Piatok, 23. august, 2019 | Meniny má Filip

Treťoligové trio vonku uspelo

Sumár a komentáre 9. kola 3. futbalovej ligy

Nové Zámky – Dubnica 0:1 (0:1)

Už v 9. minúte sa zrodila akcia, ktorá rozhodla o osude stretnutia. Pri dlhej nakopnutej lopte sa ponúkali obranca FKM Polúch s brankárom Juhásom a ako to už v takýchto situáciách býva zvykom, smial sa ten tretí a to hosťujúci útočník Habšuda, ktorý lobom poslal loptu do domácej brány. Na konci prvej štvrťhodiny chytil prudkú Bombiczovu strelu zo strednej vzdialenosti brankár hostí Digaňa. V 29. minúte skúšal lob aj Košút, ale jeho lopta v sieti neskončila. V 37. minúte neskóroval Bombicz a tri minúty pred prestávkou na opačnej strane Suchého prízemná strela iba tesne minula domácu bránu. Ešte v tej istej minúte mal veľkú šancu na vyrovnanie Gulyás, ale gól nedal. Po zmene strán sa hostia zamerali výlučne na bránenie, chvíľami aj zdržiavali hru, ale napokon sa im to vyplatilo. Tlak domácich bol síce veľký, ale bezzubý. Akciám FKM chýbala finalizácia, dobre organizovanú obranu súpera nedokázali domáci hráči prekvapiť. Najbližšie k vyrovnaniu mal po hodine hry Kráľ, ktorý nezužitkoval Bombiczov dobrý center. V 65. minúte preloboval bránu Košút. Z Nových Zámkov si prekvapujúco všetky body odviezol aj posledný celok tabuľky

Gól: 9. Habšuda.

Rozhodovala Matulová, ŽK: Horáček – Čurik, 140 divákov.

FKM: Juhás – Poluch Petráš, Kráľ, Petráni (58. Vašek), Horáček, Bombicz, Gulyás, Košút, Letko (58. Sipos), Drgoňa. Tréner N. Bukovič.

MFK: Digaňa – Šupák, Štefánek, Poláček, Habánik, Suchý, Suchánek, Turza (74. Svatík), Čurik, Habšuda (83. Hlatký), Remšík. Tréner P. Kopačka. (RG)

FC Horses – Led. Rovne 1:2 (1:1)

Horses sa na domácom trávniku trápia, v nedeľu na obed rozdali ďalšie body. Už v prvej minúte po rozohrávke hostí a kombinácii otvoril skóre T. Púček strelou k zadnej žrdi. Po góle prevzali domáci iniciatívu, vypracovali si niekoľko dobrých príležitostí. Aktívny bol najmä Ocelka na pravej strane, jeho prieniky smrdeli gólom. Sklári pohrozili strelou, ktorú vyrazil Bartalos pred seba. Dorážka išla nad bránu. V 20. min domáci vyrovnali na 1:1 po individuálnom prieniku a strele Kovárskeho k bližšej žrdi. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, aktívnejší boli domáci futbalisti. Ocelka netrafil prázdnu bránu po rohu, Juhászov samostatný prienik zastavila obrana hostí. Trest prišiel jedenásť minút pred koncom, do prázdnej brány dával po rohu Pokorný. Na viac sa už hráči Horses nezmohli a prišli o ďalšie body doma.

Góly: 20. Kovársky – 1. T. Púček, 79. Pokorný.

Rozhodoval Pecek, ŽK: Lipták, Pokorný, Hruška. 175 divákov.

HORSES: Bartalos – Krajčovič, Polák (33. Jakabovič), Mišura, Kovársky, Hlavna (46. Čmilanský), Magdolen, Duračka (64. Babic), Ocelka, Juhász, Čapkovič. Tréner M. Hájiček. CRYSTAL: Bačík – Kollár (88. Prchlík), Chmelík, Detko, Lipták, Riečičiar (34. Ďurovec), T. Púček, Pokorný, M. Hruška (90. Gašpárek), Híreš, Čiernik. Tréner M. Púček. (LH)

Šurany – Beluša 1:1 (0:1)

Hostia šli do vedenia už v 10. min po hrúbke domácej obrany. Potom sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Príležitostí bolo na jednej i druhej strane, ale gól už do prestávky nepadol. Po prestávke sa Šurany zahryzli do svojho súpera. Vyrovnať sa im podarilo zásluhou Pisklu po štandardnej situácii. Po vyrovnávajúcom góle sa domáci snažili o strelenie víťazného gólu, ale ich obrana musela byť v neustálom strehu, lebo rýchle kontry hostí boli veľmi nebezpečné. V závere stretnutia mohol padnúť gól na jednej i druhej strane, oba celky hrali na víťazstvo, no napokon sa v rušnom zápase rozišli zmierlivo.

Góly: 55. Piskla – 10. Gorelka.

Rozhodovala Valentová, ŽK: Piskla, Dikácz – L. Zapotoka, Hrenák, Gorelka, Strapko, 500 divákov.

ŠK: Cvik – Schroner, Piskla, P. Prochaczka, Turan, Bencsík, Dudáš, Gábriš, Tvrdoň (71. Simonides), Dikácz (82. Švajda). Tréner M. Halás.

TJ: Ciesar – J. Gažo, P. Gažo, Pavol Vavrík (44. Strapko), F. Vavrík (75. P. Gajdošík), L. Zapotoka, Novisedlák, Jurga, Škulec, Hrenák, Gorelka. Tréner J. Kamenčík. (RG)

Púchov mal voľno

Ďalšie výsledky 9. kola: Šaľa - V. Ludince 3:0 (1:0), 42. Jurík (11 m), 50. Domasta, 89. F. Prúčny (11 m), Veľký Meder – Nemšová 0:0, Galanta – Horná Nitra 6:1 (1:1), 26. a 76. Winkler, 50. Baša, 53. Jakubjak (11 m), 59. Korman (11 m), 64. Prágai (11 m) – 17. Turančík, ViOn B Vráble - Gabčíkovo 2:0 (1:0), 34. Sombat, 87. Balko, DAC B/Vrakúň – Topoľčany 1:1 (1:0), 18. Vida – 58. Militosjan (11 m), Neded - Komárno 0:3 (0:1), 43. a 88. Haša, 62. Szórád.

1. Komárno     12        8          2          2          34:12   26        (+8)

2. Púchov        12        7          4          1          21:8     25        (+4)

3. Led. Rovne  12        7          3          2          24:16   24        (+6)

4. DAC B.       13        7          3          3          16:11   24        (+3)

5. Topoľčany   13        7          2          4          24:18   23        (+2)

6. Galanta        12        6          3          3          25:12   21        (+3)

7. Beluša          13        5          5          3          16:13   20        (+2)

8. ViOn B        12        5          3          4          19:13   18        (-3)

9. V. Ludince   13        4          5          4          17:20   17        (-4)

10. Šaľa          13        4          4          5          15:13   16        (-5)

11. V. Meder   11        4          3          4          11:17   15        (-3)

12. Šurany       11        4          2          5          22:26   14        (-4)

13. Gabčíkovo 12        4          2          6          10:14   14        (-1)

14. H. Nitra     11        3          3          5          14:19   12        (0)

15. Horses       11        3          3          5          14:22   12        (0)

16. Nemšová   11        3          2          6          14:20   11        (-1)

17. N. Zámky  11        2          2          7          14:21   8          (-7)

18. Dubnica     12        2          2          8          11:23   8          (-10)

19. Neded       13        2          1          10        10:33   7          (-17)

1. Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta
  2. Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami
  3. Najväčšia konferencia o doprave v SR sa už blíži
  4. Tajné funkcie áut: vedeli ste o nich?
  5. Barbados, Portoriko: Plavte sa Južným Karibikom (letenka v cene)
  6. Posezónna špeciálna ponuka na špičkové japonské klimatizácie
  7. Do čoho obliekate svoje deti? Nekvalitnými materiálmi im škodíte
  8. Horúčavy na Slovensku budú častejšie. Koľko stupňov dosiahnu?
  9. Mesto Košice hľadá riaditeľov mestských podnikov
  10. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Mexiku?
  2. Mimoriadny úspech na medzinárodnej súťaži v Číne
  3. Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami
  4. Filmári objavili skryté krásy Novej Bane – tu je video
  5. IT je dokonalá ukážka slovenskej kreativity
  6. Tajné funkcie áut: vedeli ste o nich?
  7. Najväčšia konferencia o doprave v SR sa už blíži
  8. Opätovne ožíva bratislavská Koliba Expo
  9. Prvý dojem urobíte len raz. Prečo to platí práve pri predaji?

Samospráva rozdá prvákom 400 balíčkov so školskými potrebami

Do základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Považská Bystrica nastúpi v septembri 323 prvákov, čo je o 20 viac ako v minulom školskom roku.

Na tábore mal každý tak trochu dušu blázna

Netradičný tábor zameraný na muzikál organizovali v Púchove j tento rok.

Vystúpenie z muzikálového tábora.

V centre mesta sú pre cyklistov nové stojany aj cyklopumpa

Považská Bystrica získala peniaze na vybudovanie stojiska pre cyklistov vďaka účasti v súťaži na Do práce na bicykli.