Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

3. liga 21. kolo + dohrávka

Hostia od začiatku začali bojovne a v prvom polčase boli rýchlejší a dôraznejší. V 12. min pohrozili rýchlym Tárnyikom, ktorý mieril nad. V 18. min znova po rýchlej akcii od Vrtiela sa dostal k lopte Tárnyik a jeho prudkú strelu Miščík vyrazil.

Matador Púchov B
- Juhcelpap Štúrovo 0:0
V 33. min zobral loptu za polovicou Mišicák, obišiel Šovčíka a Miščík sa poriadne zapotil, aby jeho strelu vyrazil na roh. Až v 40. min domáci získali prvý roh a prvýkrát Šovčíkom ohrozili Proházsku hlavičkou tesne nad bránu. V závere vystrelil prvú strelu medzi žrde Raninec, ale Proházska všetko vyriešil. V druhom polčase po dohovore v šatni domáci hru vyrovnali a začali sa viac osmeľovať. V 49. min Holčík vysunul Michálka, ten potiahol loptu po krídle a prudký center Šovčík poslal hlavou tesne nad. V 66. min pekne vystrelil Moravčík, ale Miščík vyrazil a dorážku obrana zrazila na roh. O minútu prešiel Balázs po krídle a prihrávku tečovanú Bábskym Miščík reflexívne vyrazil nad brvno. V 71. min po pravej strane vysunul Michálek Priečka, no jeho prudkú strelu brankár vyrazil a obrancovia odvrátili loptu do bezpečia. V 80. po dlhom pase do 16-ky Proházska vyboxoval tvrdú strelu a vzápätí kryl Madarovu dorážku. Do konca sa obe mužstvá snažili strhnúť výhru na svoju stranu, no bezvýsledne.
Pred 200 divákmi rozhodoval Mizerák, ŽK: Priečko. MATADOR B: Miščík - Štofík, Hrehuš, Jurga, Pauer, Holčík, Šovčík (71. Madara), Raninec, Labun, Náther (22. Michálek, 87. Poliak), Priečko. Tréner L. Stehel. JUHCELPAP: Proházska - Mišicák, Balázs (90. Armai), Harhovský, Vrtiel, Gavroň, Tárnyik, Kanás, Saláta, Moravčík, Bábsky (68. Horňan). Tréner L. Totkovič.
František Leško
AFC Nové Mesto - Crystal Lednické Rovne 2:0 (1:0)
Góly: 39. M. Bogora, 73. P. Bogora.
Domáci od úvodných minút hrali opatrne, dá sa povedať, že až prehnane ustráchane. Naopak, hostia pôsobili sebavedome, hrali jednoduchý kombinačný futbal a prvých 30 minút nepustili hráčov AFC do ničoho vážnejšieho. V 11. min poslal Basila prízemný center do päťky, pred prázdnou bránou číhal J. Martinka, avšak bol z toho iba roh. Novomešťania z minima vyťažili maximum, keď Omasta v 39. min poslal z ľavej strany polocenter na M. Bogoru, ten loptu spracoval a prízemnou strelou otvoril skóre - 1:0. V druhom polčase sa domáci o niečo zlepšili, dôslednejšie bránili a hrali s vetrom. Rozhodujúcim momentom bola zrejme 52. min, keď si nervy neudržal na uzde P. Martinka a hlavný arbiter ho bez mihnutia oka poslal za odplácanie predčasne pod sprchy. Výsledok mohol poistiť P. Bogora, ale v 55. min sa mu to ešte nepodarilo, keď stál zoči-voči brankárovi Minárechovi, ktorý šancu zlikvidoval. Podarilo sa mu to až v 73. min, keď domáci zachytili nepresnú rozohrávku a na jej konci bol P. Bogora. Hostia sa i napriek nepriaznivému výsledku nevzdávali, neustále hrozili kontaktným gólom a potvrdzovali, že aj v oslabení sú veľmi nebezpeční. V 77. min striedajúci Detko vnikol do pokutového územia, loptu dostal Grendel, ale jeho pokus skončil na brvne Palkechovej brány. Hostia zanechali veľmi dobrý dojem a prehra je pre nich veľmi krutá.
Pred 300 divákmi rozhodoval Kastelovič, ČK: P. Martinka. AFC: Palkech - Ježík, Šumaj, Benko, A. Šupka, P. Šupka (72. Balcír), Omasta, Bočák, M. Bogora, Gabriš, P. Bogora. Tréner J. Trebatický. CRYSTAL: Minárech - Meliš (83. Mišík), P. Martinka, Kadlec, Šatka, Basila, S. Turza, B. Turza, Grendel, Václavík, J. Martinka (46. Detko). Tréner V. Kavecký. (bo)
Ďalšie výsledky: Spartak Trnava B - MFK Topvar Topoľčany 1:1 (1:0), ŠK Vegum Dolné Vestenice - FKM Nové Zámky 5:0 (1:0), ŠK Blava Jasl. Bohunice - MFK Myjava/Turá Lúka 1:1 (0:0), SH Senica - KFC Majorka Komárno 1:1 (0:0), Slovan Levice - Spartak Vráble 1:0 (1:0), Slovan Nem­šová - Spartak Bánovce n/B. 1:1 (1:1).
Matador Púchov B/Dohňany – N. Zámky
5:0 (2:0)
Za neustáleho dážďa na šmykľavom teréne mali domáci veľkú prevahu a v 11. min po Holčíkovom úniku Michálek na dvakrát loptu dopravil do siete – 1:0. V 26. min po rohu Náthera Jurga hlavou zvýšil na 2:0. Hostia v 68. min faulovali pred šestnástkou Priečka, priamy kop zahral Náther a Priečko zvyšoval na 3:0. O štyri minúty vybojoval na vlastnej polovici loptu Novisedlák, ideálne vysunul Náthera, ktorý sólo z polovice ihriska zakončil hokejovým blafákom brankárovi a strelou do prázdnej brány upravil na 4:0. V 74. min po rohu Pauer ďalšou hlavičkou dal výsledku konečný stav na 5:0. Hostia mali iba niekoľko protiútokov, no na vážnejšiu akciu sa nezmohli, a tak sa Dohňany tešili z prvej jarnej výhry.
Púchov B/Dohňany: Valach, Raninec, Hrehuš, Jurga, Pauer, Holčík (65. Štofík), Michálek (76. Šovčík), Labun (46. Beliančin), Novisedlák, Náther, Priečko. Tréner L. Stehel. N. Zámky: Madarász, Močkor (46.Štofko), Čaplák (80. Mančík), Zsák, Sarközi, Mach, Trnka (65. Dékany), Sepeši, Vadkerty, Döme, Polgár. Pred 100 divákmi rozhodoval Žákech.
1. D. Vestenice 21 15 2 4 49:16 47
2. Trnava B 21 12 6 3 44:18 42
3. Led. Rovne 21 11 5 5 35:16 38
4. Púchov B 21 12 1 8 35:17 37
5. Vráble 21 11 4 6 24:16 37
6. Nové Mesto 21 11 2 8 34:24 35
7. Topoľčany 21 9 6 6 26:20 33
8. Štúrovo 21 7 10 4 32:19 31