Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Domaniža ratovala bod, Borčice nezaváhali

Sumár a komentáre 8. kola 4. futbalovej ligy

Domaniža – Šimonovany 2:2 (1:1)

V 10. minúte pohrozili hostia Oravcovou strelou nad. Potom sa hra kúskovala, až v 32. minúte po protiútoku a strele M. Košúta sa dostal M. Šterdas k odrazenej lopte a z päťky ju poslal do siete – 1:0. V 35. minúte po rohu Oršula pätičkou trafil žrď. O štyri minúty po samostatnej akcii Laurincovu strelu Kubiš vyrazil na roh. V 42. minúte po nepriamom kope hlavičkoval do siete Chrenko – 1:1. V 60. minúte po nepriamom kope Sviteka lopta skončila tesne nad brvnom. Osem minút pred koncom po skrumáži Rusnák dostal hostí do vedenia. Po dlhom centri P. Kardoša v 88. minúte M. Košút neuspel, v 90. min Valjent z priameho kopu obstrelil múr, no jeho strelu Gramblička vyrazil na roh. Predĺžený center Miroslava Kvaššaya Svobodom dorazil do siete M. Šterdas – 2:2.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 32. a 90. M. Šterdas – 43. Chrenko, 82. Rusnák.

Rozhodoval Bogár, ŽK: Michal Petrík, Miroslav Kvaššay, Svitek – Kotula, Barta, 140 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – P. Kardoš, Svoboda, M. Šterdas, Haviar, Braciník, Michal Petrík, Miroslav Kvaššay, M. Košút, Svitek, T. Lednický (55. Valjent).

ŠIMONOVANY: Gramblička – Oršula, Oravec (90. Reichel), Rusnák, Varga, Kotula (69. Sobota), Laurinec (63. Barta), Chrenko, Jakubík, Halás, Rybanský. RADO HAVIAR

Hlohovec – Prečín 4:2 (1:2)

V prvom polčase prišiel hrať Prečín zo zabezpečenej obrany a na brejky, čo domáci podcenili a v 25. min prehrávali 0:2. Prečín naďalej bránil, Hlohovčanov mohol vykúpiť Ivanič, no z troch svojich tutoviek využil iba jednu, tesne pred odchodom do šatní. V druhom polčase bol tlak domácich priam až drvivý, hostia postupne odišli kondične aj herne a chvíľami odolávali zázrakom. Keď už bol gólman hostí prekonaný, zastúpil ho spoluhráč. Všetko sa zlomilo v 83. min, kedy vyrovnal na 2:2 z penalty Suchánek. Po rozohrávke sa napádaní hostia zbavili lopty odkopom, domáci založili rýchly útok a Ivanič zvrátil stav stretnutia – 3:2. Zdecimovaný hosťujúci káder ešte dorazil štvrtým gólom Andrássy. Hostia okrem troch brejkov, z ktorých vyťažili dva góly nepredviedli takmer nič.

Góly: 44. a 84. Ivanič, 83. Suchánek (11m), 86. Andrássy – 4. Blaško, 25. Orávik.

Rozhodoval Poruban, ŽK: Chalány – Vojtek, Sádecký, 100 divákov.

HLOHOVEC: Planický – Pinček (78. Andrássy), Cabadaj, Svíba, Chalány, Ivanič, Došek, Modrovič, Srnka (46. Krajčo, 90. Planeta), Adamík, Suchánek. Tréner J. Dekýš.

PREČÍN: Bartek – Sádecký, Vrábel (64. Galát), Vojtek, Ľ. Gajdošík, Škrabák, Orávik, Michalec, Pauer, Hybben, Blaško. Tréner J. Kútny. (STC)

N. Dubnica – Malženice 0:0

V 3. min nedotiahol sľubnú akciu P. Balážik a v 4. min po Filovom prieniku napálil Jakúbek loptu do spojnice. V 16. min Močko bravúrne zneškodnil hlavičku Jakúbeka, ktorého ďalšiu nebezpečnú strelu  vytlačil s námahou na roh v 21. min. V závere polčasu mali šance hostia, no ich strely boli nepresné. Po prestávke Malženice spresnili hru, no šancu mal najprv domáci Žifčák, ale Močko čaroval. V 56. min Chynoradský nedočiahol pekný center a v 58. min P. Balážik nastrelil žrď. Po druhej žltej karte bol v 63. min vylúčený hosťujúci Kukučka. V 65. min si Žifčák zle spracoval loptu v šanci a v 78. min Jakubek minul center. V 80. min Lulovič spálil čistú šancu a 85. min Chynoradský zblízka minul bránu. Novodubnický tlak nebol úspešný a nepriniesol prvú domácu výhru.

Rozhodoval Kotrec, ŽK:Vojvodík – Lulovič, Kukučka, P. Balážik, R. Balážik, ČK: 63. Kukučka po 2 ŽK, 150 divákov.

N. DUBNICA: Vladár – Burdej, Zahranyčnyj (46. M. Hrnčík), Žifčák (72. Vojvodík), Behan, Filo, Jakúbek, Maník, Švikruha, Držík, Lendvay.

MALŽENICE: Močko – Chynoradský, Lulovič, Vdovjak, Lošonský (46. Hlúch), Kukučka, Barborík, Pikulík (R. Balážik), Rehák (90. Braniša), P. Balážik, Benkovský. (VB)

Borčice – Častkovce 2:0 (1:0)

Favorizovaní domáci podali dobrý výkon a súperovi veľa nedovolili. Častkovčania počas celého zápasu nevystrelil ani raz na domácu bránu. Aktivitou hýril najmä strelec Novák, o ktorého neúspešne usilovala Trnava. Po nevyužitej šanci sa presadil v 36. min, keď po jeho akcii mu Mačina ponúkol gól a Novák dorážal loptu z bránkovej čiary. Borčice mali aj ďalšie dobré príležitosti, v sieti neskončila dobrá strela Nováka a šťastie nemal po štandardke Mravec. Definitívu trojbodovému zisku dal v 84. min po prihrávke Barčíka opäť Novák.

Góly: 36. a 84. Novák.

Rozhodoval Hegedüš, ŽK: Osuský, Halás, Adamec, Rusnák, 290 divákov.

BORČICE: Kosa – Kočka, Hanzel, Augustini, Barčík, Mačina (82. Zuziak), Mravec, Siva, Novák (89. Decký), Náther, E. Le Giang (72. Ujlaky).

ČASTKOVCE: Korček – Sarr, Čechvala, Osuský, Halás, Husár, Vlado (58. Jančovič), Madro, Adamec, Končitík, Rusnák (78. Ostrovský). (BO)

Ďalšie výsledky 8. kola: Holíč – Partizánske 4:1 (2:1), 9. a 69. T. Slovík (druhý z 11 m), 38.  Milota (11 m), 49. Nečas – 44. Slivka, Tr. Teplice – Bánovce 0:4 (0:2), 33. a 76. Ondráš, 37. Mrocek, 84. Oravec, Jaslovské Bohunice – Boleráz 2:2 (0:1), 67. Dobiš, 90. Krajčovič (11m) – 15. Blaško, 68. Klačo, Tr. Stankovce – Vrbové 4:1 (3:1), 10. Puna, 20. Záhumenský, 39. Antošík, 84. Poruban – 41. Michálek, Myjava B mala voľno.

1. Borčice        8          7          1          0          25:3     22

2. Bánovce      9          7          1          1          25:8     22

3. Častkovce   9          4          4          1          13:7     16

4. J. Bohunice  10        4          4          2          12:9     16

5. Tr. Stankovce          9          4          2          3          10:7     14

6. Vrbové        8          3          4          1          15:14   13

7. Domaniža     9          4          1          4          18:18   13

8. Malženice    9          2          6          1          12:6     12

9. Myjava B     9          3          3          3          12:9     12

10. Boleráz      10        3          3          4          15:13   12

11. Hlohovec   10        3          3          4          17:21   12

12. N. Dubnica            9          2          4          3          10:12   10

13. Šimonovany           9          2          4          3          7:10     10

14. Holíč          9          2          2          5          9:13     8

15. Tr. Teplice 9          1          4          4          4:21     7

16. Prečín        10        1          2          7          9:22     5

17. Partizánske            10        1          2          7          14:34   5