Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Po tesnej výhre prišiel neskutočný debakel

Sumár 7. a 8. futbalovej ligy.

V 7. lige sa zrodilo najväčšie prekvapenie v Kvašove, ktorý už druhýkrát stratil doma body. Tentoraz mu k remíze musel pomôcť vlastným gólom hráč Podvažia.

Lazy zaskočili Šebešťanovú, do vedenia ich dostal z jedenástky autor  hetriku Mácsai, skóroval aj vlaňajší najlepší kanonier 8. ligy Kmošena. Domáci sa v závere zmohli už iba na čestný gól.

Duel vo Visolajoch, kde hralo Pruské, gól nepriniesol.

Jediný zásah stačil na tri body hráčom ďalšieho nováčika D. Breznice, na čo doplatil domáci Praznov.

Súboj tímom z popredných priečok začal lepšie Kolačín, no Dohňany do prestávky vyrovnali a v druhom polčase pridali tri góly a po výhre zmenšili stratu na prvý Kvašov.

Vo Sverepci v dueli s D. Marikovou padli oba góly v rozpätí dvoch minút a viac boli spokojnejší hostia, ktorí si po vyrovnaní na 1:1 odviezli bod.

Do Pružiny prišli M. Lednice s úmyslom napraviť nevydarený vstup do sezóny. Bezgólový stav udržali iba do 50. min a po dvojgólovej prehre klesli na poslednú priečku.

7. LIGA MUŽI

9. kolo: Šebešťanová – Lazy 1:4 (0:1), 86. Martin Petrík – 23., 58. a 65. Mácsai (prvý z 11 m), 50. Kmošena, Kvašov – Podvažie 1:1 (0:1), 60. vlastný Borčický – 44. Ďuriš, Visolaje – Pruské 0:0, Dohňany – Kolačín 4:1 (1:1), 27. Pavlis, 58. Jancík, 69. Zigo, 80. Lukajka – 17. Bagin, Praznov – D. Breznica 0:1 (0:0), 69. P. Ilavský, Sverepec – D. Mariková 1:1 (1:1), 37. Pajger – 39. Masaryk, Pružina – M. Lednice 2:0 (0:0), 50. A. Fabuš (11 m), 70. Majtán.

11. D. Mariková          9          2          3          4          17:22   9

12. D. Breznica            9          2          1          6          13:20   7

13. Praznov     9          1          2          6          10:24   5

14. M. Lednice            9          1          2          6          11:31   5

Tímom dvoch tvári bol Bolešov B. Najprv v piratkovej dohrávke gólom v 87. min zdolal doma Bodinú, aby o dva dni totálne vybuchol v Lúkach proti FC Púchov. Okrem výhru 13:0 potešili domáci hetrikmi Pavlisa, Novosedliaka a Koyša.

Šláger mal byť v Trstí, kde hralo vedúce duo. Doteraz nezdolaní domáci bez niekoľkých hráčov nestačili na suverénne a Mikušovce a inkasovali tenisového „kanára“.

Bodiná viedla gólom tesne pred prestávkou nad Kameničanmi a potom ešte raz, ale v závere si hráči nedali pozor a dve minúty pred koncom prišli o výhru.

Horovce B sa natrápili s Lednicou, vykúpenie prišlo až jedenásť minút pred koncom.

Orlové po bezgólovom polčase zachraňovalo bod s Vrchteplou.

Č. Kameň opäť nebodoval, na dva rýchle góly Prejty o chvíľu reagoval znížením, no súper potom pridal ďalšie štyri góly a bolo hotovo.

8. LIGA MUŽI

6. kolo: Bolešov B – Bodiná 1:0 (0:0), 87. Dian.

7. kolo: Bodiná – Kameničany 2:2 (1:0), 44. Krabáč, 63. Uhlárik – 52. P. Buday, 88. Bagin,  FC Púchov – Bolešov B 13:0 (6:0), 2., 29. a 41. Pavlis, 8., 53. a 80. Novosedliak, 43., 44. a 68. Koyš (tretí z 11 m), 49. a 85. Remiš, 62. Burianec, 73. Makas, Horovce B – Hradčan Lednica 1:0 (0:0), 79. Chupáč, Trstie – Mikušovce 0:6 (0:1), 54. a 57. Sondor (prvý 11 m), 20. Konárik, 49. Ľ. Kristín, 71. Š. Kristín, 88. Jánoš, Orlové – Vrchteplá 1:1 (0:0), 69. Mrišo – 58. Minarčík, Č. Kameň – Prejta 2:6 (1:3), 17. Paliesek, 88. Gašpar – 7. a 11. R. Koťan, 28. a 86. Ondrušík, 70. Marjenka, 82. Žiaček.

10. Vrchteplá   7          1          3          3          13:14   6

11. Hr. Lednica           7          1          0          6          6:12     3

12. Č. Kameň  7          0          0          7          7:24     0