na bránu, ale Pichňa ho vychytal. Po priamom kope Gešnábela čaroval Bačík v 38. min. V 53. min Sombata vychytal v šanci Bačík a v 67. min zmaril Pichňa tutovky Detka a Liptáka. V 76. min Gešnábel zblízka trafil iba žrď a domáci si pripísali ďalšie tri dôležité body.

Góly: 18. a 30. Lipták, 14. Riečičiar.

Rozhodoval Otiepka, bez ŽK, divákov.

LED. ROVNE: Bačík – Tomana (84. Kojtal), Kollár, Detko (87. Gašpárek), Lipták, Riečičiar (81. Ďurovec), Pokorný, M. Hruška, Híreš, Čiernik, Kopúň. Tréner M. Púček.

VION B: Pichňa – Kastelovič, Sombat, Husár (63. Balko), Fekiač, Gešnábel, Da Silva (74. Tužinský), Advigov, Silva, Pastva, Bakaľár. Tréner M. Reischl. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Beluša – Šaľa 1:1 (0:1)

Belušania nastúpili na zápas bez dvoch opôr, zraneného P. Mišutku a Novisedláka, ktorý sa deň predtým ženil. Hostia boli v prvom polčase lepší, mali šance, no ich strelám chýbala presnosť. Po zlej domácej rozohrávke otvoril skóre v 10. min Herceg. Domáci si v prvom polčase gólovú šancu nevypracovali, hostia niekoľkokrát neúspešne pohrozili. Po prestávke sa obraz hry zmenil, domáci výrazne pridali. Prišli šance P. Gaža, dve F. Vavríka, ale stav sa nemenil. Až po faule na Hrenáka v 75. min vyrovnal z jedenástky M. Gorelka. Ďalší gól Hrenáka neplatil pre ofsajd. Zápas dvoch rozdielnych polčasov, kde v prvom dominovali hostia a v druhom domáci, skončil deľbou bodov.

Góly: 75. M. Gorelka (11 m) – 10. Herceg.

Rozhodoval Patrovič, ŽK: Pavol Vavrík, Martinka, Jurga – Tóth, Surányi, Vanek, 150 divákov.

BELUŠA: Ciesar – J. Gažo, M. Gorelka, Pavol Vavrík, Martinka (70. Škulec), F. Vavrík, L. Zapotoka, Mikuška (54. Hrenák), Jurga, P. Gažo, Strapko (61. Kršák). Tréner J. Kamenčík.

ŠAĽA: Rusznák – Tóth, Ďatko, Szalay, Petrovský, Jurík, Herceg, Kochan (81. R. Prúčny), F. Prúčny, Guemache, Surányi (61. Vanek – 86. Popara). Tréner P. Bartoš.

Ďalšie výsledky 8. kola: Komárno – Galanta 2:0 (0:0), 60. Faragó, 73. Haša, Topoľčany – Neded 3:0 (1:0), 31., 58. a 87. Militosjan, V. Ludince – DAC B 0:3 (0:1), 7. a 57. Sandal, 70. Tóth, Horná Nitra - Nové Zámky hrajú 5. 10. o 15. h, Nemšová – FC Horses hrajú 12. 10. o 14.30 h, Gabčíkovo malo voľno.

1. Púchov        11        7          3          1          21:8     24        (+3)

2. Komárno     10        7          2          1          31:10   23        (+5)

3. L. Rovne      10        6          3          1          22:13   21        (+6)

4. DAC B        11        6          2          3          13:9     20        (+2)

5. Topoľčany   11        6          1          4          20:17   19        (-2)

6. Galanta        10        5          3          2          18:9     18        (+6)

7. Beluša          11        4          4          3          13:12   16        (-2)

8. V. Ludince   11        4          4          3          17:17   16        (-5)

9. V. Meder     10        4          2          4          11:17   14        (-1)

10. Gabčíkovo 10        4          1          5          10:12   13        (+1)

11. Šurany       10        4          1          5          21:25   13        (-2)

12. ViOn B Vráble      10        3          3          4          15:13   12        (-3)

13. Šaľa          11        3          3          5          10:11   12        (-6)

14. Horses       10        3          3          4          13:20   12        (+3)

15. H. Nitra     9          2          3          4          12:13   9          (0)

16. Nemšová   9          3          0          6          14:20   9          (0)

17. N. Zámky  9          2          1          6          12:18   7          (-2)

18. Neded       11        2          1          8          10:29   7          (-14)

19. Dubnica     10        1          2          7          10:20   5          (-10)

1. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
  2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  3. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  4. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  5. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  6. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  7. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  8. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  9. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  10. Venujte na Vianoce darček plný informácií
  1. Changes to the System of Remedies under the Amendment to the PPL
  2. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  3. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
  4. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
  5. Venujte na Vianoce darček plný informácií
  6. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  7. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  8. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

GALÉRIA: Čaro Vianoc na vašom stole

Pozrite si galériu krásnych výtvorov v podobe adventných vencov našich čitateľov.

Projekt odpadového hospodárstva bude reprezentovať na medzinárodnom fóre

Inovatívny projekt odpadového hospodárstva v obci Košeca v Ilavskom okrese bude jedným zo šiestich projektov, ktoré budú Slovensko reprezentovať v medzinárodnom finále súťaže Za