Nedeľa, 17. december, 2017 | Meniny má Kornélia

Novodubničania konečne doma uspeli, Borčice nezaváhali

Sumár 10. kola 4. futbalovej ligy

Borčice – Bánovce 4:1 (1:1)

Domáci si od úvodu vytvorili hernú prevahu, do prvej gólovej šance sa dostali v 10. minúte, keď strelu Mačinu Bohunský vyrazil na roh, po ktorom  hlavička jedného z domácich preletela tesne nad brvno. Hostia sa osmelili v 14. minúte po priamom kope Líšku, ale lopta skončila mimo brány. V 19. minúte urobil brankár hostí chybu, ktorú vzápätí napravil, keď Mačinovu hlavičku vytlačil nad bránu. Obrana hostí zachraňovala na bránkovej čiare po strele Sivu v 20. minúte a v 21. minúte sa Bohunský vyznamenal po strele Nováka. V 27. minúte unikol Barčík, no jeho strieľaný center nenašiel adresáta. Skóre otvoril v 29. minúte Augustini po prihrávke Barčíka. Vedenie mohol zvýšiť v 32. minúte Novák, ale z päťky vysoko prestrelil. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo v 35. minúte a po centri Mroceka Poštrk vyrovnal. Hostia mohli v 37. minúte dať druhý gól, ale Jambor loptu na jedenástke zle trafil. V úvode druhej časti v 47. minúte Novák mieril tesne vedľa a na druhej strane v 48. minúte Líška netrafil loptu na päťke. V 52. a v 53. minúte brankár Bohunský zmaril strely Barčíka, Nováka a Mačinu. V 56. minúte trafil Barčík žrď a v 58. minúte po jeho rohu Siva hlavou dal na 2:1. Tretí gól pridal v 64. minúte Petruš utešenou strelou z 20 metrov. Borčice ovládli hru a ich výhru spečatil nekompromisnou strelou v 75. minúte Barčík. Vedenie mohli v 83. a v 89. minúte zvýšiť Barčík a Novák, ale ich strely tesne minuli cieľ.

Góly: 29. Augustini, 58. Siva, 64. Petruš, 75. Barčík – 36. Poštrk.

Rozhodoval Otrubčák, ŽK: Hanzel, Siva, 450 divákov.

BORČICE: Kosa – Petruš, Machara (40. Gábor), Hanzel, Augustini (87. Ujlaky), Mačina (79. Zuziak), Barčík, Mravec, Siva, Novák, Náther.

BÁNOVCE: Bohunský – Borcha, Poštrk, Mrocek (79. Oravec), Líška, Kosiba, Jambor, V. Gajdošík, Ondráš, Marko (69. Olej), Szabó. ONDREJ MIŠECH

Jaslovské Bohunice – Prečín 7:0 (2:0)

V Jaslovských Bohuniciach sa odohrávala jasná záležitosť a domáci sa revanšovali za prehru s Malženicami. Napriek veľkému „výprasku“ je sedem inkasovaných gólov pre súpera ešte prijateľné. Hoci polčas skončil 2:0, mohlo to byť vyššie. Hostia hrozili iba po rýchlych brejkoch a hoci sa dostali do zakončenia, nestačilo to ani na strelenie gólu. Všetko odštartoval hlavou Pavlík po Machovičovom centri a následne zúžitkoval Krajčovičovu prihrávku. V druhom polčase siahal aj po hetriku, ale gólman ho vychytal. Paradoxom zápasu boli dva vlastence hostí v priebehu minúty, kedy si v oboch prípadoch zrazili do siete spätné prihrávky domácich. Za zmienku stojí aj bomba v podaní Buchanca. Domáci jasne zvíťazili a pripravili sa na ďalšie kolo, ako aj na o dva týždne očakávane derby s Hlohovcom.

Góly: 20. a 33. Pavlík, 58. Machovič, 68. vlastný Škrabák, 69. vlastný Pauer, 85. Buchanec, 87. Koleno.

Rozhodoval Turba, ŽK: Kolarovič – Vojtek, Blaško, 100 divákov.

J. BOHUNICE: Matejkovič – Jakubička (74. Doka), Kolarovič, Meško, Krajčovič (66. Buchanec), Koleno, Dobiš, Machovič, Poláček, Janso, Pavlík (55. Halmo). Tréner P. Maron.

PREČÍN: Bartek – Sádecký, Kaprálik, Vojtek, Boško, Kmošena, Orávik, Škrabák, Pauer, Hybben, Blaško. Tréner J. Kútny.

N. Dubnica – Partizánske 2:1 (1:1)

V 2. min Burdej v tutovke netrafil bránu a v 5. min Jakúbek po nájazde zahodil. V 10. min delovku Fila brankár vyrazil na roh a v 11. min Jakúbek v šanci prestrelil. V 18. min malú domov Preťo musel odhlavičkovať Zdychavský na roh. Priamy kop Křapku tesne minul bránu. Zahranyčnyj hlavičkoval nad a Vladár v 27. min vychytal Bencu. V 31. min Maník z otočky neprekvapil brankára, ale v 33. min po rohu hlavou otvoril skóre. Z rýchleho útoku v 36. min Kučera vyrovnal a v 40. min Žifčák spálil peknú šancu. Častulín v 46. min trafil bočnú sieť a v 55. min Zahranyčnyj pálil vysoko nad. Bencovmu pokusu chýbali centimetre a v 60. min vykopol z prázdnej brány loptu Preťo. O päť minút Kučera trafil žrď a Jakúbek o chvíľu prestrelil. Filo hlavičkoval v 70. min nepresne a v 75. min Zahranyčnyj usmernil ťažký Filov center do siete – 2:1. Ten istý hráč v 86. min nevyužil ďalšiu gólovú šancu a domáci konečne doma vyhrali.

Góly: 33. Maník, 75. Zahranyčnyj – 36. Kučera.

Rozhodoval Hegedüs, ŽK: Kompas, 150 divákov.

N. DUBNICA: Vladár – Burdej, Zahranyčnyj (90. Kucharík), Žifčák (79. Pupiš), Behan, Filo (88. Vojvodík), Jakúbek, Maník, Držík, Častulín, Lendvay.

PARTIZÁNSKE: Zdychavský – Křapka (84. Jambor), Kompas, Preťo, Nový, Benca (77. Blaho), Slivka, Sedláček, Nižňanský, Kučera, Kučerka (81. Repa). (VB)

Domaniža – Vrbové 2:1 (1:0)

Domanižania boli aktívnejšíe a behavejší, ale v 9. min Prosňanský spoza šestnástky mieril nad ich bránu. V 16. min priamy kop Valjenta Valovič vyrazil nad brvno. O desať minút Valovič fauloval Sviteka a nariadenú jedenástku Miroslav Kvaššay premenil – 1:0. V 28. min po chybe Braciníka Andrísek nájazd zakončil strelou do bočnej siete. V 54. min Svoboda po Valjentovom rohu chrbtom otočený k bráne zvýšil na 2:0. V 58. min po centri Petríka Valjentovu strelu zrazil Vlado na roh. V 62. min Vlado po nepriamom kope na druhý pokus dostal loptu do domácej brány – 2:1. V 65. min po priamom kope Kubiš bravúrne zasiahol a o tri minúty Valjentov priamy kop Valovič vyrazil na roh. Sedem minút pred koncom po akcii P. Kardoša s Valjentom M. Košút prudko trafil iba do brankára.

Góly: 26. Miroslav Kvaššay (11 m), 54. Svoboda – 62. Vlado.

Rozhodoval R. Farkaš, ŽK: Prosňanský, Verchola, 150 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – P. Kardoš, Svoboda, M. Šterdas, Haviar, Braciník, Michal Petrík, Valjent (43. Bednár), M. Košút, Miroslav Kvaššay, Svitek (81. T. Lednický).

VRBOVÉ: Valovič – Ďuračka, Verchola, Vlado, Michálek, Bukovčák, T. Gažík, Prosňanský, Kurinec (56. Šurin), Andrísek, Zelenay (53. Šimor). RADO HAVIAR

Ďalšie výsledky 10. kola: Šimonovany – Častkovce 0:2 (0:1), 20. Adamec, 56. Madro, Holíč - Hlohovec 2:1 (1:1), 10. a 55. T. Slovík  (prvý z 11 m) - 17. Ivanič, Tr. Stankovce – Myjava B 2:2 (1:1), 16. Takáč, 47. Škvarka – 37. a 54. Abrahám, Tr. Teplice – Boleráz 2:2 (2:1), 15. Bubenko, 21. Bretschneider – 11. Humel, 61. Németh, Malženice mali voľno.

1. Borčice        10        9          1          0          33:4     28

2. Bánovce      11        8          1          2          29:13   25

3. Častkovce   11        5          5          1          15:7     20

4. J. Bohunice  12        5          4          3          19:10   19

5. Domaniža     11        5          2          4          20:19   17

6. Myjava B     11        4          4          3          16:11   16

7. N. Dubnica  11        4          4          3          13:13   16

8. Malženice    10        3          6          1          13:6     15