Pondelok, 16. júl, 2018 | Meniny má Drahomír

Dve medaily z ME putujú do Led. Rovní

Majstrovstvá Európy v karate Goju ryu sa konali v rakúskom meste Steyr. Zúčastnilo sa devätnásť štátov a viac ako tisíc pretekárov z celej Európy. Slovensko malo tiež svoje zastúpenie v počte asi štyridsiatich štyroch pretekárov zo Slovenska. Siedmi boli zo slovenskej federácie karate a 37 pretekárov zo zväzu, z toho štyria pretekári boli zo Style Karate Lednické Rovne.

V kumite sa používali červené a modré chrániče na ruky a nohy podľa pravidiel EGKF, aké sú originál na majstrovstvách sveta WKF či na samotnej olympiade, ktorá bude mať prvýkrát premiéru v roku 2020 v Tokiu v samotnej kolíske karate.

Zaujímavosťou súťaže bolo to, že  na pri otvorení po nástupe pretekárov so svojimi vlajkami dostal Shihan Takeji Ogawa 10.dan. V úvode zacvičil technicky vysokú kata seizan, dýchaciu kata na príjímanie energie sanchin a dostal od vedenia diplom 10.dan. Shihan Takeji Ogava priniesol karate na Slovensko a aj do iných vyspelých štátov v Európe. Je to človek, ktorý si zaslúži obdiv.

V súťažiach sa darilo aj borcom zo Style Karate Lednické Rovne, ktorí získali pre Slovensko a Lednické Rovne jednu striebornú a jednu bronzovú medailu.

Ján Daniš obsadil 3. miesto v kata muži, kde v semifinále súperil s borcom z Ruska, ktorého zdolal  4:1. V kategórii bolo desať borcov z ôsmich štátov - Talianska, Španielska, Bieloruska, Gruzínska, Rakúska, Lotyšska, Ruska, Ukrajiny a Slovenska.
Matej Chudý vybojoval 2. miesto v kumite do 15 rokov nad 70 kg. Chudý pre chorobu vo finále nestačil na Bulhara a prehral 1:5, no získal pre Slovensko peknú striebornú medailu.
Adam Ondráško skončil na 5. mieste v kumite do 18 rokov nad 76 kg. V semifinále dostal domáceho pretekára, majstra sveta a žiaka Shihana Takeji Ogavu, s ktorým prehral 0:5.

David Dlholucký obsadil 8. miesto, keď v úvode prehral s Rakúšanom tesne 0:1 v posledných sekundách, čím skončila jeho šanca na medailové umiestnenie.

Majstrovstvá Európy boli pre pretekárov zo Style karate Lednické Rovne úspešné, pretožes spolu s ostatnými borcami vybojovali pre Slovensko 3. miesto v rebríčku o najlepší štát s počtom medailí.

Najúspešnejšie bolo Rakúsko – 47 medailí (15 – 7 – 25), druhé bolo Rusko – 37 medailí (12 – 12 – 13) a tretie Slovensko – 29 medailí (10 – 7 – 12). (JD)

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  8. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  9. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  10. 3 dôvody, prečo sa oplatí mať online účet v ZSE už toto leto
  2. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  7. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  8. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  9. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Motorkár narazil na obrubník, zraneniam podľahol

Motorkár utrpel veľmi ťažký úraz hlavy, bol v bezvedomí. Po prevoze do nemocnice zraneniam podľahol.

Považskobystričanka Nikoleta Trníková postúpila na ME v Škótsku

V Helsinkách súťažili plavci na ME juniorov.

Viac práce tu ešte nebolo. V kraji chýba množstvo profesií

Nezamestnaných je najmenej Slovákov v histórii. V ktorom okrese je najľahšie zohnať prácu a kde najťažšie? Ako sa zmenil trh práce za 20 rokov? Ako hodnotia súčasnú situáciu na trhu práce personalisti?

Užívajú si aktívnu starobu, sú najstarší v okrese

V Lúkach majú najstaršiu miestu organizáciu Jednoty dôchodcov. Jej členovia si nevedia predstaviť život na dôchodku bez aktivít.