Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA 19. KOLO

Podmanín inkasoval v Plevníku tuctovú nádielku

Vo vyrovnanom zápase mohli v 20. min dať vedúci gól domáci, no Turza pokutový kop bravúrne Pučekovi vyrazil. Veľkú šancu Ilavy mal E. Pagáč, ale prestrelil a Barkáčova strela tesne minula šibenicu.

Prejta – Ilava
0:0
U domácich mal vyloženú šancu v 80. min Králik, no aj pre neho bola brána primalá. Prejta: Vrábel, Uhlík, Ronec, Palček, Duras, Bagin, Puček, Králik, Mutala (Bušík), Marienka, Vysocký. Ilava: Turza, Barkáč, Držík, M. Šatka, Šedo (Staňo), P. Pagáč, Fusek, Pilát (Ľ. Šatka), Strapko, E. Pagáč, Gašpar. Rozhodovali Pagáč, Švec, Gábor. ŽK: Držík. (pa)
Brvnište – Borčice
1:0 (1:0)
Prvý polčas začal obojstranne opatrne, potom sa hra rozbehla a útoky sa striedali na oboch stranách. Väčšina akcií však končila na hranici šestnástky. Za zmienku stála iba strela Miniarika v 10. min z 30 m. V 28. min Šlesár z päťky nedosiahol loptu, ale o minútu všetko napravil, keď unikol a dal jediný gól zápasu. Hostia priamu strelu vyslali až v 40. min, ale slabý Solínov pokus skončil v rukách brankára. V druhom polčase domáci poľavili, Borčice prevzali iniciatívu a neustále útočili. Brvnišťania iba ojedinele pokúšali šťastie, ale ani oni neboli úspešní. Brankári mali menej práce, ale dobre obstáli. V závere B. Čapliar zlým odkopom trafil brvno vlastnej brány.
Brvnište: Bratina, Priesečan (M. Hároník), Čvirik, B. Čapliar, M. Čapliar, Koreník (Lejtrich), Miniarik, Vališík (Ecker), Barbosa, Šlesár, Španihel. Borčice: Hudcovský, Paška, Vraník, Kuric, Kočka, Mazáň, Košťál, Rác (Burdej), Kopačka, Solín, Sedláček. Rozhodovali Koleno, Pauer, Badár, 200 divákov. ŽK: Mazáň, Sedláček. Adrián Demáček
Beluša – Dulov
2:0 (2:0)
Hostia začali ofenzívne a v 2. min vypálil zo 40 metrov Vozár, no Gombár bravúrne vytlačil strelu na roh. V 4. min strela Topolana z priameho kopu prepadla brankárovi cez ruky do siete – 1:0. Od tohoto momentu ovládli Dulovčania hru a do 35. min mali štyri gólové šance, no všetky Gombár zlikvidoval. V 40.min po Petríčkovej akcii zvyšoval na 2:0 Medňanský. Hostia sa snažili, ale druhý polčas sa vôbec nemusel hrať. Šancí nebolo, a tak sa udeľovali aspoň žlté karty. Dulovčania nedokázali prekonať pevnú obranu Beluše, ktorá výhru ustrážila. Beluša: Gombár, Ďurica, Baranec, Vričan, Drošťák, Kačenka, Medňanský (Kubena), Šedík, Petríček (Královič), Topolan, Boháčik. Dulov: Prekop, Vozár, Slabý (Novosad), Mikoláš, Lazor, Gajdoš, Pavliš, Cíbik, Baláž, Pažitný, Mojto.
Rozhodovali P. Stratený, M. Stratený, Milčík, 150 divákov. ŽK: Ďurica, Vričan, Mojto. (col)
Udiča – Horovce
0:2 (0:1)
Janíček pokračoval v trende horovských rýchlych gólov.Už v 3. min otvoril skóre, potom ako Gatial vybojoval loptu, posunul ju Prekopovi a po jeho vtipnom prenechaní hostia viedli. Domáci ostali v šoku a v 6. min Prekopovu bombu Bašo bravúrne vyrazil na roh. Prvá štvrťhodina patrila hosťom, no v 18. min po nevinnej akcii Macháček trafil žrď. Horovce potom prevzali iniciatívu ale v 25. T. Gašpárek vystrelil nebezpečne vedľa. V 32. min prenikal Gatial, obrancovia ho stiahli. Po priamom kope Siekel strieľal tesne nad. V 49. min Matušík zaváhal na päťke a hostia mohli zvýšiť v 50. min, no osamotený Janíček netrafil. Potom po obrovskej chybe išiel v 62. min Oravec sám na Lukáča, avšak ten jeho volej reflexívne vyrazil. Udičania nakopávali dlhé lopty, čo neviedlo k úspechu. V 82. min sa Siekel ideálne uvoľnil, prihral Gatialovi, a ten z takmer bránkovej čiary zvýšil na 0:2.
Udiča: Bašo, P. Chochel, Crkoň (Mikula), Ištok, Harvánek, Oravec, Macháček, Matušík, T. Gašpárek (Remiš), Doblej, M. Gašpárek. Horovce: Lukáč, Kučo, F. Kováč, Štefanec, Gereg, Svorada, Janíček, M. Siekel, Prekop, Gatial, M. Dubový. Rozhodovali Marušinec, Gančár, Bezdeda. ŽK: Ištok. (keb)
Ladce – Papradno
0:0
V prvom polčase ako prvý v 15. min pred Jamrichom zachraňoval Krištof. O tri minúty Habánek mieril tesne nad. V 20. min pohrozili hostia Nemčíkom a o dve minúty po priamom kope Pagáča zasiahol Krištof. Hromkov center odvracala obrana a v 29. min Jamrich prestrelil. Potom udreli hostia a v 34. min Kurnocík trafil žrď Jankeho brány. Najväčšiu šancu mal v 41. Nemčík, ktorý prestrelil prázdnu bránu. Druhý polčas sa hralo vlažne, v záverečnej dvadsaťminútovke Ladce pritlačili. Galko v 75. min neuspel, o dve minúty trafil Jamrich žrď a sedem minút pred koncom Galkovu hlavičku chytil brankár. Bodku dal Hromka v 87. min strelou vedľa. Ladce: Janke, Šedík, Galko (J. Váň), Koštialik, Michal Habánek, Hudec (Mrážik), Jamrich, Patka, Hromka, Pagáč, Porubčan (Prekop). Papradno: Krištof, Trúchlik, Kurnocík, Lališ, J. Balušík (P. Balušík), Martinec, Klabník, Černošík, Počiatek, Chrapko (Španihel), Nemčík. Rozhodovali Pecuš, Cíbik, 150 divákov. ŽK: Kurnocík, P. Balušík. (ga)
Plevník – Podmanín
12:0 (5:0)
Hostia prišli iba ôsmi a do brány sa postavil hráč z poľa. V 6. min otvoril účet Jakubec, v 22. min začal svoju kanonádu Kušnier hlavou a v 26. min dorazil loptu do siete opäť Kušnier – 3:0. Po rohu dal na 4:0 hlavou v 38. min Kremeň a v 40. min brankár neudržal loptu a Kušnier sa nemýlil – 5:0. Z hostí vystrelil potom z 35 metrov Valášek, ale to bolo všetko. V 55. min skóroval Kušnier, v 58. min Tamáši hlavou zvýšil na 7:0 a o dve minúty dal Butko ôsmy gól. V 65. min po brankárovej chybe Jakubec dal na 9:0 a desiaty gól dosiahol v 70. po Butkovom dlhom aute hlavou Kušnier. Ten dokončil skazu Podmanína ďalšími gólmi v 78. a v 80. min. Plevník: Čupec, Kremeň, Jurčaga, Butko, Kušnier, Kucharík, (J. Tomaník), Jakubec, Adamec (Hozdek), Dodek, Gaňo, Tamáši. Podmanín. R. Kostelanský, Minarech, Majtán, Valášek, Michalík, Jozef Kostelanský, Hôrecký, Lokšík. Rozhodovali Weissabel, Strýček. (mi)
Pruské – Pov. Bystrica
1:3 (1:1)
Domáci diváci čakali, že po úspechu v Podmaníne Pruské bude znova bodovať. V 4. min Minárik trafil brvno brány Ravenu a o minútu Gáborík trafil domácu žrď. Rovnaký kúsok sa v 27. min podaril aj Hybbenovi. Vedúci gól Pruského dosiahol v 31. min Košík. V 37. min z pokutového kopu vyrovnal Masaryk. V druhom polčase v 69. min dostal hostí v 69. min do vedenia Mišutka a v 82. min potvrdil výhru Masaryk. Hostia dostiahli zápas do víťazného konca. Pruské: Rajník, Milistenfer (Vlasatý, Bolebruch), M. Suchánek, Rebro, Galko, V. Suchánek, Minárik, Machala, Šatka, Košík, Tomanica. Pov. Bystrica: Smataník, Hedera, Gardian, Martinka, Briestenský, Masaryk, Hybben, Ištok, M. Gáborík, Mišutka (Kukučka), J. Gáborík. Rozhodovali Ivaniš, Dobrodenka, Kováčik pred 100 divákmi. ŽK: Machala, Rebro, Vlasatý, Hybben, Masaryk. ČK: Gardian. Ján Borčányi
1. P. Bystrica 17 14 1 2 56:21 43
2. Horovce 17 10 4 3 38:20 34
3. Beluša 17 10 2 5 29:16 32
4. Ilava 17 9 3 5 27:23 30
5. Papradno 17 8 5 4 26:20 29
6. Borčice 17 8 3 6 26:18 27
7. Ladce 17 8 3 6 26:21 27
8. Prejta 17 7 4 6 22:23 25