Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
3. LIGA 22. A 23. KOLO

Sklárom robila problémy koncovka, Dohňany raz vyhrali

V prvom polčase sa hral taktický futbal s prevahou domácich, no šance Václavíka, Kadleca a Detka skončili strelami vedľa, Turzu vychytal Ilizi. Hostia neukázali takmer nič.

Led. Rovne - Trnava
B 0:3 (0:0)
V druhom polčase sa rozhodlo o zápase v priebehu dvanástich minút. Najprv Minarech pustil slabú strelu Heseka pomedzi nohy. Šebík o chvíľu po chybe obrany zvýšil na 0:2 a ten istý hráč uzavrel skóre. Neskôr domáci Nosický a Basila skúšali šťastie, lenže mierili nad a v závere Minarech ešte vychytal tutovku Šebíka. Sklári vypili kalich horkosti do dna...
Góly: 53. a 60. Hesek, 65. Šebík. L. Rovne: Minarech, Meliš, Šatka, Kadlec (74. Mišík), J. Martinka, Basila (85. Šebo), Nosický, Václavík, Turza, Detko, Grendel. Tréner V. Kavecký.
Trnava B: Ilizi, Jakubička, Kardoš, Nádaský (80. Maška), Mackovčin, Filip, Hodúr, Ekhardt (86. Pobjecký), Bernát, Hesek (73. Križánek), Šebík. Tréner V. Ekhardt. Pred 200 divákmi rozhodoval Poruban. Stanislav Detko
Bánovce – Púchov B/Dohňany 1:3 (0:2)
Góly: 66. Jurčák – 22. Pauer, 25. Pavlovič, 70. Priečko.
Domáci začali s rešpektom, a kým sa spamätali, prehrávali 0:2. Po umývaní hláv v šatni sa prebrali, podarilo sa im znížiť a trafili aj žrď. Ďalšie šance im zmaril Miščík a hostia po rýchlom brejku potvrdili Priečkom výhru. Bánovce: P. Igaz, Jandák, Valach, Jurčák, Filin, Kolieska (46. Miklóš), Mezovský, Slovák (71. Obert), Zita (55. Hrubý), M. Igaz, Jančovič. Púchov B: Miščík, Štofík, Hrehuš, Jurga, Pauer, Holčík, Šovčík, Raninec, Priečko (86. Mičic), Labun (57. Madara), Pavlovič. (bul)
Ďalšie výsledky: Topoľčany – D. Vestenice 0:0, Myjava /T. Lúka – N. Mesto 1:0, N. Zámky – Levice 0:1, Štúrovo – J. Bohunice 3:0, Vráble –Senica 9:0, Komárno – Nemšová 0:1.
ŠK Vegum D. Vestenice - Crystal Led. Rovne
1:0 (1:0)
Gól: 45. Masarovič.
Ako prví ohrozili bránu domáci, a to už v 1. min Bartom po chybnej rozohrávke hostí. Jeho strelu však brankár vyrazil na roh. Potom sa futbal hral len medzi šestnástkami, bez výrazných gólových príležitostí. V 12. min zaváhanie v obrane domácich nevyužil Detko, keď Jurenka jeho strelu kryl. Ďalšie pokusy domácich - Kermieta, Masaroviča a Árgyusiho, ale i hostí - Basilu, najmä však Kadleca a Turzu pozorní gólmani zlikvidovali. V 45. min Árgyusi našiel Masaroviča, ktorý si prihrávku pekne spracoval a otvoril skóre zápasu. V druhom polčase bolo na oboch stranách dosť nepresností a nervozity, na čo doplatil hráč hostí Meliš, ktorý v 53. min po dvoch žltých kartách dostal červenú. Pokusy domácich Masaroviča a Bártu, hosťujúceho Martinku, ani hlavička Šatku si nenašli cestu do brány. Divákov vzrušila 79. min, keď bombu Kermieta zastavila ľavá žrď brány hostí. Hostia sa v závere snažili vyrovnať, domáci si už šťastné víťazstvo nedali vziať a pripísali si tri cenné body.
Pred 400 divákmi rozhodoval Mikulaj. ŽK: Zimmer, Katrena, Kermiet - Hodál, Martinka Meliš, ČK: 53. Meliš. VEGUM: Jurenka - Zimmer, Barta, Kermiet, Krajčo (74. Koreň), Šorec (46. Jandák), Néma, Kotula, Katrena (67. Miklaš), Masarovič, Árgyusi. Tréner V. Oršula. CRYSTAL: Hodál - Meliš, Bajda, Martinka, Šatka, Basila, Turza (82. Mišík), Nosický, Grendel, Kadlec, Detko (70. Holeščák). Tréner V. Kavecký. (mva)
ŠK Blava Jasl. Bohunice - Matador Púchov B
1:0 (0:0)
Gól: 65. Greguška.
V peknom počasí sa hral obojstranne kvalitný futbal a útoky sa striedali na oboch stranách, avšak bez výraznejších šancí na otvorenie skóre. Až v 31. min sa do výbornej šance dostal Greguška, ktorý prešiel cez štyroch brániacich hráčov, no z 5 m netrafil bránu. Tesne pred prestávkou sa Kulík uvoľnil v šestnástke, jeho krížna strela preletela pozdĺž Miščíkovej brány mimo. Po zmene strán pokračovali obe mužstvá v nastúpenom trende z prvého polčasu a v 56. min Németh uvoľnil Hanakoviča, ten posunul Karolovi, no jeho strelu pravačkou Miščík vyrazil. Následne mal čistú šancu Škripec, ktorý však zo 7 m trafil len brankára. Následný rohový kop dokázala púchovská obrana odvrátiť. V 62. min opäť Kulík uvoľnil Hanakoviča, ten strieľal spoza šestnástky, brankár však spoľahlivo kryl. O tri minúty si loptu na priamy kop postavil Kubík, presne našiel Gregušku a ten hlavou umiestnil loptu za Miščíkov chrbát - 1:0. V 69. min sa brániacich hráčov zbavil dobre hrajúci Németh, jeho strela netrafila bránu. Onedlho Raninec skúšal pozornosť brankár Gebauera, ten však jeho pokus spoza šestnástky vyrazil na roh. Potom sa Németh snažil svojimi technickými strelami zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, alebrankár bol pozorný. Domácim sa podarilo ustrážiť najtesnejšie víťazstvo a po dlhšom čase konečne na vlastnom ihrisku nezaváhali a bodovali naplno.
Rozhodoval Formel, ŽK: Štofík, Raninec, 150 divákov. J. Bohunice: Gebauer - Lukáč, Hrdlička, Gajarský, Greguška, Mačica, Németh, Kobetič, Kubík, Hanakovič (Ohrablo), Karol (Strapko). Tréner P. Císar. MATADOR B: Miščík - Štofík, Hrehuš, Jurga, Pauer, Holčík, Novisedlák, Raninec (Húževka), Škripec, Záveterník, Madara (Poljak). Tréner L. Stehel. (štr)
Ďalšie výsledky: Komárno - Bánovce 0:2 (0:0), Trnava B - Myjava/Turá Lúka 1:0 (0:0), Nové Mesto - Štúrovo 1:1 (1:0), Levice - Topoľčany 1:0 (0:0), Senica - Nové Zámky 0:1 (0:1), Nemšová - Vráble 2:1 (1:0).
1. D. Vestenice 23 16 3 4 50:16 51
2. Trnava B 23 14 6 3 48:18 48
3. Púchov B 23 13 1 9 38:19 40
4. Vráble 23 12 4 7 34:18 40
5. Led. Rovne 23 11 5 7 35:20 38
6. Nové Mesto 23 11 3 9 35:26 36
7. Štúrovo 23 8 11 4 36:20 35
8. Topoľčany 23 9 7 7 26:21 34