Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

V Bolešove nehrali, bodový finiš D. Breznice

Sumár a zaujímavosti 7. a 8. futbalovej ligy

Nováčik z Lazov zabral, čo si odniesla Pružina, ktorú zaskočili dva rýchle góly v úvode zápase.

Malé Lednice sa po zostupe nevedia dať dohromady a výsledkom bola domáca prehra so Sverepcom, ktorý viedol už 0:2. Vlaňajší šiestoligista je už iba o bod pred poslednou Dolnou Breznicou.

V súboji tabuľkových susedov D. Mariková rozhodla o výhre nad Praznovom až po prestávke troma gólmi.

Favorizované Dohňany v D. Breznici inkasovali už v 1. min, no o dvadsať minút už viedli 2:1 a deväť minút pred koncom dokonca 3:1. V závere sa presadil domáci P. Ilavský, ktorý v priebehu dvoch minút vyrovnal a gólom z penalty zavŕšil svoj hetrik.

Kolačín sa drží stále v čelnej skupine, tentoraz si pripísal tri body s Visolajmi, ktorým sa podarilo skorigovať výsledok čestným gólom až v závere.

Očakávaný súboj Pruského s Kvašovom ponúkal otázku, či domáci dokážu pripraviť lídrovi prvú prehru. Nestalo sa, hostia v prvom polčase dali gól, po prestávke pridali druhý a domácim dovolil iba znížiť. Po zaváhaní Dohnian už Kvašov vedie o päť bodov.

Derby v Podvaží prinieslo päť gólov, prvé aj posledné slovo mal hosťujúci K. Petrík zo Šebešťanovej, no keďže medzi jeho gólmi dali domáci tri, Podvažie sa tešilo z výhry.

7. LIGA MUŽI

8. kolo: Lazy – Pružina 3:0 (2:0), 7. Kmošena, 13. Mácsai (11 m), 80. Riško, M. Lednice – Sverepec 1:2 (0:1), 65. Juraj Lednický – 5. D. Otradovec 63. Hošták, D. Mariková – Praznov 3:0 (0:0), 51. Mihálik, 67. Hrkota, 83. P. Zemančík, D. Breznica – Dohňany 3:3 (1:2), 1., 83. a 85. P. Ilavský (tretí z 11 m) – 6. Zigo (11 m), 21. Chano, 81. Lukajka, Kolačín – Visolaje 2:1 (1:0), 2. Bagin, 69. Králik – 78. R. Sviečka, Pruské – Kvašov 1:2 (0:1), 79. Branický - 37. Revák, 69. Düreš, Podvažie – Šebešťanová 3:2 (2:1), 10. a 57. Majerčík, 28. Kadák – 6. a 89. K. Petrík (druhý z 11 m).

13. M. Lednice            8          1          2          5          11:29   5

14. D. Breznica            8          1          1          6          12:20   4

Kameničany pokračujú vo víťaznej šnúre, tentoraz si to odniesol posledný Červený Kameň, ktorý sa ani na šiesty pokus bodov nedočkal.

Orlové prehrávalo v Prejte do prestávky 2:0, a keď po prestávke znížilo na 2:1, zápas bol otvorený. Záver vyšiel famózne domácim, ktorí v poslednej päťminútovke dali tri góly.

Vrchteplá chcela pripraviť Trstiu prvú prehru, čo mohla potvrdiť v úvode. Po góle v 1. min však prišla o tri minúty zahodená penalta a v 7. min bolo vyrovnané. V 52. min domáci viedli o dva góly 3:1, no ani to nestačilo. O minútu bolo 3:2 a hostia z jedenástky vyrovnali.

Suverénne Mikušovce inkasovali doma rýchly gól od rezervy Horoviec. Vyrovnať sa im podarilo až tesne pred prestávkou, no v druhom polčase dvoma gólmi potvrdili stopercentný bodový zisk.

V Lednici viedli Púchovčania 0:1, no do prestávky Hradčan otočil na 2:1. Domáci ešte išli raz do vedenia 3:2, no radosť trvalo len dve minúty. Osem minút pred koncom hostia udreli štvrtýkrát, čo bolo rozhodujúce.

Zápas v Bolešove sa nehral, pretože Bodiná predložila potvrdenie okresného hygienika, že jej hráči na zápas nemohli nastúpiť. O náhradnom termíne rozhodne ŠTK.

8. LIGA MUŽI

6. kolo: Kameničany – Č. Kameň 4:0 (2:0), 20. Horváth, 43. P. Slávik, 70. P. Buday, 88. Žiaček, Prejta – Orlové 5:1 (2:0), 22. a 31. Marjenka, 85. a 87. R. Koťan, 89. Ondrušík – 57. Bambúch, Vrchteplá – Trstie 3:3 (2:1), 1. a 52. Minarčík, 21. Marek Kuriš (4. Minarčík nepremenil 11 – tku) – 7. a 53. Hlaváč, 65. Brezničan (11 m), Mikušovce – Horovce B 3:1 (1:1), 45. Sondor, 55. Ľ. Kristín, 76. Š. Kristín – 4. Chupáč, Hradčan Lednica – FC Púchov 3:4 (2:1), 37. a 69. M. Ilavský, 39. V. Dorotčin – 6. a 82. Novosedliak, 58. Remiš, 71. Šedík (11 m), Bolešov B – Bodiná odložené pre ochorenie hostí.

10. Bolešov B  5          1          1          3          6:15     4

11. Hr. Lednica           6          1          0          5          6:11     3

12. Č. Kameň  6          0          0          6          5:18     0